• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Turcijas prezidents Erdogans apstiprina, ka vēlēšanas plānotas 14.maijā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:04, 24.01.2023

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans svētdien apstiprināja, ka jūnijā paredzētās parlamenta un prezidenta vēlēšanas tiek plānots rīkot jau agrāk - 14.maijā.Mājienu par vēlēšanu pārcelšanu Turcijas prezidents bija devis jau trešdien. Svētdien valsts ziemeļrietumu pilsētā Bursā, tiekoties ar jaunajiem vēlētājiem, Erdogans nepārprotami paziņoja, ka vēlēšanas iecerēts rīkot jau 14.maijā.

"Es izmantošu savas pilnvaras, (..) lai vēlēšanu datumu pārceltu uz agrāku laiku - 14.maiju," sacīja prezidents.

"Tās nebūs pirmstermiņa vēlēšanas, bet vēlēšanu datuma pārcelšana uz agrāku laiku," norādīja Erdogans. Līdz šim vēlēšanas tika plānots rīkot 18.jūnijā.

Prezidents piebilda, ka par vēlēšanu datumu noteikt 14.maiju oficiāli aicinās 10.martā.

Kā liecina sabiedriskās domas aptaujas, Erdogana pārvēlēšana nebūt nav droša.

Sagaidāms, ka vēlēšanās maijā Erdogans varētu saņemt vairāk balsu nekā tad, ja tās notiktu jūnijā, jo tad musulmaņu reliģisko svētku dēļ daudzi nedotos balsot.

Erdogans kandidē uz trešo amata termiņu, kas, kā uzskata opozīcija, ir pretrunā ar konstitūciju.

Pirmo reizi prezidenta amatā Erdogans tika ievēlēts 2014.gadā, bet 2018.gadā pārvēlēts. Trešais pilnvaru posms iespējams, vienīgi ja parlaments liek rīkot pirmstermiņa vēlēšanas.

Erdogana atbalstītāji argumentē, ka viņš 2018.gadā ievēlēts prezidenta amatā atbilstoši jaunajai prezidentālajai sistēmai pēc vērienīgiem konstitūcijas grozījumiem. Viņa iepriekšējais posms prezidenta amatā līdz ar to jaunajā sistēma netiek skaitīts, viņi apgalvo.

Konstitucionālo juristu vidū šajā jautājumā nav vienprātības.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība VISC informēs par aktualitātēm Krievijas pilsoņu valodas pārbaudēs un gatavošanos eksāmenu sesijai skolēniem
Rīga, 3.febr., LETA. Šodien plkst.9.30 Valsts izglītības satura centrs (VISC) informēs par galvenajām aktualitātēm, kas saistītas ar valsts valodas prasmes pārbaudes nodrošināšanu Krievijas pilsoņiem, VISC reorganizāciju un gatavošanos 2022./2023.mācību gada valsts pārbaudes darbiem un vienotās eksaminācijas IT sistēmas ieviešanai.
Sabiedrība Krimināllieta pret Mārupes mēru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā nodota tiesai
Rīga, 2.febr., LETA. Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu pret kādreizējā Babītes novada pašvaldības uzņēmuma "Babītes siltums" kapitāla daļu turētāja pārstāvi, bijušo novada mēru Andreju Enci (LRA) par iespējamu 37 561 eiro nelikumīgu izmaksāšanu atvaļinājuma kompensācijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.