• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Polija iepazīstina ar austrumu robežas stiprināšanas plāniem

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 14:39, 27.05.2024


Polijas Aizsardzības ministrija pirmdien iepazīstinājusi ar 700 kilometrus garās Krievijas un Baltkrievijas robežas nocietināšanas plāniem.Varšava norādījusi, ka Krievija un Baltkrievija vērš pret Poliju naidīgas darbības, tajā skaitā kiberuzbrukumus un diversijas, kā arī novada nelegālo imigrantu plūsmu uz kaimiņvalsts teritoriju, cenšoties destabilizēt Eiropas Savienību (ES).

Premjerministra Donalda Tuska vadītā valdība iecerējusi virkni drošības pasākumu, tostarp arī kibertelpā.

Aptuveni 2,3 miljardus eiro paredzēts atvēlēt austrumu robežas stiprināšanai, īstenojot projektu "Vairogs-Austrumi", kuru iecerēts pabeigt līdz 2028.gadam.

Amatpersonas pagājušā nedēļā paziņoja, ka darbi austrumu robežas nostiprināšanai jau sākušies.

"Vairoga" mērķis ir aizsargāt Polijas teritoriju, ierobežot pretinieka karaspēka mobilitāti un palielināt Polijas armijas mobilitāti, kā arī pasargāt civiliedzīvotājus, preses konferencē norādīja Aizsardzības ministrs Vladislavs Kosiņaks-Kamišs

"Vairogu" veidos "visa veida nocietinājumi, barjeras, gaisa telpas novērošana visos līmeņos un esošo sistēmu modernizēšana," un tas tiks integrēts kopējā valsts aizsardzības sistēmā, pavēstīja ministrs.

Savukārt ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Veslavs Kukula piebilda, ka tiks izveidots moderns lidrobotu novērošanas tīkls, celti novērošanas un aizsardzības torņi, uzstādīti prettanku šķēršļi un rakti prettanku grāvji, būvēti bunkuri un patvertnes, kā arī iekārtoti iespējamie mīnu lauki.

Kukula uzsvēra, ka primārais mērķis ir atturēt jebkuru varbūtējo agresoru.

Amatpersonas norāda, ka "Vairogs" būs reģionālās aizsardzības infrastruktūras sastāvdaļa, kas NATO austrumu flangā tiks būvēta kopā ar Baltijas valstīm - Lietuvu, Latviju un Igauniju.

Būvniecība tiks finansēta no valdības budžeta, taču atbalsts tiks meklēts arī no Eiropas Savienības (ES), jo "Vairogs" vienlaikus stiprinās arī bloka austrumu ārējo robežu, norāda poļu amatpersonas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Pasaule Pēc ASV jaunajām sankcijām Maskavas birža aptur dolāru un eiro tirdzniecību

Maskavas akciju birža ceturtdien apturējusi ASV dolāru un eiro tirdzniecību pēc tam, kad Savienotās Valstis trešdien paziņoja par jaunām sankcijām Krievijai par karu Ukrainā.

Pasaule Bloomberg: Krievija cenšas ietekmēt ASV vēlēšanas

Aizvien vairāk ASV pretinieku ar Krieviju vadībā cenšas ietekmēt novembrī gaidāmās prezidenta vēlēšanas, izmantojot nolīgtas komercsabiedrības un mākslīgā intelekta tehnoloģijas, raksta aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz ASV amatpersonām.

Lasiet arī

Pasaule Tusks: Polija tērēs 2,3 miljardus eiro austrumu robežas stiprināšanai

Polija tērēs vairāk nekā 2,3 miljardus eiro savas austrumu robežas stiprināšanai, sestdien pavēstīja premjerministrs Donalds Tusks.

Pasaule Varšavā izcēlies ugunsgrēks iepirkšanās centrā

Varšavā svētdien izcēlies ugunsgrēks lielā iepirkšanās centrā, un liesmas pārņēmušas 80% tā platības, paziņoja ugunsdzēsēji.

Pasaule Tusks: Polijas tiesneša bēgšanā uz Baltkrieviju ir valsts nodevības pazīmes

Polijas tiesneša Tomaša Šmita, kam bijusi piekļuve slepenai informācijai, bēgšanā uz Baltkrieviju ir valsts nodevības pazīmes, trešdien sacīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

Pasaule Eiropas Komisija izbeigs procedūru pret Poliju par likuma varu

Eiropas Komisija (EK) pirmdien paziņoja, ka atteiksies no pirms sešiem gadiem sāktās procedūras pret Poliju saistībā ar bažām par likuma varu, kuru dēļ Varšava varēja zaudēt tiesības balsot bloka lietās.