• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Zelenskis ANO: Kodolieročiem bruņotā Maskava virza pasauli uz pēdējo karu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 08:28, 20.09.2023


Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, brīdinājis, ka "ļaunumam nevar uzticēties," aicinot pasauli apvienoties, lai izbeigtu Krievijas agresiju pret Ukrainu.Ukrainas prezidents uzsvēra, ka jānovērš iespēja ar kodolieročiem apbruņotajai Maskavai "virzīt pasauli uz pēdējo karu". Viņš arī apsūdzēja Krieviju, ka tā visu izmanto kā ieroci, sākot ar pārtiku un beidzot ar enerģiju.

Zelenskis savā runā pievērsa lielu uzmanību briesmām, ko Krievija rada pasaulei. Viņš apgalvoja, ka citas kopīgās problēmas, piemēram, klimata pārmaiņas, būs iespējams pienācīgi risināt tikai pēc tam, kad būs tikts galā ar Maskavu.

"Kamēr Krievija spiež pasauli uz pēdējo karu, Ukraina dara visu, lai nodrošinātu, ka pēc Krievijas agresijas neviens pasaulē neuzdrošināsies uzbrukt nevienai valstij," sacīja Zelenskis, piebilstot, ka Krievijai vienkārši "nav tiesību turēt kodolieročus".

"Bruņošanās ir jāierobežo, par kara noziegumiem ir jāsoda, deportētie cilvēki jāatgriež mājās, un okupantiem jāatgriežas savā zemē," uzsvēra prezidents.

"Mums jābūt vienotiem, lai to panāktu, un mēs to izdarīsim!" sacīja Zelenskis. Viņš arī apsūdzēja Maskavu genocīda īstenošanā, nolaupot ukraiņu bērnus.

Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 17.martā izdeva Krievijas prezidenta Vladimira Putina un bērnu ombudsmenes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderus, apsūdzot viņus bērnu deportācijā no Ukrainas.

SKT, balstoties starptautisko tiesību normās, ukraiņu bērnu izvešanu no okupētajām teritorijām uzskata par kara noziegumu.

Ukrainas prezidents brīdināja nepieļaut "šaubīgus darījumus", lai mēģinātu izbeigt karu uz negodīgiem noteikumiem. Taču viņa galvenais mērķis bija brīdināt starptautisko sabiedrību, ka kara iznākums ietekmēs visus.

Zelenskis sacīja, ka Krievijas mērķis ir pārvērst Ukrainu par "ieroci pret jums, pret starptautisko kārtību, kas balstīta uz noteikumiem". Viņš uzsvēra, ka viņa piedāvātā miera formula domāta ne tikai Ukrainai, bet arī pārējai pasaulei. Ukrainas prezidents acīmredzami vērsās pie valstīm, kas līdz šim ir palikušas malā, sevišķi tā sauktajiem globālajiem dienvidiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Paragvajas ierēdnis atlaists pēc darījuma ar fiktīvu valsti

Paragvajas valdības ierēdnis šonedēļ tika atlaists pēc tam, kad bija parakstījis sadarbības memorandu ar valsti, kas izrādījās fiktīva.

Pasaule Izraēlas armija paziņo par kauju atsākšanu Gazas joslā

Izraēlas armija paziņojusi, ka pēc pamiera beigām piektdienas rītā atsākusi kaujas Gazas joslā.

Pasaule Izraēlas armija pārtvērusi no Gazas joslas izšautu raķeti

Izraēlas pretraķešu aizsardzības sistēma piektdien pārtvērusi no Gazas joslas izšautu raķeti, paziņoja Izraēlas armija.

Pasaule Beļģija un Francija pārņem NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju

Lietuvas Gaisa spēku bāzē pie Šauļiem ceturtdien NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju no Itālijas pārņem Beļģija un Francija.

Lasiet arī

Pasaule Gazas joslā iebraukušas 33 kravas automašīnas ar palīdzību

Svētdien Gazas joslā iebrauca 33 kravas automašīnas ar palīdzību, kas ir lielākais palīdzības konvojs uz kara izpostīto palestīniešu teritoriju, kopš pirms vairāk nekā nedēļas atkal tur sāka ieplūst kravas, paziņoja ANO.

Pasaule Izraēla noraida ANO Ģenasamblejas aicinājumu uz humānu pamieru Gazas joslā

Izraēla piektdien ar sašutumu noraidīja ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju, kas aicina uz "tūlītēju, ilgstošu un ilgtspējīgu humānu pamieru" Gazas joslā, kur Izraēla ar gaisa un artilērijas triecieniem jau trīs nedēļas cīnās pret palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās".

Pasaule Pabriks komentējis Zelenska darbības ANO Ģenerālajā asamblejā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, izmantoja visa veida argumentus, lai pēc iespējas vairāk organizācijas dalībvalstu nosliektos Ukrainas pusē, tādu viedokli pauda pētniecības centra "Northern European Policy Centre" izveidotājs, bijušais Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Pasaule Baidens: "Krievijas cena par mieru ir Ukrainas kapitulācija, teritorija un bērni

ASV prezidents Džo Baidens otrdien aicinājis ANO apturēt Krievijas klajo agresiju Ukrainā, brīdinot, ka citas valstis būs apdraudētas, ja pasaule piekāpsies Maskavai.