• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bulgārijā atkal jārīko parlamenta vēlēšanas; partijas nespēj vienoties

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 23:23, 24.01.2023

Bulgārijas Sociālistu partija otrdien paziņoja, ka nespēj izveidot valdību un nodod tai uzticēto mandātu atpakaļ valsts prezidentam, kas nozīmē, ka Bulgārijā tiks rīkotas vēl vienas parlamenta vēlēšanas - jau piektās divu gadu laikā.


Ilustratīvs foto.

"Mēs esam izdarījuši visu nepieciešamo, lai izpildītu šo trešo mandātu," sacīja partijas līdere Kornēlija Ninova.

Neraugoties uz skaidru nacionālo prioritāšu noteikšanu sarunās ar citām partijām, "trūka pietiekamas gribas izveidot strādājošu valdību", viņa piebilda.

Tā bija trešā un pēdējā šī parlamenta iespēja izveidot valdību. Tā kā arī šie valdības izveidošanas centieni beigušies bez rezultātiem, jārīko jaunas parlamenta vēlēšanas.

Pirms sociālistiem valdību jau centās izveidot divas spēcīgākās Bulgārijas parlamenta frakcijas - centriski labējā partija GERB un reformistu partija "Mēs turpinām pārmaiņas".

Prezidents Rumens Radevs tagad atlaidīs parlamentu, iecels pārejas valdību un izsludinās jaunas vēlēšanas, kas notiks, domājams, aprīlī.

Analītiķi prognozē, ka vēl vienu vēlēšanu rezultātā atkal tiks ievēlēts fragmentēts parlaments, kam būs grūti vienoties par kompromisu un izveidot strādāt spējīgu valdību.

Ieilgušās politiskās krīzes dēļ tiks sabremzēti Bulgārijas plāni par pievienošanos eirozonai gada beigās, kā arī attiecībā uz drīzu Eiropas Savienības ekonomikas atlabšanas līdzekļu saņemšanu.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.