• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ECB pārbaudīs banku spēju reaģēt uz kiberuzbrukumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 14:06, 03.01.2024


Eiropas Centrālā banka (ECB) trešdien paziņoja, ka šogad pārbaudīs banku spēju reaģēt uz kiberuzbrukumiem, un šie būs pirmie šāda veida tā dēvētie banku stresa testi eirozonā.Šajā pārbaudē tiks pieņemts, ka banku skāris sekmīgs kiberuzbrukums, kas ietekmē tās ikdienas darbību, norāda ECB.

Tiks pārbaudīta ECB tieši pārraudzīto 109 banku spēja reaģēt un atgūties no kiberuzbrukuma, nevis to spēja šādu uzbrukumu novērst, skaidro ECB.

Ar šiem testiem tiks pārbaudīta finanšu institūciju ārkārtējās procedūras un plāni atjaunot darbību pēc šāda veida uzbrukuma.

Savukārt 28 bankas no visas eirozonas tiks pakļautas stingrākām pārbaudēm, kurās tiks padziļināti izvērtēti riski, kas saistīti ar kiberuzbrukuma radītās ietekmes izplatīšanos citās nozarēs.

Šo testu rezultāti neietekmēs banku pienākumus palielināt kapitāla rezerves nodrošinājumam pret finanšu riskiem, vēstī ECB.

Par nepieciešamību veikt kiberuzbrukumu stresa testus tika paziņots pērn, jo tika uzskatīts, ka pēc koronavīrusa pandēmijas un Krievijas atkārtota iebrukuma Ukrainā palielinājies šādu uzbrukumu risks.

"Kiberuzbrukumu skaits ir lielāks nekā pirms pandēmijas," pērn intervijā vācu laikrakstam "Boersen Zeitung" sacīja ECB padomes locekle Anneli Tuominena.

Visstraujāk palielinājies pakalpojumu atteikuma uzbrukumu skaits, kuros ļaundari pārtrauc banku pakalpojumu sniegšanu, pārplūdinot un pārslogojot banku serverus ar viltus pieprasījumiem, viņa norādīja. Tāpat palielinājies izspiedējvīrusu uzbrukumu skaits, kad bankām tiek pieprasīta nauda, lai atgūtu piekļuvi saviem datiem.

ECB katru gadu veic tās uzraudzīto banku stresa testus, lai novērtētu to gatavību rīkoties nelabvēlīgos apstākļos. Lai gan lielākoties testos galvenā uzmanība pievērsta nelabvēlīgiem ekonomiskajiem un finanšu scenārijiem, ECB veikusi arī banku klimata stresa testus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Vairāk nekā 70 Krievijas pilsoņu turpina darbu Eiropas Padomē

Šodien tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere Strasbūrā, Francijā, tiekoties ar Eiropas Padomes ģenerālsekretāri Mariju Pejčinoviču Buriču, uzsvēra nepieciešamību steidzami ar tiesiskiem risinājumiem novērst Eiropas Padomes darbinieku - Krievijas pilsoņu - turpmāku atrašanos organizācijā divus gadus pēc Krievijas izslēgšanas no Eiropas Padomes.

Pasaule Krievija sākusi izvest savus karavīrus no Kalnu Karabahas

Krievija sākusi izvest savus karavīrus no Kalnu Karabahas, ko Azerbaidžāna pagājušajā gadā atkaroja Armēnijai, trešdien paziņoja Kremlis.

Pasaule «Konfiscēt Krievijas valsts īpašumus un tos izmantot»

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja mudina visas valstis, kurās atrodas Krievijas valsts aktīvi, sadarboties, lai šos aktīvus nekavējoties nodotu starptautiskajam kompensācijas mehānismam.

Pasaule Bavārija aizliegs smēķēt marihuānu «Oktoberfest» un citos festivālos

Vācijas Bavārijas federālā zeme aizliegs marihuānas smēķēšanu publiskos festivālos un alus dārzos, tai skaitā pasaulē populārākajos alus svētkos "Oktoberfest", otrdien paziņojusi federālās zemes valdība.

Lasiet arī

Ekonomika Privātie uzņēmēji Latvijā saņems finansējumu dalībai kiberdrošībā (+VIDEO)

Noteikumi par konkrētas grantu programmas īstenošanu tiek virzīti atsevišķi.

Sabiedrība Pret hibrīdo agresiju: jaunieši tiek iesaukti kiberkaraspēkā (+VIDEO)

Izaicinājumā var piedalīties ikviens Latvijas Republikas valstspiederīgais vecumā no 14 līdz 24 gadiem.

Pasaule Pērn lielākajā daļā gadījumu kiberapdraudējuma avots bijusi Krievija - SAB

Pērn situācija Latvijas kibertelpā turpinājusi saglabāties stabila un uzbrukumu intensitāte, līdzīgi kā iepriekšējā gadā, ir bijusi mainīga - tie realizēti viļņveidīgi, turklāt lielākajā daļā gadījumu kiberapdraudējuma avots bijusi Krievija, pagājušā gada darbības pārskatā norādījis Satversmes aizsardzības birojs (SAB).

Pasaule Igaunijā atbrīvoti no apcietinājuma divi kriptokrāpniecībā apsūdzētie

Igaunijā atbrīvoti no apcietinājuma par pusmiljardu eiro vērtu krāpniecību darījumos ar kriptovalūtu apsūdzētie Sergejs Potapenko un Ivans Turigins, kuru izdošanu pieprasa ASV.