• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija pievienosies ES līgumam ar Āfriku, Klusā okeāna un Karību valstim

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 10:04, 29.08.2023


Valdība ir gatava uzņemties nopietnas saistības, taču nav tām rezervējusi līdzekļus.


73 jaunas sievietes Āfrikā aizrautīgi apgūst uzņēmējdarbības gudrības Latvijas pasniedzēju vadībā.

Jau pavisam drīz Latvija pievienosies kārtējam globālam starptautiskajam līgumam, kas uzliek nopietnas saistības mūsu valstij kā līdzekļu devējai mazattīstītajiem pasaules reģioniem.

Eiropas Savienības (turpmāk – ES) Padomes 2023. gada 19. jūlija paziņojums Eiropas Savienības dalībvalstīm, ar ko tās tika informētas, ka ir jānodrošina nepieciešamās pilnvaras savas valsts pārstāvim parakstīt Partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu organizācijas (turpmāk - OACPS) dalībvalstīm, no otras puses jeb “post-Kotonū” nolīgums.

Likumprojekts izstrādāts ar mērķi apstiprināt Partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu organizācijas dalībvalstīm, no otras puses.

"Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, kas saistās ar Krievijas agresiju pret Ukrainu un tās radītajām globālajām sekām, kā arī centieniem apšaubīt pašreizējo starptautisko kārtību, ES un tās dalībvalstis apzinās nepieciešamību veidot ciešākus kontaktus ar OACPS dalībvalstīm", - ziņo Latvijas Ārlietu ministrija. "Jaunais nolīgums veidotu partnerību starp vairāk kā 100 valstīm ar 1,5 miljardiem iedzīvotāju, kas atrodas četros kontinentos".

Nolīgumā paredzēta sadarbība sešās galvenās stratēģiskās prioritātēs: cilvēktiesības, demokrātija un pārvaldība uz cilvēkiem orientētas un tiesības balstītas sabiedrības; miers un drošība; humānā un sociālā attīstība; iekļaujoša ilgtspējīga ekonomikas izaugsme un attīstība; vidiskā ilgtspēja un klimata pārmaiņas; migrācija un mobilitāte.

Tiek plānots, ka ES dalībvalstu pārstāvjiem Nolīgums būs atvērts parakstīšanai tuvākajā laikā. Sakarā ar to ir nepieciešams pilnvarot Latvijas Republikas Pastāvīgo pārstāvi Eiropas Savienībā, ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Leldi Līci-Līcīti Latvijas Republikas vārdā to parakstīt.

Valdības tiesību aktu portālā pieejamajā līguma tekstā latviešu valodā cita starpā teikts, ka ES palīdzēs mazattīstītām valstīm mājokļu jautājumā:

"Puses atzīst, ka adekvāti, droši un cenas ziņā pieejami mājokļi var pārveidot neaizsargātas un sociāli atstumtas kopienas un ka tie būtiski ietekmē cilvēku veselību un to kopienu sociālekonomisko attīstību. Puses strādā pie tā, lai visiem nodrošinātu piekļuvi atbilstošiem, drošiem un cenas ziņā pieejamiem mājokļiem, izstrādājot politiku, stratēģijas, plānošanas un būvniecības kodeksus un sakārtojot graustu rajonus".

Voldemārs Burkevics


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Malaizija varētu atsākt pazudušās reisa MH370 lidmašīnas meklēšanu

Malaizijas varasiestādes varētu atsākt 2014.gadā lidojuma laikā no Kualalumpuras uz Pekinu pazudušās pasažieru lidmašīnas meklējumus Indijas okeāna dienvidos, svētdien paziņoja Malaizijas transporta ministrs Entonijs Loks.

Pasaule NATO sāk mācības Ziemeļvalstīs

NATO pirmdien sāk mācības Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas ziemeļos, un mācībās nepilnu divu nedēļu laikā piedalīsies vairāk nekā 20 000 karavīru no 13 valstīm.

Pasaule Krievu drona triecienā Odesā nogalināto skaits pieaudzis līdz 12

Krievu drona triecienā Odesā naktī uz sestdienu nogalināto cilvēku skaits pieaudzis līdz 12, svētdien paziņojušas Ukrainas amatpersonas.

Pasaule Cenšoties apslāpēt bandu vardarbību, Haiti izsludina komandantstundu

Haiti valdība svētdienas vakarā izsludināja trīs diennaktis ilgu komandantstundu, lai censtos atgūt kontroli ielās pēc vardarbības uzliesmojuma nedēļas nogalē, kura laikā bruņoti bandīti iebruka divos valstī lielākajos cietumos.

Lasiet arī

Ekonomika airBaltic iekļauj Agādīru kā otro Āfrikas galamērķi

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka gaidāmajā ziemas sezonā, kas sāksies 2023. gada oktobra beigās, tiks iekļauts jauns maršruts – Rīga–Agādīra (Maroka).

Pasaule Nikaragvas parlaments slēdz Sarkanā Krusta organizāciju

Nikaragvas parlaments trešdien slēdza vietējo Sarkanā Krusta organizāciju, apsūdzot to politiskās neitralitātes pārkāpšanā 2018.gadā pret valdību vērsto protestu laikā.

Sports Āfrikas Nāciju čempionāta futbolā finālā tiksies Alžīrija un Senegāla

Pēc uzvarām otrdien pusfinālā Āfrikas Nāciju čempionāta futbolā finālā tiksies Alžīrija un Senegāla. Mājinieki alžīrieši ar 5:0 (4:0) sagrāva Nigēru.

Sabiedrība Latvija plāno atbalstīt Moldovu ar 50 000 eiro

Latvija no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" plāno 50 000 eiro novirzīt Moldovai, tādējādi atbalstot Krievijas agresijas pret Ukrainu izraisītās enerģētiskās krīzes pārvarēšanu un Moldovas enerģētiskās noturības veicināšanu, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotais rīkojuma projekts, kas ievietots Tiesību aktu portālā (TAP).