• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šveices parlaments vēlas atvieglot ieroču reeksportu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 09:44, 12.05.2023


Šveices parlaments vēlas atvieglot ieroču reeksportu, atļaujot nodot Šveicē ražotos ieročus valstīm, kurām uzbrukts un kas aizstāvas.


Foto: pixabay

Neskatoties uz Kijivas un tās sabiedroto spiedienu, Šveice līdz šim ir atteikusies ļaut valstīm, kuru rīcībā ir Šveicē ražoti ieroči, reeksportēt tos uz Ukrainu.

Līdz šim Šveice ir noraidījusi lūgumus no Vācijas, Spānijas un Dānijas, norādot uz Šveices Kara materiālu likumu, kas aizliedz jebkādu reeksportu, ja saņēmējvalsts atrodas starptautiskā bruņotā konfliktā.

Šveices parlamenta augšpalātas Kantonu padomes komiteja otrdien atbalstīja ieroču reeksportu atvieglošanu.

Parlamenta apakšpalātas Nacionālās padomes komiteja jau bija to atbalstījusi, un tas nozīmē, ka grozījumus Šveices Kara materiālu likumā iespējams virzīt tālāk.

Apsvērto labojumu vidū ir atļauja nodot ieročus valstīm, kurām uzbrukts un kuras aizstāvas, tomēr priekšnoteikums varētu būt ANO Drošības padomes konkrētā uzbrukuma nosodījums vai Ģenerālās asamblejas nosodījums, kas pieņemts ar divu trešdaļu balsu vairākumu.

Likumdevēji prognozē, ka reforma varētu ilgt vismaz gadu, un par labojumiem var nākties organizēt referendumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ziemeļkoreja ar baloniem nometusi atkritumus pāri Dienvidkorejas robežai

Ziemeļkoreja ar vairākiem desmitiem gaisa balonu nometusi skrejlapas un atkritumus pāri robežai Dienvidkorejas teritorijā, vēsta mediji.

Pasaule Putins draud ar sekām Eiropai

Krievijas diktators Vladimirs Putins otrdien draudēja Eiropai ar "nopietnām sekām", ja Ukrainai tiks atļauts ar Rietumu piegādātiem tālas darbības precīzijas ieročiem uzbrukt Krievijas teritorijai.

Pasaule Ukrainā armijai pievienojušies 600 ieslodzīto

Ukrainā jau vairāk nekā 600 ieslodzīto pievienojušies armijai, un patlaban notiek viņu sagatavošana, pavēstīja tieslietu ministrs Deniss Maļuska.

Pasaule Spānija, Īrija un Norvēģija oficiāli atzīst Palestīnas valsti

Spānija, Īrija un Norvēģija ar otrdienu oficiāli atzīst neatkarīgu Palestīnas valsti. Pirmā par oficiālu Palestīnas valsts atzīšanu šodien paziņoja Norvēģija, kam neilgi pēc tam sekoja Spānija un vēlāk arī Īrija.

Lasiet arī

Pasaule Šveices parlamenta vēlēšanās uzvar pretimigrantu partija

Šveices parlamenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guvusi nacionālkonservatīvā Tautas partija (SVP), liecina sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti.

Sports Šveice par kandidatūru 2030.gada olimpisko spēļu rīkošanai lems novembra beigās

Šveice par kandidatūru 2030.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai lems novembra beigās, vēsta Šveices ziņu aģentūra "Keystone-SDA".

Sabiedrība LIAA atvērusi inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecību Šveicē

Ženēvā, Šveicē darbu ir sākusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība, kuras uzdevums būs nodrošināt saikni starp Eiropas Kodolpētniecības organizāciju (CERN) Latvijas uzņēmējiem un zinātniskajām institūcijām, informē LIAA.

Pasaule Šveice neatzīs Krievijas pases, kas izsniegtas okupētajās teritorijās

Šveice neatzīs Krievijas pases, kas izsniegtas okupētajās Ukrainas un Gruzijas teritorijās, ceturtdien paziņoja Šveices Federālās padomes preses dienests.