• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Streika dēļ Ford uz laiku atlaidīs vēl vairāk nekā 300 darbiniekus

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 13:04, 03.10.2023


ASV autobūves uzņēmums "Ford" pirmdien paziņoja, ka uz laiku atlaidis vēl vairāk nekā 300 darbiniekus, ņemot vērā negatīvo ietekmi, ko rada strādājošo streiks trīs lielākajos Detroitas autoražotājos."Ford" norāda, ka uzņēmuma ražošanas sistēma ir savstarpēji saistīta, tāpēc arodbiedrības "United Auto Workers" (UAW) rīkotais streiks ietekmē arī rūpnīcas, kuras tieši streikā šobrīd nepiedalās.

"Aptuveni 330 darbiniekiem lūgts neierasties darbā," skaidro uzņēmums, piebilstot, ka kopumā streika dēļ uz laiku atlaisti jau 930 strādājošie.

Arī autoražotāji "General Motors" un "Stellantis" šī iemesla dēļ uz laiku atlaiduši darbiniekus.

Kā ziņots, "Ford", "General Motors" un "Stellantis" darbinieki streiko no 15.septembra, un šī ir pirmā reize, kad streiki norisinās visos trīs lielākajos Detroitas autobūves uzņēmumos vienlaicīgi.

Pagājušās nedēļas nogalē streiks kārtējo reizi tika paplašināts, un tagad tajā piedalās aptuveni 25 000 strādājošo.

UAW pieprasījusi strādājošo algas palielināt par 40% atbilstoši "General Motors", "Ford" un "Stellantis" vadītāju atalgojumu kāpumam pēdējos gados. Tāpat starp arodbiedrības citām prasībām ir noteikt četru dienu darba nedēļu un atjaunot automātiskos algu pieaugumus, kas saistīti ar inflāciju. Arodbiedrība arī vēlas ieviest stingrāku ierobežojumus attiecībā uz to, cik ilgi darbinieks tiek uzskatīts par pagaidu strādājošo, kurš nesaņem arodbiedrības atbalstu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Krievija plāno vienpusējā kārtā mainīt jūras robežas ar Lietuvu un Somiju

Krievijas varas iestādes ir nolēmušas vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā, liecina valdības lēmuma projekts, kas publicēts juridisko aktu portālā.

Pasaule Makrons dosies uz Jaunkaledoniju

Francijas prezidents Emanuels Makrons dosies uz nemieru pārņemto aizjūras teritoriju Jaunkaledoniju, otrdien paziņoja valdība.

Pasaule Nausēda: Mums ir informācija par jaunu sabotāžas aktu iespējamību

Lietuvas rīcībā ir informācija, ka varētu turpināties sabotāžas akti, ko īsteno Krievijas savervētas personas, otrdien paziņoja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, komentējot vairāku personu aizturēšanu Polijā aizdomās par sabotāžas aktiem šajā valstī un lielveikala "Ikea" dedzināšanu Viļņā.

Pasaule Krievijas bankas masveidā slēdz nodaļas pēc peļņas krituma

Krievijas bankas ir sākušas masveidā slēgt savas nodaļas peļņas krituma dēļ, un aprīlī tika slēgta pavisam 101 nodaļa, paziņoja "Bank Korporativnogo Finansirovaņija" (BKF) analītiskās pārvaldes priekšnieks Maksims Osadčijs, atsaucoties uz Krievijas Centrālās bankas datiem.

Lasiet arī

Interesanti fakti Streika dēļ slēgts Eifeļa tornis

Darbinieku streika dēļ pirmdien Parīzē nestrādā Eifeļa tornis, paziņojis torņa operators SETE.

Sabiedrība Streika dēļ «Lufthansa» trešdien atcels līdz 90% reisu

Vācijas nacionālā aviokompānija "Lufthansa" otrdien paziņoja, ka trešdien saistībā ar virszemes apkalpošanas darbinieku streiku tiks atcelti līdz pat 90% ieplānoto reisu.

Pasaule Trešdien streikos «Lufthansas» virszemes apkalpošanas darbinieki

Vācijas nacionālās aviokompānijas "Lufthansa" virszemes apkalpošanas darbinieki trešdien streikos, paziņojusi arodbiedrība "Verdi".

Pasaule Panākta vienošanās, kas varētu izbeigt Holivudas scenāristu streiku

Sarunās ar kinostudiju vadību svētdienas vakarā panākta provizoriska vienošanās, kas varētu izbeigt gandrīz piecus mēnešus ilgušo Holivudas scenāristu streiku, paziņoja ASV Scenāristu ģilde (WGA).