• Sarmīte,
  • Tabita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


EK aizstāv Latvijas un Lietuvas nelegālo imigrantu atraidīšanas politiku

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 10:51, 06.09.2023


Eiropas Komisija (EK) pirmdien aizstāvējusi Latvijas un Lietuvas īstenoto politiku nelegālās imigrācijas novēršanai uz robežas ar Baltkrieviju."Šīs divas valstis dara, ko spēj, lai aizsargātu Eiropas Savienības (ES) robežu," uzrunājot Eiropas Parlamenta (EP) deputātus, norādīja Migrācijas un iekšlietu direktorāta ģenerāldirektore Monika Parija, piebilstot, ka Latvijas un Lietuvas robežu kopš 2021.gada nepieredzēti bieži mēģina nelikumīgi šķērsot nelegālie imigranti.

Tikmēr dažādas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas kritizē Latviju un Lietuvu par nelegālo imigrantu atspiešanu atpakaļ Baltkrievijā.

Taču Parija uzsvēra, ka nepieciešami nopietni pierādījumi par patvēruma tiesību pārkāpšanu, pirms ierosināt pret Latviju un Lietuvu jebkādu pārkāpuma procedūru.

Viņa norādīja, ka tā ir arī NATO robeža un ka tieši tāpēc Latvija un Lietuva pieņēmusi attiecīgos likumus.

Tikmēr "Amnesty International", Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāre un ANO bēgļu aģentūra (UNHCR) asi kritizējušas Latvijas Saeimas šovasar pieņemtos likuma grozījumus par robežsargu pilnvaru paplašināšanu, lai nepieļautu nelikumīgu iekļūšanu valstī.

Līdzīgu kritiku izpelnījusies arī Lietuva.

Tajā pašā laikā mēģinājumu skaits nelikumīgi šķērsot ES robežu no Baltkrievijas teritorijas šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu pieaudzis par 62%. Tikai uz Polijas robežas ar Baltkrieviju kopš gada sākuma reģistrēti aptuveni 17 000 šādu gadījumu.

Polija salīdzinājumā ar to pašu laika periodu pērn konstatējusi septiņkārtīgu pieaugumu, norādīja Parija.

Daļa no nelegālajiem imigrantiem Baltkrievijā ierodas no Krievijas, un viņiem ir Krievijas vīzas un ieceļošanas zīmogi, uzsvēra Parija, piebilstot, ka "tas ir kas jauns salīdzinājumā ar situāciju 2020.gadā, kam jāpievērš uzmanība".

ES atzinusi, ka tas ir Maskavas un Minskas organizēts hibrīduzbrukums, kura mērķis ir destabilizēt situāciju bloka dalībvalstīs.

Taču atšķirībā no 2021.gada, tagad paralēli norisinās pilna mēroga konvencionālā karadarbība, ko Krievija izvērsusi pret Ukrainu.

Turklāt Baltkrievijā šobrīd atrodas arī krievu algotņu bandas "Vagner" kaujinieki.

Arī tas prasījis Baltijas valstu un Polijas robežu pastiprinātu apsardzību.

Tikmēr Latvijas Cilvēktiesību centra jurists Edgars Oļševskis tīmekļa izdevumam "EUobserver" adresētā e-pasta vēstulē, atzīstot, ka Latvijas bažas par robežas drošību esot pamatotas, otrdien apgalvojis, ka tās tomēr esot "nesamērīgas".

Viņš arī apgalvojis, ka saskaņā ar centra viedokli nelegālo imigrantu atspiešana uz robežas esot neattaisnojama.

Savukārt Latvijas Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevskis uzsvēris, ka Latvija pilda visas starptautiskās saistības.

Viņš piebildis, ka 2021.gadā Latvijas robežu ļauts šķērsot 94 nelegālajiem imigrantiem, 2022.gadā - jau vairāk nekā 2000, bet šogad aptuveni 300.

Tajā pašā laikā šogad novērsti gandrīz 7000 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas robežu.

2021.gadā Latvija sniedza starptautisko aizsardzību 105 no 582 personām, kas bija pieprasījušas patvērumu. Pērn apmierināto patvēruma pieprasīju skaits pieauga līdz 243, bet šogad no vairāk nekā 800 patvēruma pieprasījumiem līdz šim apmierināti 80.

Savukārt Lietuvas iekšlietu ministra vietnieks Arnolds Abramavičs uzsvēris, ka "mēs esam apņēmības pilni aizsargāt [ES] ārējās robežas, par katru cenu".

Uzrunājot EP deputātus, Abramavičš norādījis, ka cilvēki var pieprasīt patvērumu Lietuvas konsulātos vai robežšķērsošanas punktos.

Taču vairums nelegālo imigrantu, kas mēģina iekļūt Lietuvā no Baltkrievijas, vēlas nokļūt Vācijā. "Mūsu reģistrācijas centrs šobrīd ir gandrīz tukšs," jo neviens Lietuvā nevēlas palikt, piebildis ministra vietnieks.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Alijevs izsludina 7.februārī Azerbaidžānas prezidenta vēlēšanas

Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs ceturtdien izsludinājis pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas 7.februārī. Kārtējās vēlēšanas Azerbaidžānā bija paredzētas 2025.gadā.

Pasaule Krievijā Brjanskas ģimnāzijas skolniece sarīkojusi apšaudi

Vienā no Brjanskas ģimnāzijā Krievijas rietumos astotās klases skolniece sarīkojusi apšaudi, ievainojot vairākus cilvēkus, atsaucoties uz avotu operatīvajos dienestos, vēsta Krievijas valsts kontrolētā aģentūra TASS.

Pasaule ASV republikāņu senatori bloķē palīdzību Ukrainai imigrācijas reformu dēļ

ASV republikāņu senatori trešdien bloķēja Baltā nama pieprasījumu pēc ārkārtas palīdzības paketes 106 miljardu ASV dolāru apmērā, kas galvenokārt ietver jaunu militāro palīdzību Ukrainai un Izraēlai, jo konservatīvie senatori bija neapmierināti ar viņu pieprasīto imigrācijas reformu neiekļaušanu šajā paketē.

Pasaule Itālija izstājas no Ķīnas «Vienas jostas, viena ceļa» iniciatīvas

Itālija oficiāli izstājusies no Ķīnas "Vienas jostas, viena ceļa" infrastruktūras iniciatīvas, trešdien vēstī laikraksts "Corriere della Sera".

Lasiet arī

Pasaule Somija apsver robežpunktu slēgšanu uz robežas ar Krieviju

Somijas valdība drošības apsvērumu dēļ ceturtdien uz robežas ar Krieviju varētu slēgt vismaz dažus robežas šķērsošanas punktus, vēsta laikraksts "Helsingin Sanomat", atsaucoties uz avotiem.

Kriminālziņas Stājas spēkā bargāki sodi par robežas nelegālas šķērsošanas atbalstīšanu

Stājušies spēkā Saeimā pieņemtie grozījumi Krimināllikumā, ar kuriem pastiprināta kriminālatbildība par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Sabiedrība Vientuļu robežšķērsošanas punkta neslēgšana apdraudētu Latvijas drošību

Vientuļu robežšķērsošanas vietas neslēgšana būtu apdraudējums Latvijas drošībai, intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks Guntis Pujāts.

Sabiedrība IeM rosina slēgt Vientuļu un Pededzes robežšķērsošanas vietas

Latvijas Iekšlietu ministrija (IeM) sagatavojusi valdības lēmuma projektu par Pededzes un Vientuļu robežšķērsošanas vietu darbības apturēšanu. Patlaban lēmuma projekts iesniegts saskaņošanai.