• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pretošanās būs lielāka kā jebkad agrāk! Pēdējā paaudze piedraud Vācijai

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 15:11, 24.01.2023

Klimata aktīvistu kustība "Pēdējā paaudze" paziņojusi, ka šogad ievērojami paplašinās protestus Vācijā."Pretošanās būs lielāka kā jebkad agrāk," pirmdien Berlīnē paziņoja kustības preses pārstāve Emē fon Bālena, solot masveida protestus.

Protesta akcijas notiks visos Vācijas reģionos no 6.februāra.

"Mēs izjauksim ikdienas dzīvi šajā republikā tik daudzās vietās, cik iespējams," paziņoja fon Bālena.

Kustības mērķis ir izjaukt ierasto dzīves ritmu visās pilsētās un ciematos, iesaistot arvien vairāk cilvēku, viņa piebilda.

"Pēdējā paaudze" nepaskaidroja, kādas tieši protesta formas plānotas.

Pirms gada "Pēdējā paaudze" pirmo reizi nobloķēja ielu Berlīnē. Kopš tā laika aktīvisti sarīkojuši daudzas līdzīgas blokādes, kā arī akcijas muzejos un ministrijās, bieži pielīmējoties pie ielām, ēkām vai mākslas darbiem.

Pērn protestu laikā aptuveni 800 cilvēki pielīmējās pie dažādiem objektiem, norādīja kustības pārstāve Karla Hinriha.

"Pēdējā paaudze" aicinājusi Vācijas federālo valdību izveidot "sociālo padomi" no nejauši izraudzītiem pilsoņiem un uzticēt šai padomei izstrādāt pasākumus klimata neitralitātes sasniegšanai Vācijā līdz 2030.gadam. Vācijas mērķis pašlaik ir klimata neitralitāte līdz 2045.gadam.

"Pēdējā paaudzes" mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka kustība un ar to saistītā iniciatīva no ziedojumiem maksā vairākiem aktīvistiem, galvenokārt lektoriem, un sedz citus izglītojošus pasākumus.

Pagājušajā gadā kustība ziedojumos saņēma vairāk nekā 900 000 eiro un izlietoja 535 000 eiro.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība VISC informēs par aktualitātēm Krievijas pilsoņu valodas pārbaudēs un gatavošanos eksāmenu sesijai skolēniem
Rīga, 3.febr., LETA. Šodien plkst.9.30 Valsts izglītības satura centrs (VISC) informēs par galvenajām aktualitātēm, kas saistītas ar valsts valodas prasmes pārbaudes nodrošināšanu Krievijas pilsoņiem, VISC reorganizāciju un gatavošanos 2022./2023.mācību gada valsts pārbaudes darbiem un vienotās eksaminācijas IT sistēmas ieviešanai.
Sabiedrība Krimināllieta pret Mārupes mēru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā nodota tiesai
Rīga, 2.febr., LETA. Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu pret kādreizējā Babītes novada pašvaldības uzņēmuma "Babītes siltums" kapitāla daļu turētāja pārstāvi, bijušo novada mēru Andreju Enci (LRA) par iespējamu 37 561 eiro nelikumīgu izmaksāšanu atvaļinājuma kompensācijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.