Itālija ir svarīgs mērķis migrantiem, kas ar laivām ierodas no Ziemeļāfrikas, un daudzi no viņiem sasniedz Itālijas dienvidu salu Lampedūzu.
"Lampedūzas piekraste ir arī Eiropas Savienības piekraste. Cilvēki, kas tur ieradušies, ir kopīga atbildība," sacīja Hāns.
Viņš pastāstīja, ka 950 cilvēki, kas kopš pērnā jūnija ir ieradušies Eiropas Vidusjūras piekrastes valstīs, ir pārvietoti uz citām Eiropas valstīm saskaņā ar pērn izveidotu shēmu, un divas trešdaļas no viņiem pārvietoti no Itālijas.
"Mēs gribam, lai dalībvalstis pārvietotu [migrantus] vairāk un ātrāk," piebilda komisārs.
Viņš sacīja, ka Itālija pieredzējusi "vairāk nekā 30 000 [migrantu] ierašanos šī gada pirmajos trīs mēnešos vien, kas ir par gandrīz 300% vairāk salīdzinājumā ar tādu pašu pērnā gada periodu".
"Vairāk nekā 1500 ieradās pagājušajā nedēļas nogalē vien," piebilda Hāns.
Viņš pastāstīja, ka Itālija ir lielākā ES migrācijas naudas saņēmēja. Valsts kopš 2015.gada ir saņēmusi gandrīz divus miljardus eiro, bet notiek diskusijas par iespējamu papildu ārkārtas finansiālu atbalstu.
Itālijas premjerministres Džordžas Meloni partija pērn uzvarēja parlamenta vēlēšanās, pateicoties solījumam ierobežot migrantu pieplūdumu pāri Vidusjūrai.
ANO pirms nedēļas paziņoja, ka 2023.gada pirmajā ceturksnī Vidusjūras centrālajā daļā bojāgājušo migrantu skaits ir lielākais kopš 2017.gada.
No janvāra līdz martam, šķērsojot jūru, dzīvību zaudējis 441 migrants, liecina ANO dati. Taču patiesais bojāgājušo skaits, visticamāk, ir lielāks.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri