• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Moldovā notiek pašvaldību vēlēšanas; Krieviju apsūdz par iejaukšanos

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 23:35, 05.11.2023


Moldovā svētdien notiek pašvaldību vēlēšanas, pirms kurām Moldovas amatpersonas vainoja Krieviju par iejaukšanos nolūkā ietekmēt vēlēšanu rezultātus.Moldovas prorietumnieciskā prezidente Maija Sandu šonedēļ apsūdzēja Krieviju, ka tā finansē promaskaviskās partijas un uzpērk politiķus, un divu mēnešu laikā šim nolūkam iztērējusi nepilnus piecus miljonus eiro.

Tikai divas dienas pirms vēlēšanām Moldovas Ārkārtas situāciju komisija aizliedza promaskaviskās partijas "Iespēja" kandidātiem tajās balotēties, jo partijas priekšvēlēšanu kampaņā izmantota nelegāla Krievijas nauda.

Lēmums tika pieņemts valsts drošības apsvērumu un hibrīdkara dēļ, ko Krievija īsteno pret Moldovu, piektdien žurnālistiem paziņoja premjerministrs Dorins Rečans.

Pagājušajā mēnesī Moldovā arī tika atsauktas vairāku Krievijas televīzijas kanālu apraides licences un bloķēta piekļuvi lielāko Krievijas mediju tīmekļa vietnēm, norādot, ka ar to palīdzību Maskava mēģina ietekmēt vēlēšanas.

Sandu sacīja, ka varasiestādes šo lēmumu pieņēma, lai aizsargātu "valsti un demokrātiju no Krievijas centieniem iejaukties vēlēšanu procesā".

Moldova, kurā ir 3,4 miljoni iedzīvotāju, ir Eiropas nabadzīgākā valsts. 2022.gada martā, drīz pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma, Moldova lūdza to uzņemt Eiropas Savienībā. Tā paša gada jūnijā Moldovai tika piešķirts bloka kandidātvalsts statuss.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule G20 finanšu ministru sanāksme beidzas bez kopīga paziņojuma

Nesaskaņu dēļ par karu Ukrainā pasaules 20 rūpnieciski attīstītāko ekonomiku grupas G20 finanšu ministru tikšanās Sanpaulu ceturtdien beigusies bez kopīga gala paziņojuma.

Pasaule Maskavā notiks Navaļnija bēres

Maskavā piektdien notiks Krievijā ieslodzījumā mirušā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija bēres, taču pastāv bažas, ka policija aizturēs tos, kas ieradušies atvadīties.

Pasaule Irānā notiks parlamenta un Ekspertu asamblejas vēlēšanas

Irānā piektdien notiks parlamenta un ietekmīgās Ekspertu asamblejas vēlēšanas, kurās konservatīvie, visticamāk, nostiprinās savu varu, reālai konkurencei nepastāvot.

Pasaule Teksasā plosās štata vēsturē lielākais ugunsgrēks

Ugunsgrēks ASV Teksasas štata ziemeļos izpleties 4400 kvadrātkilometru lielā platībā, kļūstot par lielāko ugunsgrēku pavalsts vēsturē.

Lasiet arī

Pasaule Moldovas prezidente: Krievija pērk vēlētāju balsis

Krievija pērk Moldovā nedēļas nogalē gaidāmo pašvaldības vēlēšanu vēlētāju balsis, virzot naudu promaskaviskajām partijām, intervijā telekanālam "Jurnal TV" sacīja Moldovas prezidente Maija Sandu.

Sabiedrība Latvija plāno atbalstīt Moldovu ar 50 000 eiro

Latvija no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" plāno 50 000 eiro novirzīt Moldovai, tādējādi atbalstot Krievijas agresijas pret Ukrainu izraisītās enerģētiskās krīzes pārvarēšanu un Moldovas enerģētiskās noturības veicināšanu, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotais rīkojuma projekts, kas ievietots Tiesību aktu portālā (TAP).

Pasaule Latvija atbalsta iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu sākšanu ar Moldovu šogad

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs šodien ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Moldovas prezidenti Maiju Sandu, uzsverot, ka Latvija atbalsta iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) sarunu sākšanu ar Moldovu jau šogad.

Pasaule Miris Moldovas pirmais prezidents Mirča Snegurs

82 gadu vecumā miris Moldovas pirmais prezidents Mirča Snegurs.