• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lielbritānija apsver iespēju maksāt migrantiem par došanos uz Ruandu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:45, 13.03.2024


Lielbritānijas valdība apsver shēmu atraidīto patvērumu meklētāju nosūtīšanai uz Ruandu pēc brīvprātības principa, paredzot maksāt viņiem līdz 3000 sterliņu mārciņu (3500 eiro) par došanos prom.Paredzēts, ka šī shēma paplašinās spēkā esošo pasākumus, kas paredz brīvprātīgu aizbraukšanu.

Lai atturētu desmitus tūkstošu nelegālo imigrantu, kas katru gadu Lielbritānijā ierodas nelielās laivās no kontinentālās Eiropas, Lielbritānija iecerējusi arī deportēt migrantus uz Ruandu, taču šis plāns saskāries ar dažādiem šķēršļiem.

Lēmums nelegālos imigrantus nosūtīt uz Ruandu tika pieņemts vēl 2020.gada aprīlī, kad premjerministra amatā bija Boriss Džonsons. Taču neviens nelikumīgais ieceļotājs tā arī uz Kigali vēl nav ticis nosūtīts, jo tas pastāvīgi ticis apstrīdēts tiesās.

Lielbritānija un Ruanda decembrī parakstīja jaunu līgumu, mēģinot atjaunot Lielbritānijas tiesu bloķēto britu valdības ieceri nosūtīt uz Ruandu patvēruma meklētājus, kas pretlikumīgi ieradušies Lielbritānijā.

Valdība arī cenšas apiet Lielbritānijas Augstākās tiesas lēmumu, ka patvēruma meklētāju deportēšana uz Kigali ir nelikumīga saskaņā ar starptautiskajām tiesībām, pieņemot tiesību aktus, kas liek tiesnešiem uzskatīt Ruandu par drošu trešo valsti.

Laikraksts "The Times" vēstīja, ka Lielbritānija iecerējusi atraidītajiem patvēruma meklētājiem, kas vēlēsies pārcelties uz Ruandu, izmaksāt finansiālu palīdzību līdz 3000 sterliņu mārciņu. Laikraksts norādīja, ka šis plāns būtu pirmā reize, kad migrantiem tiktu maksāts par izceļošanu no Lielbritānijas, viņiem neatgriežoties savā izcelsmes valstī.

Mērķis ir panākt, ka Lielbritāniju pamet desmitiem tūkstošu migrantu, kuriem nav atļauts uzturēties Lielbritānijā, bet kurus nevar atgriezt viņu izcelsmes valstī.

Iekšlietu ministrija norādīja, ka pagājušajā gadā no Lielbritānijas brīvprātīgi tika izvesti 19 000 cilvēku un šādas shēmas ir būtiskas valdības cīņā ar nelegālo imigrāciju.

Atraidītie patvēruma meklētāji nevar legāli strādāt Apvienotajā Karalistē, bet viņiem būs atļauts to darīt Ruandā, un viņi varēs piecus gadus saņemt papildu atbalstu, tai skaitā palīdzību mājokļa sagādē un piekļuvi integrācijas programmām.

Ruanda, kurā dzīvo aptuveni 13 miljoni cilvēku, tiek uzskatīta par vienu no stabilākajām Āfrikas valstīm. Taču tiesību aizsardzības grupas apsūdz prezidentu Polu Kagami disidentu apsiešanā un vārda brīvības ierobežošanā.

Ruanda ir izpelnījusies uzslavas par moderno infrastruktūru, bet izraisījusi bažas par cilvēktiesību stāvokli valstī.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Polija apsver iespēju notriekt Krievijas raķetes virs Ukrainas

Polija apsver iespēju izmantot savas pretgaisa aizsardzības sistēmas Ukrainas pierobežā, lai no Polijas teritorijas notriektu Krievijas raķetes virs Ukrainas, vēsta Polijas radiostacija "RMF24", atsaucoties uz Polijas Ārlietu ministriju.

Pasaule Ķīna sāk divu dienu manevrus ap Taivānu

Ķīna ceturtdienas rītā sāka manevrus ap Taivānu, kas ilgs divas dienas un kuros piedalās karaflotes kuģi un lidmašīnas, un raksturoja tos kā "stipru sodu" Taivānai par "separātisma aktiem", ziņoja Ķīnas valsts mediji.

Pasaule Nikija Heilija paziņo, ka balsos par Trampu

Bijusī pretendente uz Republikāņu partijas nomināciju ASV prezidenta vēlēšanām novembrī Nikija Heilija trešdien paziņoja, ka viņa šajās vēlēšanās balsos par Donaldu Trampu.

Pasaule Somijas premjerministrs kritizē Lietuvas reakciju

Somijas premjerministrs Peteri Orpo kritizējis Lietuvas reakciju uz izskanējušo informāciju, ka Krievija varētu vienpusēji mainīt robežas Baltijas jūrā.

Lasiet arī

Pasaule Lielbritānija sūtīs migrantus uz Ruandu

Lielbritānijas parlaments pirmdien pieņēma likumprojektu, kas ļauj īstenot premjerministra Riši Sunaka plānu izraidīt uz Ruandu patvēruma meklētājus, kuri pretlikumīgi ieradušies Lielbritānijā.

Kriminālziņas Nedēļas nogalē novērsti 76 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Valsts robežsardze pēdējās trīs dienās novērsusi 76 nelegālo migrantu mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Sabiedrība Otrdien novērsti 46 migrantu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Valsts robežsardze otrdien novērsusi 46 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Kriminālziņas Pirmdien novērsti 15 migrantu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Valsts robežsardze pirmdien novērsusi 15 nelegālo migrantu mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.