• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lietuva par draudu atzinusi gandrīz 1200 Baltkrievijas un Krievijas pilsoņu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 15:05, 04.08.2023


Kopš pagājušā gada beigās Lietuva ieviesa īpašu aptaujas anketu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem 1164 šo valstu piederīgie atzīti par draudu Lietuvas nacionālajai drošībai, piektdien paziņoja Lietuvas Migrācijas departaments.Izvērtējot publiski pieejamu un nepieejamu informāciju Lietuvas varasiestādes par draudu nacionālajai drošībai atzinušas 910 Baltkrievijas pilsoņus, no kuriem 337 atteiktas pagaidu uzturēšanās atļaujas Lietuvā un 121 atteikta pagaidu uzturēšanās atļaujas pagarināšana. Tāpat 205 Baltkrievijas pilsoņiem anulēta iepriekš izsniegta pagaidu uzturēšanās atļauja, diviem Baltkrievijas pilsoņiem atteikta pastāvīgas uzturēšanās atļauja Lietuvā, bet četros gadījumos tika anulēta pastāvīgās uzturēšanās atļauja.

241 Baltkrievijas pilsonim Lietuva noraidīja lūgumu izsniegt nacionālo vīzu.

Tāpat 254 Krievijas pilsoņus Lietuva ir atzinusi par draudu nacionālajai drošībai. 43 Krievijas pilsoņiem atteikta pagaidu uzturēšanās atļauja Lietuvā un 46 atteikta tādas atļaujas pagarināšana. Vēl 59 Krievijas pilsoņiem anulēta iepriekš izsniegta pagaidu uzturēšanās atļauja un 52 Krievijas pilsoņiem anulēta iepriekš izsniegta pastāvīgās uzturēšanās Lietuvā atļauja. Diviem Krievijas pilsoņiem Lietuvas varasiestādes atteica pastāvīgās uzturēšanās atļaujas izsniegšanu, savukārt 52 Krievijas pilsoņiem tika atteikta nacionālā vīza.

Tādējādi kopumā 1164 Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem liegta ierašanās Lietuvā, apstiprināja Migrācijas departaments.

Pērn decembrī Lietuvas Migrācijas dienests noteica, ka Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kuri lūdz pastāvīgās uzturēšanās atļauju vai nacionālo vīzu Lietuvā, vai arī lūdz pagarināt jau esoša uzturēšanās dokumenta termiņu, ir jāaizpilda īpaša anketa par viņu attieksmi pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Anketā norādītajai informācijai ir izšķirīga nozīme lēmumā par personas iespējām uzturēties Lietuvā, informēja departamentā, piebilstot, ka gadījumā, ja ārvalstnieks atsakās aizpildīt anketu vai arī tā nav pilnībā aizpildīta, pieteikums netiek pieņemts izskatīšanai. Anketa jāaizpilda visiem pilngadīgajiem Baltkrievijas un Krievijas pilsoņiem, kuri lūdz piešķirt vai pagarināt uzturēšanās atļauju vai vīzu Lietuvā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Dānijas parlaments aizliedz Korāna dedzināšanu

Dānijas parlaments ceturtdien pieņēmis likumu, ar ko par kriminālnoziegumu tiek atzīta nepiedienīga apiešanās ar reliģiskiem tekstiem, ar to faktiski aizliedzot Korāna dedzināšanu.

Pasaule Alijevs izsludina 7.februārī Azerbaidžānas prezidenta vēlēšanas

Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs ceturtdien izsludinājis pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas 7.februārī. Kārtējās vēlēšanas Azerbaidžānā bija paredzētas 2025.gadā.

Pasaule Krievijā Brjanskas ģimnāzijas skolniece sarīkojusi apšaudi

Vienā no Brjanskas ģimnāzijā Krievijas rietumos astotās klases skolniece sarīkojusi apšaudi, ievainojot vairākus cilvēkus, atsaucoties uz avotu operatīvajos dienestos, vēsta Krievijas valsts kontrolētā aģentūra TASS.

Pasaule ASV republikāņu senatori bloķē palīdzību Ukrainai imigrācijas reformu dēļ

ASV republikāņu senatori trešdien bloķēja Baltā nama pieprasījumu pēc ārkārtas palīdzības paketes 106 miljardu ASV dolāru apmērā, kas galvenokārt ietver jaunu militāro palīdzību Ukrainai un Izraēlai, jo konservatīvie senatori bija neapmierināti ar viņu pieprasīto imigrācijas reformu neiekļaušanu šajā paketē.

Lasiet arī

Pasaule Lietuvā neatklāj mēģinājumus nelikumīgi iekļūt valstī no Baltkrievijas

Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī nav atklājuši nevienu gadījumu, kad migranti būtu nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvā no Baltkrievijas.

Sports Lietuvas prezidents Nausēda atņem Lietuvas pilsonību daiļslidotājai Drobjazko

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda piektdien parakstīja rīkojumu par izņēmuma kārtā piešķirtās Lietuvas pilsonības atņemšanu Krievijā dzīvojošajai daiļslidotājai Margaritai Drobjazko.

Pasaule Lietuva: vērojama Vagner šķelšanās, algotņu aizbraukšana no Baltkrievijas

Pēc "Vagner" līdera Jevgeņija Prigožina nāves algotņu grupējumā vērojama nepārprotama šķelšanās un tā kaujinieki no Baltkrievijas dodas uz Krieviju, piektdien paziņoja Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.

Pasaule Lietuva slēgusi divus kontrolpunktus uz robežas ar Baltkrieviju

Lietuva no piektdienas uz nenoteiktu laiku slēgusi divus kontrolpunktus uz robežas ar Baltkrieviju.