• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Puse šveiciešu atbalsta ieroču reeksport uz Ukrainu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 17:33, 02.03.2023


Puse šveiciešu atbalsta izmaiņas Šveices militārās neitralitātes politikā, lai atļautu trešajām valstīm piegādāt Ukrainai ieročus, kas ražoti Šveicē, liecina trešdien publiskota aptauja.Šveice, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, ir sekojusi bloka piemēram, nosakot sankcijas pret Maskavu, bet tā līdz šim ir izrādījusi mazāku elastību attiecībā uz savu stingro militāro neitralitāti.

Neskatoties uz Kijivas un tās sabiedroto spiedienu, Šveice līdz šim ir atteikusies ļaut valstīm, kuru rīcībā ir Šveicē ražoti ieroči, reeksportēt tos uz Ukrainu.

Līdz šim Šveice ir noraidījusi lūgumus no Vācijas, Spānijas un Dānijas, norādot uz Šveices Kara materiālu likumu, kas aizliedz jebkādu reeksportu, ja saņēmējvalsts atrodas starptautiskā bruņotā konfliktā.

Taču trešdien publiskotā aptauja liecina, ka 50% šveiciešu atbalstītu šī likuma mīkstināšanu un reeksporta atļaušanu uz Ukrainu, bet 46% neatbalstītu.

Aptauja tika veikta februārī un tajā piedalījās gandrīz 28 000 cilvēku.

Aptauja liecina, ka Šveicē ražoto ieroču reeksportu gatavi atbalstīt cilvēki ar dažādiem politiskajiem uzskatiem, izņemot tos, kuri atbalsta labējo populistisko Šveices Tautas partiju.

Parlamentā ierosinātas vairākas iniciatīvas, lai atvieglotu reeksporta noteikumus un trešās valstis varētu pārvest uz Ukrainu Šveicē ražotos ieročus. Taču tuvākajos mēnešos neviens lēmums šajā jautājumā nav gaidāms.

Apvienība "Pro Suisse", kas enerģiski aizstāv Šveices neitralitātes principus, paziņojusi, ka prasīs referendumu, ja parlaments tomēr izvēlēsies grozīt minēto likumu.

Tikmēr Šveices ieroču rūpniecība ļoti vēlas šādas izmaiņas, brīdinot, ka bez elastīgākas pieejas valstis var meklēt sev citus ieroču piegādātājus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins draud ar sekām Eiropai

Krievijas diktators Vladimirs Putins otrdien draudēja Eiropai ar "nopietnām sekām", ja Ukrainai tiks atļauts ar Rietumu piegādātiem tālas darbības precīzijas ieročiem uzbrukt Krievijas teritorijai.

Pasaule Ukrainā armijai pievienojušies 600 ieslodzīto

Ukrainā jau vairāk nekā 600 ieslodzīto pievienojušies armijai, un patlaban notiek viņu sagatavošana, pavēstīja tieslietu ministrs Deniss Maļuska.

Pasaule Spānija, Īrija un Norvēģija oficiāli atzīst Palestīnas valsti

Spānija, Īrija un Norvēģija ar otrdienu oficiāli atzīst neatkarīgu Palestīnas valsti. Pirmā par oficiālu Palestīnas valsts atzīšanu šodien paziņoja Norvēģija, kam neilgi pēc tam sekoja Spānija un vēlāk arī Īrija.

Pasaule "Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā"

Inese Lībiņa-Egnere NB8 tieslietu ministru sanāksmē: nogurumam Ukrainas atbalstā nav pamata; jābūt ambiciozākiem atbildē Krievijai.

Lasiet arī

Pasaule Šveices parlamenta vēlēšanās uzvar pretimigrantu partija

Šveices parlamenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guvusi nacionālkonservatīvā Tautas partija (SVP), liecina sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti.

Sports Šveice par kandidatūru 2030.gada olimpisko spēļu rīkošanai lems novembra beigās

Šveice par kandidatūru 2030.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai lems novembra beigās, vēsta Šveices ziņu aģentūra "Keystone-SDA".

Sabiedrība LIAA atvērusi inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecību Šveicē

Ženēvā, Šveicē darbu ir sākusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība, kuras uzdevums būs nodrošināt saikni starp Eiropas Kodolpētniecības organizāciju (CERN) Latvijas uzņēmējiem un zinātniskajām institūcijām, informē LIAA.

Pasaule Šveice neatzīs Krievijas pases, kas izsniegtas okupētajās teritorijās

Šveice neatzīs Krievijas pases, kas izsniegtas okupētajās Ukrainas un Gruzijas teritorijās, ceturtdien paziņoja Šveices Federālās padomes preses dienests.