• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Krievija ir sarežģīts ienaidnieks, jo nebaidās nogalināt civiliedzīvotājus

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 07:05, 12.01.2024


Krievija ir sarežģīts ienaidnieks, jo nebaidās nogalināt civiliedzīvotājus un rezultātus grib sasniegt par jebkādu cenu, ceturtdien Rīgā žurnālistiem atzina Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.


Foto: LETA

Komentējot notikumus frontē, Zelenskis noradīja, ka vispirms nevajadzētu ticēt baumām un naratīviem, kurus izplata Krievija. "Viņi ir sarežģīts ienaidnieks, jo nebaidās nogalināt civiliedzīvotājus. Godīgi sakot, viņi liek sev rezultātus, kurus vēlas dabūt par jebkādu cenu," uzsvēra prezidents.

Krievijas taktika ir iznīcināt pilnīgi visu un tad ienākt. Krievija iebiedējot ar artilēriju, bet pilnīgi iznīcināt pilsētu nevar, jo baidās, ka tā būs vēl viena Buča un genocīds. Tagad viņi tā nevēlas kļūdīties un sit pa pilsētām, lai iebiedētu cilvēkus, izraisot viņu bēgšanu.

Zelenskis situāciju frontē raksturoja kā ļoti sarežģītu - Ukrainai nepietiekot ieroču. Ja Krievija nekontrolētu gaisa telpu un Ukrainai būtu atbilstošs pretgaisa aizsardzības sistēmu skaits, tad Ukrainas armija straujāk virzītos uz priekšu. "Ja iznīcina debesīs, tad kusties uz priekšu, bet Ukrainai nav plašu soļu uz priekšu, jo viņi kontrolē debesis," norādīja Zelenskis.

Viņš atzina, ka Krievija uzkrāj karaspēku un Krievijai pat nav viena procenta domas, lai izbeigtu karu un iestātos miers. Krievija rezerves karotājus varot smelties no saviem 300 000 cietumnieku, jo tos var nogalināt un tāda ir viņu taktika. Tas jau ir pierādījies kaujās par Bahmutu.

Tāpat Ukrainas prezidents arī norādīja, ka Krievija "spiež" uz jauniem vīriešiem, kas atrodas pagaidu okupētajās teritorijās un viņus mobilizē. Tāpat Krievijas taktika ir panākt, lai mazāk līķu atgrieztos Krievijā un tādējādi izpaliktu sabiedrības rezonanses.

Zelenskis arī atgādināja, ka 50% no pirms diviem gadiem okupētās teritorijas ir atgūti, lai arī cik tas nebūtu grūti.

Krievija gatavo jaunu uzbrukumu, un, saprotot, ka cilvēks gatavojas vēlēšanām ( Krievijas diktators Vladimirs Putins kandidēs prezidenta vēlēšanās), tad aptuveni ir saprotams, ka Krievija vēlas kādas taktiskas nelielas uzvaras, norādīja Zelenskis.

LETA jau rakstīja, ka ceturtdien oficiālā vizītē Latvijā ieradās Ukrainas prezidents.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Vācijā universitātes bibliotēkā policija nošauj agresīvu vīrieti ar mačeti

Manheimas universitātes bibliotēkā otrdienas vakarā iekļuva agresīvs vīrietis ar mačeti, kuru sašāva policija un viņš no ievainojumiem vēlāk nomira slimnīcā.

Pasaule Argentīnas studenti protestē pret līdzekļu samazināšanu valsts augstskolām

Desmitiem tūkstoši Argentīnas augstskolu studentu otrdien izgāja demonstrācijās, lai protestētu pret līdzekļu samazināšanu valsts augstskolām, pētniecībai un zinātnei jaunā prezidenta Havjera Mileja laikā.

Pasaule ASV Senāts atbalsta likumprojektu par militāro palīdzību Ukrainai

ASV Kongresa augšpalāta Senāts otrdienas vakarā atbalstīja likumprojektu paketi, kura ietver likumprojektu par militāro palīdzību Ukrainai 61 miljarda ASV dolāru apmērā.

Pasaule Avoti: Pirmā ASV palīdzības partija Ukrainai būs vienu miljardu dolāru liela

Pirmā ASV palīdzības partija Ukrainai pēc vērienīgās militārās palīdzības apstiprināšanas būs vienu miljardu dolāru liela, ziņo aģentūra "Reuters", atsaucoties uz diviem anonīmiem avotiem.

Lasiet arī

Pasaule Braže: Ukrainai veltītā palīdzība nedrīkst mazināties

Ukrainai veltītā palīdzība nedrīkst mazināties, uzsvēra ārlietu ministre Baiba Braže, pirmdien piedaloties Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomē Luksemburgā.

Pasaule Ukrainas izlūkdienesta vadītājs prognozē grūtus laikus, bet ne Armagedonu

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) priekšnieks Kirillo Budanovs intervijā BBC Ukrainas dienestam prognozēja sarežģītu situāciju valstī maija vidū un jūnija sākumā.

Pasaule ASV atbalsta Ukrainas palīdzības likumprojekta nodošanu izskatīšanai

ASV Pārstāvju palāta piektdien nolēma nodot izskatīšanai likumprojektu par ilgi aizkavētās palīdzības piešķiršanu Ukrainai.

Pasaule Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 457 830

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 457 830 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.