• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Laikraksts: Okupantu specdienesti Eiropā organizē fiktīvas demonstrācijas

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 04:48, 09.05.2023


Krievijas slepenie dienesti Maskavas propagandas izplatīšanas nolūkā organizē Rietumu lielākajās pilsētās fiktīvas demonstrācijas, vēsta Eiropas mediji.Vācu laikraksts "Süddeutsche Zeitung" svētdienas numurā raksta, ka šo akciju mērķis ir radīt pret Ukrainu vērstus noskaņojumus, kā arī apgrūtināt Zviedrijas uzņemšanu NATO.

Pētījumā, ko "Süddeutsche Zeitung" veicis kopīgi ar Vācijas sabiedriskajām raidorganizācijām NDR un WDR, franču laikrakstu "Le Monde", zviedru avīzi "Expressen" un skandināvu sabiedriskajām raidorganizācijām DR, NRK un SVT, balstīts nopludinātajos dokumentos, kas nākuši no Kremļa drošības aparāta.

Saskaņā ar šīm Krievijas iecerēm, kādā Eiropas pilsētā, piemēram, nelielas ļaužu grupas pēc Maskavas pasūtījuma simulē pret Turciju vērtus mītiņus, uzdodoties par ukraiņiem, un aģitē pret Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, lai tādējādi dotu vielu tiešsaistes propagandas materiāliem.

Šādu akciju mērķis acīmredzami ir radīt priekšstatu par Eiropā plaši izplatītiem noskaņojumiem pret islāmu.

Kā šādu Kremļa operāciju piemērs tiek piesaukta martā Parīzē notikusī ukraiņu kopienas pārstāvju demonstrācija pret Erdoganu, kurā izmantotajos plakātos viņš bija attēlots ar nacistu sveicienā paceltu roku. Demonstrācijas laikā tika izsmieti arī 6.februārī notikušās zemestrīces upuri.

"Süddeutsche Zeitung" vēsta, ka Kremlis nav atbildējis uz lūgumu komentēt šos apgalvojumus.

Pētījuma autori norāda, ka provokatori acīmredzami bija iefiltrējušies demonstrācijās arī citās Eiropas pilsētās, kas bija veltītas visdažādākajiem tematiem, tostarp medmāsu trūkumam, pensiju reformām un klimata izmaiņām. Šo provokāciju mērķis ir mazināt atbalstu Ukrainai.

Šajās demonstrācijās Parīzē, Hāgā, Briselē un Madridē vieni un tie paši cilvēki izmantojuši līdzīgus plakātus, raksta "Süddeutsche Zeitung".

Fotogrāfijas ar šiem cilvēkiem tiek izplatītas tīmeklī, radot iespaidu par plaši izplatītiem pret Ukrainu vērstiem noskaņojumiem.

Šādā veidā radītu materiālu izplatīšanu tādās sociālās saziņas platformās kā "Facebook", "Tiktok", "Telegram" vai "Youtube", pamatā kontrolē trīs kontu turētāji no Sanktpēterburgas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Stoltenbergs iebilst pret ideju, ka Polija varētu notriekt Krievijas raķetes

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs iebilst pret ideju, ka Polija varētu notriekt Krievijas raķetes virs Ukrainas reģioniem, kas atrodas blakus Polijas robežai.

Pasaule Ukraiņu lidroboti izraisījuši ugunsgrēku rūpnīcā Krievijas rietumos

Ukrainas lidrobotu uzbrukuma rezultātā Krievijā izcēlies ugunsgrēks rūpnīcā Kurskas apgabalā, otrdien paziņojis apgabala gubernators.

Pasaule Latvija un Vācija kopīgi iepirks dronus Ukrainas atbalstam

Latvija un Vācija vienojušās par kopīgu dronu iepirkumu veikšanu Ukrainas atbalstam, informē Aizsardzības ministrija.

Pasaule Izraēlas uzbrukumā likvidēts «Hamās» komandieris

Izraēlas uzbrukumā palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" slēptuvei sestdien nogalināts grupējuma komandieris Rafa Salama, apstiprinājusi Izraēla.

Lasiet arī

Pasaule Ukraina sniedz jaunākos datus par okupantu dzīvā spēka zaudējumiem

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 211 150 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Ukraina ziņo par okupantu dzīvā spēka zaudējumiem (31.maijs)

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši 207 910 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Ukraina ziņo par okupantu dzīvā spēka zaudējumiem (25.maijs)

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 205 260 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Ukraina ziņo, cik okupanti iznīcināti (24.maijs)

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši 204 760 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.