• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lietuva par draudu atzinusi gandrīz 1200 Baltkrievijas un Krievijas pilsoņu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 15:05, 04.08.2023


Kopš pagājušā gada beigās Lietuva ieviesa īpašu aptaujas anketu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem 1164 šo valstu piederīgie atzīti par draudu Lietuvas nacionālajai drošībai, piektdien paziņoja Lietuvas Migrācijas departaments.Izvērtējot publiski pieejamu un nepieejamu informāciju Lietuvas varasiestādes par draudu nacionālajai drošībai atzinušas 910 Baltkrievijas pilsoņus, no kuriem 337 atteiktas pagaidu uzturēšanās atļaujas Lietuvā un 121 atteikta pagaidu uzturēšanās atļaujas pagarināšana. Tāpat 205 Baltkrievijas pilsoņiem anulēta iepriekš izsniegta pagaidu uzturēšanās atļauja, diviem Baltkrievijas pilsoņiem atteikta pastāvīgas uzturēšanās atļauja Lietuvā, bet četros gadījumos tika anulēta pastāvīgās uzturēšanās atļauja.

241 Baltkrievijas pilsonim Lietuva noraidīja lūgumu izsniegt nacionālo vīzu.

Tāpat 254 Krievijas pilsoņus Lietuva ir atzinusi par draudu nacionālajai drošībai. 43 Krievijas pilsoņiem atteikta pagaidu uzturēšanās atļauja Lietuvā un 46 atteikta tādas atļaujas pagarināšana. Vēl 59 Krievijas pilsoņiem anulēta iepriekš izsniegta pagaidu uzturēšanās atļauja un 52 Krievijas pilsoņiem anulēta iepriekš izsniegta pastāvīgās uzturēšanās Lietuvā atļauja. Diviem Krievijas pilsoņiem Lietuvas varasiestādes atteica pastāvīgās uzturēšanās atļaujas izsniegšanu, savukārt 52 Krievijas pilsoņiem tika atteikta nacionālā vīza.

Tādējādi kopumā 1164 Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem liegta ierašanās Lietuvā, apstiprināja Migrācijas departaments.

Pērn decembrī Lietuvas Migrācijas dienests noteica, ka Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kuri lūdz pastāvīgās uzturēšanās atļauju vai nacionālo vīzu Lietuvā, vai arī lūdz pagarināt jau esoša uzturēšanās dokumenta termiņu, ir jāaizpilda īpaša anketa par viņu attieksmi pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Anketā norādītajai informācijai ir izšķirīga nozīme lēmumā par personas iespējām uzturēties Lietuvā, informēja departamentā, piebilstot, ka gadījumā, ja ārvalstnieks atsakās aizpildīt anketu vai arī tā nav pilnībā aizpildīta, pieteikums netiek pieņemts izskatīšanai. Anketa jāaizpilda visiem pilngadīgajiem Baltkrievijas un Krievijas pilsoņiem, kuri lūdz piešķirt vai pagarināt uzturēšanās atļauju vai vīzu Lietuvā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Pasaule Pēc ASV jaunajām sankcijām Maskavas birža aptur dolāru un eiro tirdzniecību

Maskavas akciju birža ceturtdien apturējusi ASV dolāru un eiro tirdzniecību pēc tam, kad Savienotās Valstis trešdien paziņoja par jaunām sankcijām Krievijai par karu Ukrainā.

Pasaule Bloomberg: Krievija cenšas ietekmēt ASV vēlēšanas

Aizvien vairāk ASV pretinieku ar Krieviju vadībā cenšas ietekmēt novembrī gaidāmās prezidenta vēlēšanas, izmantojot nolīgtas komercsabiedrības un mākslīgā intelekta tehnoloģijas, raksta aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz ASV amatpersonām.

Pasaule Ruanda: ANO aģentūra melo par Lielbritānijas deportāciju plānu

Ruanda trešdien apsūdzēja ANO bēgļu aģentūru melos pēc tam, kad šī aģentūra tiesā apgalvoja, ka no Lielbritānijas uz Ruandu deportētie patvēruma meklētāji var tikt nosūtīti uz citu valsti, kur viņiem draudētu vajāšana.

Lasiet arī

Pasaule Arī otrajā referendumā Lietuvā pietrūkst atbalsta dubultpilsonības atļaušanai

Piecus gadus pēc pirmā mēģinājuma grozīt Lietuvas konstitūciju, lai atļautu dubultpilsonību, arī otrajā referendumā vēlētāju atbalsts nav bijis pietiekams dubultpilsonības aizlieguma atcelšanai.

Pasaule Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā sacentīsies Nausēda un Šimonīte

Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pēc divām nedēļām sacentīsies pašreizējais valsts galva Gitans Nausēda un premjerministre Ingrīda Šimonīte no valdošajā koalīcijā ietilpstošās konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība - Lietuvas kristīgie demokrāti", liecina svētdien notikušās pirmās kārtas provizoriskie rezultāti.

Pasaule Lietuvā notiek referendums par dubultpilsonību

Lietuvā svētdien notiek referendums par dubultpilsonības atļaušanu. Referendums norisinās vienlaikus ar valsts prezidenta vēlēšanām.

Pasaule Lietuvā šodien notiek prezidenta vēlēšanas

Lietuvā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas. 1895 iecirkņi durvis vērs plkst.7 un tiks slēgti plkst.20.