• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja Čehijā nedēļu pirms vēlēšanām: Pavels pārliecinoši apsteidz Babišu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 15:58, 24.01.2023

Pirms nedēļas nogalē gaidāmās Čehijas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas bijušais NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs atvaļinātais ģenerālis Petrs Pavels ievērojami apsteidz savu sāncensi - bijušo premjerministru Andreju Babišu, liecina pirmdien publicētie aptauju rezultāti.



Saskaņā ar aptauju, kuru laikā no 20. līdz 22.janvārim veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums "Ipsos", par Pavelu gatavojas balsot 58,8% čehu, kamēr atbalstu Babišam izteikuši 41,2% aptaujāto.

Savukārt saskaņā ar aptauju, kuru veicis uzņēmums MEDIANA, pavels var cerēt uz 57,9% balsu, kamēr Babišs - tikai uz 42,1%.

Pirmdiena bija pēdējā diena, kad saskaņā ar Čehijas likumiem drīkst publicēt aptauju rezultātus pirms vēlēšanu otrās kārtas.

Pavels, neatkarīgais kandidāts, kuram atbalstu paudusi valdošā centriski labējā koalīcija, demonstrējis nepārprotamu prorietumniecisku nostāju un atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Tikmēr Babišs cenšas vēlētājiem iegalvot, ka Pavels ir drauds mieram, bet sevi pasniegt kā kandidātu, kas čehus pasargās no kara.

Viņa kampaņas plakāti vēta: "Es neieraušu Čehiju karā" un "Esmu diplomāts, nevis karavīrs".

Pavels sava konkurenta apgalvojumus noraidījis kā bezjēdzīgus.

Tikmēr čehu mediji vēsta, ka vietnēs, kas izplata dažādas viltus ziņas un dezinformāciju, izvērsta plaša pret Pavelu vērstu vēstījumu kampaņa. Tiek arī izplatītas pret viņu vērstas e-pasta ķēdes vēstules.

Babišam, kurš vada lielāko apozīcijas partiju - paša dibināto populistisko "Neapmierināto pilsoņu akciju" (ANO) - atbalstu izteicis līdzšinējais prezidents Milošs Zemans, kas līdz Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā centās veidot ciešākas attiecības ar Maskavu un Pekinu..

Babišu atbalsta arī komunisti, kas joprojām ietur prokrievisku kursu.

Kā ziņots, televīzijas debašu laikā svētdienas vakarā ANO līderis paziņoja, ka nesūtītu čehu karavīrus palīgā Baltijas valstīm vai Polijai, ja krievi tām uzbruktu.

Viņa izteikumi izsauca tādu sašutuma vētru, ka jau pirmdien Babišam nācās taisnoties, mēģinot atteikties no saviem vārdiem.

Čehijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā, kas notika 13. un 14.janvārī, Pavels saņēma 35,34% balsu, bet par Babišu balsoja 35,04% vēlētāju.

Vēlēšanu otrā kārta paredzēta piektdien un sestdien.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam




ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī