• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Krievija slāpē Igaunijas mobilo sakaru operatoru signālus pierobežā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 22:34, 12.02.2024


Krievija pie Igaunijas robežas ir uzbūvējusi simtiem jaunu mobilo sakaru torņu, nesen Pleskavas apgabalā netālu no robežas tika atslēgts ātrgaitas internets un tagad varas iestādes šajā reģionā vēlas slāpēt visu Igaunijas operatoru signālus, vēsta laikraksts "Postimees".Kā pieļāvis Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Martins Herems, Krievija iejaucas mobilo sakaru darbībā Igaunijas teritorijā, jo gatavojas konfliktam ar NATO. Herems apliecināja, ka 2023.gadā Baltijas valstīs palielinājās satelītu navigācijas sistēmu darbības traucējumi.

Turklāt pēdējo mēnešu laikā šīs darbības ir īpaši pastiprinājušās, un tas ir reģistrēts no Somijas līdz Poliju un no turienes līdz Melnās jūras reģionam.

"Kāds to izraisa, un mēs domājam, ka tā ir Krievija," sacīja Herems, piebilstot, ka Maskava, ar tādiem traucējumiem "spēlējas" uz konflikta ar NATO riska fona.

Arī ASV Kara studiju institūts (ISW) savā nesenajā publikācijā pievērsās globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) traucējumiem Baltijas reģionā. Organizācija norādīja, ka nesenie traucējumi rosina spekulācijas par Krievijas elektronisko kara sistēmu iespējamo darbību reģionā.

Tajā pašā laikā Pleskavas apgabala gubernators Mihails Vederņikovs skaidri parāda, ka Krievija gatavojas cīnīties ar Igauniju telekomunikāciju frontē. Viņš nesen ierosināja attiecīgajām Krievijas iestādēm pārskatīt elektromagnētiskā starojuma noteikumus un atteikties no frekvenču izmantošanas līgumiem pierobežas zonās. Viņaprāt, tas ir nepieciešams, lai samazinātu nedraudzīgu valstu sakaru operatoru bāzes staciju ietekmi pierobežas teritorijās.

Vispirms Vederņikovs plāno cīnīties pret tā saukto Krievijas mobilo sakaru apspiešanu, ko veic Igaunijas operatori. Viņš uzskata, ka Igaunijas operatori pārkāpj parakstītās vienošanās par frekvenču izmantošanu pierobežas zonās. Tajā pašā laikā pēdējos gados līdzās bāzes stacijām, kas jau atrodas Pleskavas apgabala mazajās apdzīvotajās vietās, ir uzstādīti vēl gandrīz 100 masti. Igaunijas pusē šāda aktīva būvniecība nav notikusi.

Neraugoties uz to, Vederņikovs uzskata, ka Krievijā ir pasaulē stingrākie standarti mobilo sakaru raidītāju jaudai, tāpēc Igaunijas bāzes stacijas slāpējot Krievijas signālu.

"ASV un Eiropā atļautā robeža ir desmit reižu augstāka," teica Vederņikovs, piebilstot, ka "jautājums nav tik daudz par ērtībām, bet gan par valsts un informācijas drošības nodrošināšanu".

Viņš detalizētāk nekomentēja par to, kuru teritorija pie robežas apdraudētu ārvalstu elektromagnētiskie lauki, bet secināja, ka starptautisko vienošanos izpilde ir jāaptur un Krievijas raidītāju jauda jāpalielina vairākas reizes.

Pašlaik visi galvenie mobilo sakaru operatori Pleskavas apgabalā - MTS, "MegaFon", "Beeline" un "Tele2", var izvietot savas ierīces vienās bāzes stacijās. Iepriekš katrs mobilo sakaru tornis varēja piederēt tikai vienam operatoram. Tagad tie savstarpēji dalās infrastruktūrā.

Turklāt Pleskavas apgabala mobilo sakaru uzņēmumi izmanto arī Krievijas lielākā mājas interneta operatora "Rosteļekom" izveidoto tehnoloģisko infrastruktūru. Tas nozīmē, ka šādā veidā tiek traucētas Igaunijas frekvences ar visu pasauli.

Igaunijas telekomunikāciju uzņēmumi esošo situāciju nav komentējuši. Piemēram, "Telia" paskaidroja, ka, tā kā šis ir politisks jautājums, ir jāvēršas pie Patērētāju tiesību aizsardzības un tehniskā regulējuma iestādē (TTJA).

"Parasti tiek panākta vienošanās, kuras frekvences izmanto viena un kuras otra valsts, tad viena otrai nerada radiotraucējumus. Šāda pieeja ir standarta starptautiskā prakse," sarunā ar "Postimees" sacīja TTJA frekvenču pārvaldības nodaļas vadītājs Erko Kulu.

Viņš piebilda, ka spēkā esošo koordinācijas līgumu izpildi regulāri pārbauda gan Krievijas sakaru regulators, gan Igaunijas sakaru regulators.

"Noviržu gadījumā kaimiņvalsts tiek informēta, un sadale tiek koriģēta," paskaidroja Kulu. "Laiku pa laikam ir novirzes abās robežas pusēs, tā ir parasta parādība ar radio frekvencēm pierobežas zonās, kas notiek ar vairākām kaimiņvalstīm," viņš piebilda.

Igaunijas oficiālais sakaru regulators vēl nav saņēmis sūdzības no Krievijas par frekvenču līguma pārkāpumiem pierobežas zonās.

Igaunijas puses pierobežas teritoriju iedzīvotāji pastāvīgi nonāk Krievijas mobilo sakaru tīklu zonā. Īpaši tūristiem Setomā tiek izteikts brīdinājums, ka viņi nejauši var nokļūt Krievijas pierobežas tīklā. Vietējie iedzīvotāji par šo apdraudējumu zina jau sen.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ukrainas raķešu triecienā atkal likvidēta Krievijas karaspēka grupa

Ukrainas bruņotie spēki veikuši raķešu uzbrukumu Krievijas karaspēka grupai okupētajā Olenivkā, Doneckas apgabalā, ceturtdien paziņojis Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Eiroparlaments: Ir jāatbalsta Ukraina tik ilgi, cik nepieciešams.

Rezolūcijā uzsvērts, ka steidzami ir jāizveido stabils tiesiskais regulējums, kas ļautu konfiscēt ES iesaldētos Krievijas aktīvus un izmantot tos Ukrainas atjaunošanai.

Pasaule Polija nesaskata Krievijas ietekmi uz Polijas zemnieku protestiem

Nav pareizi protestējošos Polijas lauksaimniekus apsūdzēt par atrašanos Krievijas ietekmē, paziņoja Polijas vēstnieks Lietuvā Konstantijs Radzivills, taču Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte protestos saskata Kremļa mēģinājumu sanaidot divas lielākās Ukrainas atbalstītājas.

Pasaule Jaunzēlande atceļ cigarešu aizliegumu nākamajām paaudzēm

Jaunzēlande atcēlusi likumu, kas paredzēja aizliegt cigarešu pārdošanu nākamajā paaudzēm, ceturtdien paziņojusi valdība.

Lasiet arī

Pasaule Pēc PVN likmes palielināšanas igauņi apsver iespēju iepirkties Latvijā

Igaunijā no 1.janvāra pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme ir paaugstināta par diviem procentpunktiem - līdz 22%, tādēļ daļa Igaunijas iedzīvotāju apsver iespēju iepirkties Latvijā, kur PVN likme ir zemāka, liecina pēc bankas "Citadele" pasūtījuma veiktās aptaujas dati.

Pasaule Igaunijā legalizētas viendzimuma laulības

Igaunijā no 1.janvāra legalizētas viendzimuma laulības.

Ekonomika Sākts projekts par Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojumu

Sākts projekts par Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojumu, kurā apzinās iespējas nodrošināt pasažieru pārvadājumus maršrutos Valga-Valka, Vīlande-Valmiera, Veru-Alūksne, Kilingi-Nemme-Valmiera un Pērnava-Ikla-Salacgrīva, informē Vidzemes plānošanas reģions (VPR).

Pasaule Igaunijā sāks raidīt pirmā radiostacija ukraiņu valodā

Igaunijā piektdien sāks raidīt pirmā radiostacija ukraiņu valodā.