• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vācija gatavojas reformēt pilsonības likumu. Kādas izmaiņas gaidāmas?

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 11:08, 20.05.2023


Vācijas valdība apstiprinājusi priekšlikumu reformēt pilsonības likumu, lai ļautu imigrantiem ātrāk kļūt par Vācijas pilsoņiem.Reforma paredz no astoņiem uz pieciem gadiem samazināt minimālo laiku, kas imigrantiem jānodzīvo Vācijā, pirms viņi var kļūt par pilsoņiem. Imigranti, kas ļoti labi integrējušies, varēs pieteikties naturalizācijai jau pēc trim gadiem.

Reforma arī paredz aizliegt piešķirt pilsonību tiem imigrantiem, kas pastrādājuši noziegumus, vadoties pēc antisemītiskiem, rasistiskiem vai ksenofobiskiem motīviem.

Ar dažiem izņēmumiem likums, pēc izmaiņu izdarīšanas, arī prasītu, lai tie, kas vēlas kļūt par Vācijas pilsoņiem, pierāda, ka var finansiāli atbalstīt sevi un savu ģimeni bez sociālajiem pabalstiem.

"Ikviens, kurš kļūst par Vācijas pilsoni, ir apņēmies dzīvot mūsu brīvajā un daudzveidīgajā sabiedrībā," norādīja Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere.

Viņa piebilda, ka ka rasisms, antisemītisms un citas aizspriedumu formas ir pretrunā ar Vācijas pilsonības principiem.

"Nekādas tolerances nav. Ja jūs nepiekrītat mūsu vērtībām, jūs nevar kļūt par vācieti," uzsvēra ministre.

Tajā pašā laikā viņa uzsvēra, ka Vācijai ir jāatjaunina savi likumi, kas regulē pilsonības piešķiršanu, lai uzņemtu cilvēkus, kas pieņēmuši Vācijas vērtības.

"Mēs vēlamies, lai cilvēki, kas kļuvuši par daļu no mūsu sabiedrības, varētu palīdzēt demokrātiski veidot mūsu valsti," norādīja ministre, piebilstot, ka citu valstu, piemēram, Kanādas prakse parādījusi, ka šāds skatījums var būt būtisks kvalificētu darbinieku piesaistīšanā.

Reformas projekts tagad tiks nosūtīts izskatīšanai Vācijas federālajā zemēm un pašvaldību asociācijām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Itālijas premjere aicina ANO uz karu bez žēlastības

Itālijas premjerministre Džordža Meloni trešdien aicināja ANO sākt "globālu karu bez žēlastības" pret cilvēku kontrabandistiem, reaģējot uz migrantu strauju pieplūdumu Lampedūzas salā.

Pasaule Krievija veikusi kārtējo triecienu Kijivai; septiņu ievainoto vidū arī bērns

Krievijai ceturtdien veicot kārtējo triecienu Kijivai, Ukrainas galvaspilsētas Darnicjas rajonā nogāžoties atlūzām un izraisoties ugunsgrēkam, ievainoti septiņi cilvēki, arī viens bērns, pavēstīja pilsētas mērs Vitālijs Kličko.

Pasaule Moraveckis: Polija vairs nepiegādā ieročus Ukrainai; tagad mēs apbruņojam Poliju

Polija vairs neapbruņo Ukrainu, bet tā vietā koncentrējas uz savas aizsardzības pastiprināšanu, trešdien paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Pasaule Armēnija paziņo, ka Azerbaidžāna apšaudījusi tās pozīcijas pie robežas

Armēnija trešdienas vakarā paziņoja, ka Azerbaidžāna ir apšaudījusi tās pozīcijas pie abu valstu robežas.

Lasiet arī

Sabiedrība Robežsargi aizturējuši 21 nelegālo imigrantu Aglonā

Piektdien Valsts robežsardze Aglonā aizturējusi kārtējo nelegālo imigrantu grupu - 21 iepriekš valsts robežu nelikumīgi šķērsojušu trešo valstu pilsoni, informēja robežsardze.

Pasaule Lielbritānija apsver elektronisko aproču izmantošanu imigrantu kontrolei

Lielbritānijas Iekšlietu ministrija apsver iespēju likt nelegālajiem imigrantiem nēsāt elektroniskās aproces, ziņo mediji.

Sabiedrība Šogad no nelikumīgas Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 4453 imigranti

Šogad no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 4453 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Pasaule Francija sola finansiālu palīdzību Tunisijai migrantu plūsmas ierobežošanai

Francija pirmdien paziņoja par 25,8 miljonu eiro lielu finansiālu palīdzību Tunisijai, lai palīdzētu ierobežot nelegālo migrantu plūsmu pāri Vidusjūrai.