• Alda,
  • Maruta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kalnu Karabahā armēņu separātisti trešdien paziņojuši par ieroču nolikšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 13:04, 20.09.2023


Armēņu separātisti Kalnu Karabahā trešdien paziņojuši, ka pieņēmuši Azerbaidžānas noteikumus sarunu uzsākšanai un noliek ieročus.



"Ar krievu miera uzturētāju kontingenta vadības starpniecību Kalnu Karabahā panākta vienošanās par pilnīgu kaujasdarbību pārtraukšanu no plkst.13.00 (plkst. 12.00 pēc Latvijas laika)," teikts paziņojumā, ko sociālās saziņas vietnēs izplatījusi pašpasludinātās republikas prezidenta kanceleja.

Paziņojumā teikts, ka separātistu bruņotās vienības tiks pilnībā izformētas un ka visa smagā kara tehnika un bruņojums tiks izvākts no Kalnu Karabahas.

Lai gan Armēnija apgalvo, ka tās karaspēks neatrodas kalnu Karabahā, paziņojumā arī pieminēta Armēnijas vienību atvilkšana no reģiona.

Kalnu Karabahas varasiestādes arī paziņojušas, ka armēņu separātistu pārstāvji ceturtdien Jevlahā tiksies ar Baku pārstāvjiem, lai uzsāktu sarunas par reģiona reintegrāciju Azerbaidžānā un vietējo armēņu iedzīvotāju tiesību un drošības garantēšanu.

Arī Azerbaidžāna apstiprinājusi, ka "pretterorisma pasākumi" Kalnu Karabahā tiks pārtraukti plkst.13.00 un rīt notiks sarunas. Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs atsevišķi apstiprinājis, ka ceturtdien Jevlahā notiks sarunas ar armēņu separātistiem par Kalnu Karabahas "reintegrāciju".

Azerbaidžāna otrdienas rītā paziņoja, ka tās armija sākusi militāru operāciju "de facto" neatkarīgajā Kalnu Karabahā. Operācijas mērķis esot "konstitucionālās kārtības atjaunošana".

Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija raksturoja šo militāro kampaņu kā "pretterorisma operāciju", kas turpināšoties līdz armēņu karaspēka izvešanai no Kalnu Karabahas.

Azerbaidžāna otrdienas vakarā pieprasīja armēņu separātistiem Kalnu Karabahā nolikt ieročus un piedāvāja sarunas ar armēņu pārstāvjiem gadījumā, ja viņi padosies.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir "de facto" neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekontrolē Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju. Arī starptautiskā sabiedrība uzskata Kalnu Karabahu par Azerbaidžānas sastāvdaļu, un neviena valsts nav atzinusi šī reģiona neatkarību.

2020.gadā uzliesmojusī karadarbība Armēnijas un Azerbaidžānas starpā, kas ilga sešas nedēļas, beidzās ar pamieru, kas tika noslēgts ar Krievijas starpniecību.

Saskaņā ar vienošanos, ko daudzi Armēnijā uzskata par nodevību, armēņi zaudēja daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus tā dēvētās drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Trampu «ļoti neapmierina» saruna ar Putinu

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka viņš palicis "ļoti neapmierināts" pēc pēdējās telefonsarunas ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.

Pasaule Ukraiņu lidrobotu uzlidojumiem pakļauti vairāki Krievijas reģioni

Pēc ukraiņu lidrobotu uzlidojumiem vairākos Krievijas reģionos naktī uz sestdienu fiksēti sprādzienu, ugunsgrēki un mobilā interneta traucējumi, ziņo vietējās amatpersona un "Telegram" kanāli.

Pasaule Mehiko protests pret masu tūrismu izvēršas vandalismā un ārzemnieku aizskaršanā

Mehiko vairāki simti cilvēku piektdien izgāja demonstrācijā pret masu tūrismu un ģentrifikāciju, bet sākotnēji mierīgais protests kļuva vardarbīgs, kad neliels skaits demonstrantu sāka postīt veikalus un aizskart ārzemniekus.

Pasaule Spānijā radies toksisks mākonis pēc eksplozijām akumulatoru pārstrādes rūpnīcā

Spānijā ir notikušas vairākas eksplozijas akumulatoru pārstrādes rūpnicā uz ziemeļaustrumiem no Madrides, pēc kurām izveidojies toksisks mākonis, piektdien paziņoja vietējās varas iestādes.

Lasiet arī

Pasaule Armēnijā protestos aizturēti 226 cilvēki

Armēnijā protestos, ko izraisījusi robežas delimitācija ar Azerbaidžānu, aizturēti 226 cilvēki, vēsta Iekšlietu ministrija. Kā tiek ziņots, policijas iecirkņos vairs nav vietu, kur izvietot aizturētos.

Pasaule Armēnija nodevusi atpakaļ Azerbaidžānai četrus ciematus

Armēnija piektdien nodevusi atpakaļ Azerbaidžānai četrus ciematus, ko tā bija ieņēmusi 90.gados, piektdien apliecināja amatpersonas Erevānā un Baku, kaimiņvalstīm turpinot centienus attiecību normalizācijas virzienā.

Pasaule Armēnija un Azerbaidžāna vienojas par strīdīgajiem robežas posmiem

Armēnija un Azerbaidžāna panākušas vienošanos par strīdīgajiem robežas posmiem, kas ir solis ceļā uz attiecību normalizēšanu.

Pasaule Armēnijā desmiti tūkstoši protestē pret teritoriju atdošanu Azerbaidžānai

Desmiti tūkstoši cilvēku ceturtdien pulcējās Armēnijas galvaspilsētas Erevānas ielās, protestējot pret valdības nodomu atdot atsevišķas teritorijas kaimiņvalstij Azerbaidžānai, ar kuru Armēnijai ilgstoši bijušas naidīgas attiecības.