• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Streiku dēļ Vācijā gaidāmi plaši traucējumi sabiedriskajā transportā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 06:34, 27.03.2023


Visā Vācijā šodien gaidāmi plaši traucējumi sabiedriskajā transportā, jo plānots nozarē strādājošo streiks.


twitter.com/verdi_OeD_SAT
Foto: twitter

Streikus rīko arodbiedrības EVG un "Verdi", tādējādi cenšoties panākt algu palielināšanu. Streiki ietekmēs gandrīz visu lidostu, ūdensceļu un ostu darbību, kā arī skars dzelzceļa, autobusu un metro satiksmi.

Minhenes lidosta svētdien un pirmdien apturēs regulāro darbību, kas ietekmēs pasažieru un kravu pārvadājumus. Lidostas vadītājs Josts Lammers nosodījis streikus, nodēvējot to par nebijušu eskalāciju un pilnīgi nesamērīgu rīcību.

Arī Frankfurtes lidosta, kas ir Vācijā noslogotākā, pirmdien atcēlusi visus regulāros lidojumus.

Nacionālais dzelzceļa operators "Deutsche Bahn" paziņoja, ka pirmdien streika dēļ nekursēs tālsatiksmes vilcieni, bet reģionālo reisu būs ievērojami mazāk.

"Verdi" vadītājs Franks Verneke apgalvo, ka streikiem būs milzīga ietekme uz valsti.

Gandrīz 380 000 cilvēku, kas plānoja ceļot ar lidmašīnu, streiku dēļ nevarēs to darīt, brīdinājusi Vācijas lidostu asociācija. Arodbiedrība ir aicinājusi streikot visās Vācijas lidostās strādājošos, izņemot Berlīnē.

Streikot gatavojas arī ūdensceļu slūžu darbinieki un Vācijā lielākās ostas Hamburgas ostas darbinieki, paziņoja "Verdi".

Hamburgas ostā daļa darbinieku streikoja arī ceturtdien, kādēļ ostu nācās slēgt kuģiem ar lielākiem konteineriem.

Arodbiedrības, rīkojot kopīgu streiku pēc daudziem atsevišķiem iepriekšējiem streikiem, cer izdarīt papildu spiedienu uz Vācijas valdību un pašvaldībām, pirmdien sākoties sarunu trešajai kārtai.

"Verdi" pieprasa darbinieku algas palielināt par 10,5%, bet EVG pieprasa tās pārstāvēto darbinieku atalgojumu paaugstināt par 12%.

"Verdi" pārstāv aptuveni 2,5 miljonus strādājošo valsts sektorā, bet EVG pārstāv dzelzceļa un autobusu pakalpojumu uzņēmumu darbiniekus.

Lidostu asociācija ADV nosodījusi arodbiedrību aicinājumus streikot, nodēvējot to par eskalāciju, balstoties uz Francijas modeli, un norādījusi, ka tas kaitē Vācijas tēlam aviācijas pasažieru vidū.

"Deutsche Bahn" nodēvējusi šo arodbiedrību soli par "nepamatotu un nevajadzīgu" un kritizējusi EVG.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Japāņi aptur «Nintendo» videospēļu tirdzniecību Krievijā

Japānas videospēļu kompānija "Nintendo Co." paziņojusi, ka vairs nepārdos videospēles Krievijā, izmantojot savu interneta veikalu.

Pasaule Pulkvedis Naglis: Krievija karā turpina terora taktiku

Krievija karā pret Ukrainu turpina terora taktiku, intervijā žurnālam "Ir" vērtējis Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Bruņojuma kontroles dienesta priekšnieks pulkvedis Ēriks Naglis.

Pasaule Pulkvedis: Krievija karā pret Ukrainu turpina terora taktiku

Krievija karā pret Ukrainu turpina terora taktiku, intervijā žurnālam "Ir" vērtējis Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Bruņojuma kontroles dienesta priekšnieks pulkvedis Ēriks Naglis.

Pasaule Krievijas raķešu uzbrukumā Kijivai nogalināti trīs cilvēki

Krievija naktī uz ceturtdienu īstenoja raķešu uzbrukumu Kijivai, nogalinot trīs cilvēkus, tai skaitā vienu bērnu, un vēl 12 cilvēkus ievainojot, paziņoja pilsētas kara administrācija un policija.

Lasiet arī

Pasaule Berlīnes-Brandenburgas starptautisko lidostu paralizē streiks

Berlīnes-Brandenburgas starptautiskās lidostas darbinieki šodien streiko, kā dēļ atcelti visi izejošie pasažieru avioreisi.

Pasaule Berlīnē referendums par klimatneitralitātes sasniegšanu līdz 2030.gadam izgāzies

Berlīnē svētdien referendumā par iniciatīvu, kuras nolūks bija grozīt Vācijas galvaspilsētas klimatneitralitātes mērķi no 2045.gada uz 2030.gadu, piedalījies pārāk mazs skaits vēlētāju, lai to varētu atzīt par notikušu.

Pasaule Četrās Vācijas lidostās streiku dēļ tiks atcelts 681 reiss

Vācijā piektdien notiek lidostu darbinieku streiki četrās lidostās, kuru dēļ tiks atcelts pavisam 681 reiss, paziņoja Vācijas Lidostu apvienība (ADV).

Pasaule Streiku dēļ atcelti lidojumi vairākās Vācijas lidostās

Lidostu darbinieku streiku dēļ Vācijā pirmdien vairākās lidostās atcelts liels skaits avioreisu.