• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Armēnija un Azerbaidžāna vienojas par strīdīgajiem robežas posmiem

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 18:26, 16.05.2024


Armēnija un Azerbaidžāna panākušas vienošanos par strīdīgajiem robežas posmiem, kas ir solis ceļā uz attiecību normalizēšanu.Vienošanās paredz atdot Azerbaidžānai četrus pierobežas ciematus, kurus Armēnija pārņēma savā kontrolē pagājušā gadsimta 90.gados.

Azerbaidžāna pērn zibensofensīvā sagrāba vairākas desmitgades pastāvējušo "de facto" neatkarīgo Kalnu Karabahas armēņu republiku, un visi tās vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju devās bēgļu gaitās.

Armēnija ir piekritusi atdot Azerbaidžānai teritorijas, ko Erevāna kontrolējusi kopš 90.gadiem, lai panāktu miera līguma noslēgšanu un izvairītos no vēl viena asiņaina konflikta.

Taču Armēnijas pierobežas iedzīvotāji apgalvo, ka tas varētu viņus atdalīt no pārējās valsts teritorijas, un apsūdz Armēnijas premjerministru Nikolu Pašinjanu vienpusējā teritorijas atdošanā bez jebkādām garantijām no Azerbaidžānas.

Premjera lēmums Tavušas apgabalā nodot Azerbaidžānas kontrolē četrus ciematus ir izraisījis Armēnijā nedēļām ilgus protestus pret valdību, demonstrantiem pieprasot Pašinjana atkāpšanos.

Armēnija un Azerbaidžāna ceturtdien nāca klajā ar vienādiem paziņojumiem, kuros norādīja, ka abu valstu robežu delimitācijas komisijas parakstījušas protokolu, ar kuru oficiāli tiek "koriģētas koordinātes, pamatojoties uz ģeodēziskajiem mērījumiem uz vietas" un balstoties uz padomju laika kartēm. Saskaņā ar šo soli četri pierobežas ciemi atgriezīsies Azerbaidžānas kontrolē.

Pašinjans valdības sēdē nodēvēja to par "ļoti svarīgu pavērsienu Armēnijas suverenitātes un neatkarības turpmākai stiprināšanai". "Pirmo reizi kopš neatkarības iegūšanas mūsu republikai ir oficiāli noteikta robeža. Tas paceļ mūsu drošību un stabilitāti jaunā līmenī," uzsvēra Pašinjans.

Teritorija, kuru Armēnija piekrita atdot, ir stratēģiski svarīga valstij, kurai ir tikai sauszemes robeža, jo tajā stiepjas svarīgi autoceļa posmi virzienā uz Gruziju. Pašinjans sacīja, ka Armēnija tuvāko mēnešu laikā šajā teritorijā izbūvēs jaunus ceļus un abu valstu robežsargi tiks izvietoti gar koriģēto robežu tuvāko desmit dienu laikā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Baidens sola neapžēlot dēlu un nemīkstināt viņa sodu

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņoja, ka viņš neapžēlos savu dēlu Hanteru un nemīkstinās sodu, kas Hanteram Baidenam var tikt piespriests par ieroču likumu pārkāpumiem.

Pasaule Eiropas Savienības Tiesa piespriež Ungārijai 200 miljonu eiro sodanaudu

Eiropas Savienības Tiesa nolēmusi, ka Ungārijai jāmaksā 200 miljonu eiro sodanauda un vēl miljons eiro dienā par iepriekšējo tiesas lēmumu neievērošanu attiecībā uz patvēruma piešķiršanas politiku.

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Lasiet arī

Pasaule Armēnija aptur Krievijas propagandas medija «Sputnik» licenci

Armēnija trešdien paziņoja, ka uz laiku aptur Krievijas propagandas medija "Sputnik" vietējās filiāles raidīšanas licenci, kā iemeslu minot tā "ironiskos un aizvainojošos" iztekumus par Armēniju.

Pasaule Latvija plāno piešķirt 100 000 eiro humānās krīzes risināšanai Armēnijā

Latvija plāno piešķirt 100 000 eiro Armēnijai, lai risinātu humāno krīzi, kas radusies lielam skaitam Karabahas iedzīvotāju ierodoties Armēnijā, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotais rīkojuma projekts, kas ievietots Tiesību aktu portālā (TAP).

Pasaule Azerbaidžāna aizturējusi bijušo Kalnu Karabahas prezidentu Arutjunjanu

Azerbaidžāna ceturtdien paziņoja par Kalnu Karabahas bijušā prezidenta Arajiku Arutjunjana aizturēšanu aizdomās par agresijas karu un kara noziegumiem.

Pasaule Armēnijā ieradušies jau 42 500 Kalnu Karabahas bēgļu

Kopš Azerbaidžānas 19.septembra zibensofensīvas no Kalnu Karabahas Armēnijā ieradušies 42 500 bēgļu jeb aptuveni trešā daļa Kalnu Karabahas iedzīvotāju, trešdien pavēstīja Armēnijas varasiestādes.