• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šveice rīkos referendumu par imigrācijas ierobežošanu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 09:10, 05.04.2024


Šveicē tiks rīkots referendums par pasākumiem imigrācijas ierobežošanai, lai ierobežotu iedzīvotāju skaita pieaugumu zem desmit miljoniem līdz 2050.gadam


Foto: pixabay

Saskaņā ar Šveices tiešās demokrātijas sistēmu pilsoņi var ierosināt tautas nobalsošanu, 18 mēnešu laikā savācot 100 000 derīgu parakstu.

Labējā Šveices Tautas partija (SVP) trešdien Federālajā kancelejā Bernē iesniedza 114 600 parakstu, kas savākti uz pusi īsākā laikā.

"Masveida imigrācija turpina savu trako gaitu (..) ar postošām sekām mūsu mazajai valstij," paziņoja SVP, kas ir lielākā partija Šveicē. Partijas skatījumā imigrācija ir steidzami jāierobežo, lai aizsargātu Šveices unikālo ainavu, augsto dzīves kvalitāti un labklājību, kas pārsniedz vidējo līmeni, un lai garantētu drošu un brīvu nākotni nākamajām paaudzēm.

Starp parakstu savākšanu un referenduma sarīkošanu parasti paiet vairāki mēneši vai pat gadi.

Pastāvīgo iedzīvotāju skaits Šveicē 2022.gada beigās sasniedza 8,82 miljonus, salīdzinot ar 8,54 miljoniem 2018.gada beigās. Ārvalstnieki veido ceturto daļu no Šveices iedzīvotājiem.

SVP iniciatīva paredz grozīt Šveices konstitūciju, nosakot, ka "līdz 2050.gadam Šveices pastāvīgo iedzīvotāju skaits nedrīkst pārsniegt desmit miljonus cilvēku". Pastāvīgie iedzīvotāji būtu Šveices pilsoņi, kas dzīvo valstī, un ārvalstnieki, kuriem ir uzturēšanās atļauja, kas derīga vismaz vienu gadu, vai kuri uzturas valstī vismaz 12 mēnešus.

Ja līdz 2050.gadam pastāvīgo iedzīvotāju skaits pārsniegs 9,5 miljonus, valdība un parlaments "veiks pasākumus, jo īpaši attiecībā uz patvēruma piešķiršanu un ģimeņu apvienošanos, lai nodrošinātu atbilstību" konstitūcijai. Taču, ja šie pasākumi nebūs pietiekami efektīvi, Šveicei nāksies pārtraukt vienošanos par personu brīvu pārvietošanos ar Eiropas Savienībā (ES), paredz SVP iniciatīva.

Šveice nav Eiropas Savienībā, bet kopš 2008.gada tā ir Šengenas zonas sastāvā.

SVP skaidro, ka viņu iniciatīva ir atbilde uz Šveices problēmām, kas saistītas ar imigrāciju, piemēram, mājokļu trūkumu, augošajām īres maksām, satiksmes sastrēgumiem, pārpildītu sabiedrisko transportu, pazeminātiem skolu standartiem, vardarbību un noziedzību, elektrības trūkumu, stagnējošiem ienākumiem uz vienu iedzīvotāju, lielākām veselības apdrošināšanas iemaksām un pieaugošo spiedienu uz Šveices dabu.

SVP, kas oktobrī pārliecinoši uzvarēja Šveices parlamenta vēlēšanās, iestājas pret masveida imigrācijai, ciešākām saitēm ar ES un atkāpēm no Šveices neitralitātes.

"Ierodas pārāk daudz ārvalstnieku, un ne tie īstie. Mums ir vajadzīga kontrolēta imigrācija, kas nāktu par labu mūsu valstij un mūsu iedzīvotājiem," norādīja SVP jaunais līderis Marsels Detlings.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins draud ar sekām Eiropai

Krievijas diktators Vladimirs Putins otrdien draudēja Eiropai ar "nopietnām sekām", ja Ukrainai tiks atļauts ar Rietumu piegādātiem tālas darbības precīzijas ieročiem uzbrukt Krievijas teritorijai.

Pasaule Ukrainā armijai pievienojušies 600 ieslodzīto

Ukrainā jau vairāk nekā 600 ieslodzīto pievienojušies armijai, un patlaban notiek viņu sagatavošana, pavēstīja tieslietu ministrs Deniss Maļuska.

Pasaule Spānija, Īrija un Norvēģija oficiāli atzīst Palestīnas valsti

Spānija, Īrija un Norvēģija ar otrdienu oficiāli atzīst neatkarīgu Palestīnas valsti. Pirmā par oficiālu Palestīnas valsts atzīšanu šodien paziņoja Norvēģija, kam neilgi pēc tam sekoja Spānija un vēlāk arī Īrija.

Pasaule "Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā"

Inese Lībiņa-Egnere NB8 tieslietu ministru sanāksmē: nogurumam Ukrainas atbalstā nav pamata; jābūt ambiciozākiem atbildē Krievijai.

Lasiet arī

Sports Šveice par kandidatūru 2030.gada olimpisko spēļu rīkošanai lems novembra beigās

Šveice par kandidatūru 2030.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai lems novembra beigās, vēsta Šveices ziņu aģentūra "Keystone-SDA".

Sabiedrība LIAA atvērusi inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecību Šveicē

Ženēvā, Šveicē darbu ir sākusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība, kuras uzdevums būs nodrošināt saikni starp Eiropas Kodolpētniecības organizāciju (CERN) Latvijas uzņēmējiem un zinātniskajām institūcijām, informē LIAA.

Pasaule Šveice neatzīs Krievijas pases, kas izsniegtas okupētajās teritorijās

Šveice neatzīs Krievijas pases, kas izsniegtas okupētajās Ukrainas un Gruzijas teritorijās, ceturtdien paziņoja Šveices Federālās padomes preses dienests.

Pasaule Mediji: UBS pēc «Credit Suisse» glābšanas likvidēs 35 000 darbavietu

Šveices banka UBS plāno likvidēt 35 000 darbavietu jeb vairāk nekā pusi no konkurenta "Credit Suisse" kopējā darbavietu skaita, vēstī aģentūra "Bloomberg News".