• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ukraina aizliedz amatpersonām doties ārvalstu braucienos. Kāpēc?

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 08:51, 24.01.2023

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome (NDAP) ir pieņēmusi lēmumu aizliegt amatpersonām izbraukt no valsts, ja šie braucieni nav dienesta komandējumi, pirmdienas vakarā paziņoja valsts prezidents Volodimirs Zelenskis.


Avots: UKRINFORM

Aizliegums attiecas uz visām centrālās varas amatpersonām, kā arī dažādu līmeņu vietējo varas iestāžu amatpersonām.

"Tas attiecas uz tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, tautas deputātiem, prokuroriem un visiem tiem, kam jāstrādā valstij un valstī. Ja grib atpūsties tagad - atpūtīsies ārpus valsts dienesta ietvariem. Amatpersonām vairs neizdosies braukt uz ārzemēm atpūsties vai ar kādu citu nevalstisku mērķi," paziņoja Zelenskis.

Saskaņā ar NDAP lēmumu mobilizācijas periodā un karastāvokļa laikā valsts darbinieki varēs izbraukt no Ukrainas tikai dienesta komandējumos. Ministru kabinetam piecu dienu laikā ir jāveic attiecīgas izmaiņas valsts robežas šķērsošanas noteikumos.

Pērnā decembra beigās kļuva zināms, ka Ministru kabinets grib atļaut izbraukšanu ārvalstu komandējumos visiem iesaukuma vecuma vīriešiem, kuriem ir atlikta iesaukšana militārajā dienestā. Šāda procedūra tiktu pieņemta tuvākajā laikā.

Ukrainā turpinās mobilizācija, un pērnā gada beigās Ministru kabinets pieņēma jaunus militārās uzskaites noteikumus. Tie tagad paredz iesaukt karadienestam pakļautos ukraiņu vīriešus, kuri atrodas ārzemēs.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība VISC informēs par aktualitātēm Krievijas pilsoņu valodas pārbaudēs un gatavošanos eksāmenu sesijai skolēniem
Rīga, 3.febr., LETA. Šodien plkst.9.30 Valsts izglītības satura centrs (VISC) informēs par galvenajām aktualitātēm, kas saistītas ar valsts valodas prasmes pārbaudes nodrošināšanu Krievijas pilsoņiem, VISC reorganizāciju un gatavošanos 2022./2023.mācību gada valsts pārbaudes darbiem un vienotās eksaminācijas IT sistēmas ieviešanai.
Sabiedrība Krimināllieta pret Mārupes mēru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā nodota tiesai
Rīga, 2.febr., LETA. Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu pret kādreizējā Babītes novada pašvaldības uzņēmuma "Babītes siltums" kapitāla daļu turētāja pārstāvi, bijušo novada mēru Andreju Enci (LRA) par iespējamu 37 561 eiro nelikumīgu izmaksāšanu atvaļinājuma kompensācijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.