• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saeima pagarina NBS karavīru dalību ANO misijā Izraēlā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 21:36, 27.03.2024


Saeima šodien pēc Ministru kabineta priekšlikuma pagarināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalību ANO starptautiskajā operācijā "United Nations Truce Supervision Organization" (UNTSO)" līdz 2026.gada 1.maijam.NBS dalība ANO starptautiskajā operācijā pagarināta, ņemot vērā saspīlēto drošības situācijas Izraēlā un militāro novērotāju nozīmi situācijas stabilizēšanā, kā arī Latvijas apņemšanos pildīt saistības attiecībā pret starptautiskajiem partneriem.

Turklāt līdzšinējā Nacionālo bruņoto spēku dalība UNTSO ir atzinīgi novērtēta gan no ANO, gan iesaistīto valstu puses un ir saņemts operācijas komandiera uzaicinājums Latvijai turpināt dalību operācijā.

Kopš 2022.gada 1.maija Latvija piedalās ANO starptautiskajā operācijā Izraēlā ar vienu štāba virsnieku, kurš veic komandiera biroja vadītāja amata pienākumus misijas štābā Jeruzalemē.

Ar šī gada maiju Latvija turpinās dalību ar vienu virsnieku ANO militārā novērotāja pozīcijā, kas būs pirmā reize, kad Latvija nodrošina šādu militāro speciālistu ANO misijā.

ANO militārais novērotājs ir militāra amatpersona, ko norīko ANO, lai sniegtu atbalstu ANO misijai vai miera operācijai. UNTSO militārie novērotāji uzturas Tuvajos Austrumos, lai uzraudzītu pamieru, tā līgumus, novērstu atsevišķu incidentu saasināšanos un palīdzētu citām ANO miera uzturēšanas operācijām reģionā.

UNTSO ir pirmā ANO miera uzturēšanas misija, kas tika izveidota pamatojoties uz 1948.gada 29.maijā ANO Drošības padomes rezolūcijā Nr. 50 izteikto aicinājumu pārtraukt karadarbību Palestīnā un lēmumu, ka pamieru jāuzrauga ANO starpniekam ar militāro novērotāju grupas palīdzību.

Starptautiskās miera uzturēšanas operācijas mērķis ir atjaunot un uzturēt starptautisko mieru un drošību, kā arī atturēt no agresijas vai citiem miera pārkāpumiem. Tajā iesaistītajam personālam nav tiesību piedalīties karadarbībā, izņemot gadījumus, kad tas nepieciešams pašaizsardzības nolūkā.

Pašlaik Nacionālo bruņoto spēku karavīri piedalās arī ANO starptautiskajā operācijā Libānā, kur viņu galvenie uzdevumi ir monitorēt un apstiprināt Izraēlas spēku iziešanu no Libānas dienvidu teritorijām, atjaunot starptautisko mieru un drošību, kā arī sniegt atbalstu Libānas valdībai varas atjaunošanā pār tās teritoriju.

Latvija ir izvirzījusi savu kandidatūru 2025.gadā paredzētajās vēlēšanās uz ANO Drošības padomes nepastāvīgā locekļa vietu laikā no 2026. līdz 2027.gadam, un izšķirošs faktors iespējai iegūt nepatstāvīgā locekļa vietu ANO Drošības padomē ir ieguldījums ANO miera uzturēšanas misijās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Stoltenbergs iebilst pret ideju, ka Polija varētu notriekt Krievijas raķetes

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs iebilst pret ideju, ka Polija varētu notriekt Krievijas raķetes virs Ukrainas reģioniem, kas atrodas blakus Polijas robežai.

Pasaule Ukraiņu lidroboti izraisījuši ugunsgrēku rūpnīcā Krievijas rietumos

Ukrainas lidrobotu uzbrukuma rezultātā Krievijā izcēlies ugunsgrēks rūpnīcā Kurskas apgabalā, otrdien paziņojis apgabala gubernators.

Pasaule Latvija un Vācija kopīgi iepirks dronus Ukrainas atbalstam

Latvija un Vācija vienojušās par kopīgu dronu iepirkumu veikšanu Ukrainas atbalstam, informē Aizsardzības ministrija.

Pasaule Izraēlas uzbrukumā likvidēts «Hamās» komandieris

Izraēlas uzbrukumā palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" slēptuvei sestdien nogalināts grupējuma komandieris Rafa Salama, apstiprinājusi Izraēla.

Lasiet arī

Pasaule Krievija uzliek veto ANO rezolūcijai pret bruņošanās sacensību kosmosā

ASV un Japānas ierosināta ANO rezolūcija pret bruņošanās sacensību kosmosā trešdien tika noraidīta ANO Drošības padomē Krievijas uzlikta veto dēļ.

Pasaule ASV piedāvā Drošības padomei rezolūciju par tūlītēju pamieru Gazas joslā

ASV piedāvā ANO Drošības padomes rezolūcijas projektu, kurā aicināts uz tūlītēju uguns pārtraukšanu Gazas joslā, kas būtu saistīta ar ķīlnieku atbrīvošanu, pavēstīja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Sabiedrība Valdība atbalsta karavīru dalības pagarināšanu ANO misijā Izraēlā

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalības pagarināšanu ANO starptautiskajā operācijā "United Nations Truce Supervision Organization" (UNTSO)" līdz 2026.gada 1.maijam.

Pasaule Izraēla atsauc vēstnieku ANO

Izraēla pirmdien atsauca vēstnieku ANO Giladu Erdanu, saasinoties ebreju valsts konfliktam ar starptautisko organizāciju saistībā ar "Hamās" kaujinieku 7.oktobra uzbrukumu.