• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Eiroparlaments: Ir jāatbalsta Ukraina tik ilgi, cik nepieciešams.

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 16:12, 29.02.2024

Andris Ērglis


Rezolūcijā uzsvērts, ka steidzami ir jāizveido stabils tiesiskais regulējums, kas ļautu konfiscēt ES iesaldētos Krievijas aktīvus un izmantot tos Ukrainas atjaunošanai.


European Parliament

Eiropas Savienībai ir jāatbalsta Ukraina tik ilgi, cik nepieciešams, un jebkādā veidā, kas nepieciešams Ukrainas uzvarai, saka EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā.

Eiropas Parlamenta rezolūcijā, kas pieņemta ar 451"par", 46 "pret" un 49 deputātiem atturoties, EP atskatās uz diviem gadiem, kas pagājuši kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022.gada 24.februārī.

Uzsverot, kā karš ir būtiski mainījis ģeopolitisko situāciju Eiropā un ārpus tās, viņi norāda, ka Ukrainas galvenais mērķis ir uzvarēt karā, un brīdina par nopietnām sekām, ja tā nenotiks. EP deputāti arī atzīmē, ka citi autoritārie režīmi pašlaik seko līdzi kara gaitai, lai novērtētu, cik agresīvu ārpolitiku īstenot.

"Nevajadzētu paredzēt nekādus pašnoteiktus ierobežojumus attiecībā uz militāro palīdzību Ukrainai", saka Parlaments, atkārtoti prasot nodrošināt valsti ar visu, kas tai nepieciešams, lai atgūtu pilnīgu kontroli pār savu starptautiski atzīto teritoriju.EP deputāti norāda, ka joprojām ir milzīgas atšķirības tajā, cik daudz ES dalībvalstis sniedz militāro atbalstu Ukrainai, un aicina veikt nepieciešamās investīcijas Eiropas aizsardzības industriālajā bāzē. Tas ir ļoti svarīgi, lai apmierinātu Ukrainas vajadzības un papildinātu arī pašas ES noplicinātos krājumus. Kā Ukrainai īpaši svarīgas EP deputāti min sarežģītas pretgaisa aizsardzības sistēmas, tālās darbības raķetes, piemēram, raķetes "Taurus", "Storm Shadow/SCALP", mūsdienīgus kaujas lidaparātus, dažādu veidu artilēriju un munīciju (jo īpaši 155 mm kalibra lādiņus), dronus un ieročus to iznīcināšanai.

Visām ES dalībvalstīm un NATO sabiedrotajiem ik gadu būtu militāri jāatbalsta Ukraina ne mazāk kā 0,25% apmērā no to IKP, uzskata EP deputāti, kuri arī mudina ES valstis nekavējoties uzsākt dialogu ar aizsardzības uzņēmumiem, lai nodrošinātu, ka munīcijas, lādiņu un raķešu piegādei uz Ukrainu tiktu piešķirta prioritāte salīdzinājumā ar citu trešo valstu pasūtījumiem. Turklāt viņi aicina ASV Pārstāvju palātu bez kavēšanās pieņemt ilgstoši iestrēgušo militārās palīdzības paketi Ukrainai.

Rezolūcijā uzsvērts, ka steidzami ir jāizveido stabils tiesiskais regulējums, kas ļautu konfiscēt ES iesaldētos Krievijas aktīvus un izmantot tos Ukrainas atjaunošanai un kompensācijām Krievijas agresijas upuriem. Krievijai ir jāuzliek pienākums samaksāt reparācijas, lai nodrošinātu, ka tā sniedz būtisku ieguldījumu Ukrainas atjaunošanā.

EP deputāti arī aicina ES saglabāt un paplašināt sankciju politiku pret Maskavu un Krievijas sabiedroto Baltkrieviju. Tam jāietver Krievijas urāna un metalurģijas importa aizliegumi ES, kodolenerģijas sadarbības pārtraukšana ar Krieviju, pilnīga embargo noteikšana Krievijas lauksaimniecības un zivsaimniecības produktu importam, kā arī fosilā kurināmā un sašķidrinātās dabasgāzes imports pa jūras cauruļvadiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ekvadorieši referendumā atbalsta narkobaronu izdošanu ASV

Ekvadorā vairākums vēlētāju svētdien referendumā atbalstījuši mafijas karteļu vadītāju izdošanu ASV, paziņojusi Nacionālā vēlēšanu padome.

Pasaule Izraēlas armijas komandieris apstiprina kara turpināšanu Gazas joslā

Izraēlas armijas ģenerālštāba priekšnieks Herci Halevi apstiprinājis plānus kara turpināšanai pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās" Gazas joslā, svētdienas vakarā paziņoja Izraēlas armija.

Pasaule Basku zemes reģionālajās vēlēšanās panākumus gūst kreisās separātistu partijas

Svētdien notikušajās Basku zemes reģionālā parlamenta vēlēšanās lielus panākumus guvusi kreisi noskaņoto separātistu partiju apvienība "EH Bildu", kas tiek uzskatīta par kādreizējā bruņotā separātistu grupējuma ETA pēcteci.

Pasaule Pētījums: Pasaules militārie tēriņu pērn sasnieguši jaunu rekordu

Pasaules militārie izdevumi pērn sasnieguši jaunu rekordu, devīto gadu pēc kārtas apsteidzot iepriekšējā gada tēriņus, pirmdien paziņojis Stokholmas Starptautiskais miera pētījumu institūts (SIPRI).

Lasiet arī

Pasaule EP sācis izmeklēt Ždanokas sakarus ar Krievijas izlūkdienestiem

Eiropas Parlaments (EP) ir sācis izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām par Latvijas deputātes Tatjanas Ždanokas sakariem ar Krievijas izlūkdienestiem.

Sabiedrība Pirmajā dienā sarakstus EP vēlēšanām iesniegušas piecas partijas

Pirmajā dienā sarakstus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegušas piecas partijas - "Latvijas attīstībai" (LA), "Stabilitātei", Jaunā konservatīvā partija (JKP), "Progresīvie" un Nacionālā apvienība (NA), aģentūru LETA informēja CVK pārstāvis Andrejs Vaivars.

Sabiedrība Rinkēvičs un Metsola gribētu aktivizēt iedzīvotājus dalībai EP vēlēšanās

Latvijas iedzīvotāji ir jāaicina būt aktīviem un izmantot pilsoniskās tiesības ietekmēt Eiropas Savienības (ES) dienaskārtību, piedaloties gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, tikšanās laikā atzina Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un EP priekšsēdētāja Roberta Metsola.

Sabiedrība «Gods kalpot Rīgai» neplāno piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās

"Gods kalpot Rīgai" (GKR) "kā pašvaldību partija" neplāno ar atsevišķu sarakstu piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, pastāstīja partijas valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Oļegs Burovs.