• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izraēla atsauc vēstnieku ANO

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 06:42, 05.03.2024


Izraēla pirmdien atsauca vēstnieku ANO Giladu Erdanu, saasinoties ebreju valsts konfliktam ar starptautisko organizāciju saistībā ar "Hamās" kaujinieku 7.oktobra uzbrukumu.


twitter.com/giladerdan
Foto: twitter

Strīda centrā bija ANO palestīniešu bēgļu aģentūra UNRWA, kura paziņoja, ka tās personālu esot spīdzinājusi Izraēla, savukārt Izraēla paziņoja, ka šī aģentūra nodarbinājusi vairāk nekā 450 teroristus.

Izraēlas armija arī publiskojusi ierakstu, kurā kāds terorists, kas strādā UNWRA skolā par arābu valodas skolotāju, stāsta, kā viņš 7.oktobra uzbrukuma laikā iegājis Izraēlas teritorijā un sagrābis par ķīlniecēm izraēliešu sievietes.

ANO pirmdien publicēja ziņojumu, kurā teikts, ka ir "pamatoti iemesli uzskatīt", ka "Hamās" 7.oktobra uzbrukumu laikā tika veiktas izvarošanas un ka ķīlnieki, kas pēc tam aizvesti uz Gazas joslu, arī tika izvaroti.

Izraēlas vēstnieks ANO Gilads Erdans paziņoja, ka "Apvienotajām Nācijām vajadzēja piecus mēnešus, lai galu galā atzītu seksuālos noziegumus, kas izdarīti 7.oktobrī "Hamās" slaktiņa laikā".

ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša preses sekretārs noliedza, ka Gutērrešs būtu "kaut ko [darījis], lai noklusētu šo ziņojumu".

Izraēlas ārlietu ministrs Izraels Kacs iepriekš bija kritizējis ANO, ka tā nav pietiekami ātri reaģējusi uz upuru stāstīto par izvarošanām un seksuāliem uzbrukumiem, ko izdarījuši "Hamās" kaujinieki iebrukumā Izraēlā.

UNRWA pirmdien paziņoja, ka Izraēlas varas iestādes "apcietinājušas vairākus tās personāla darbiniekus no Gazas joslas", kas vēlāk stāstījuši par sliktu izturēšanos apcietinājumā.

"Mūsu personāls ziņoja par briesmīgiem atgadījumiem, kamēr viņi bija apcietināti un Izraēlas iestāžu veikto pratināšanu laikā. Šajos ziņojumos minēta spīdzināšana, ļoti slikta izturēšanās un seksuāla izmantošana," paziņoja UNRWA.

Aģentūra paziņoja, ka daži tās darbinieki tika piespiesti parakstīt atzīšanās, kas tikušas izmantotas, lai izplatītu dezinformāciju un pakļautu riskam URWA personālu.

Izraēlas Aizsardzības spēki paziņoja, ka "noliedz vispārīgos un nepamatotos apgalvojumus par apcietināto seksuālu izmantošanu Izraēlas Aizsardzības spēku apcietinājuma vietās".

"Šie apgalvojumi ir vēl viens cinisks mēģinājums radīt nepatiesu ekvivalenci "Hamās" sistemātiskajai izvarošanas izmantošanai par kara ieroci."


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Eksperts: atentāta mēģinājums pret Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus

Atentāta mēģinājums pret ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus, sacīja politikas zinātnes doktors, ASV politikas vērotājs Mārtiņš Hiršs.

Pasaule Pabriks: «Šis notikums var ļoti ietekmēt vēlēšanu iznākumu par labu Trampam»

Ukrainas prezidents Zelenskis nepārprotami nosodīja noziegumu Pensilvānijā.

Pasaule Valsts prezidents nosodīja Donalda Trampa slepkavības mēģinājumu (+VIDEO)

Notikumam būs tālejošas sekas Amerikā un pasaulē.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.

Lasiet arī

Pasaule Izraēlas profesors: Šī kara rezultāts varētu būt Palestīnas valsts

Izraēla mainās pēc katra kara un šī kara aizsāktā procesa beigās mūs gaida vai nu Palestīnas valsts izveide, vai kaut kas daudz tuvāks Palestīnas valstij, intervijā aģentūrai LETA sacīja Jeruzalemes Ebreju universitātes profesors Ichaks Brudnijs.

Pasaule Baltais nams informē Kongresu par ieročiem Izraēlai miljarda dolāru vērtībā

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija otrdien informēja Kongresu par ieroču paketi Izraēlai viena miljarda ASV dolāru vērtībā, pavēstīja oficiāli ziņu avoti.

Pasaule Izraēla pauž vilšanos par Baidena brīdinājumiem

Izraēlas vēstnieks ANO ceturtdien paudis vilšanos par ASV prezidenta Džo Baidena draudiem pārtraukt noteiktas ieroču piegādes Izraēlai, ja tā uzbruks Rafahas pilsētai Gazas joslas dienvidos.

Pasaule ASV aptur bumbu piegādi Izraēlai

Savienotās Valstis pagājušajā nedēļā apturējušas bumbu sūtījumus Izraēlai, kas nespēja kliedēt Vašingtonas bažas par iebrukumu Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā, otrdien paziņoja augsta ranga ASV amatpersona.