• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aizturēts uz Norvēģiju aizbēgušais Vagner komandieris (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 19:08, 23.01.2023

Krievijas algotņu formējuma "Vagner" bijušais nodaļas komandieris Andrejs Medvedevs, kurš pirms desmit dienām aizbēga no Krievijas uz Norvēģiju un tur pieprasīja politisko patvērumu, aizturēts par imigrācijas likuma pārkāpšanu, pirmdien paziņojusi Norvēģijas policija.26 gadus vecais Medvedevs robežu šķērsoja 13.janvārī.

Medvedeva advokāts ziņu aģentūrai AFP pagājušajā nedēļā sacīja, ka Medvedevs esot gatavs cilvēkiem, kas izmeklē kara noziegumus, sniegt liecības par savu pieredzi "Vagner".

Medvedevs apgalvo, ka četrus mēnešus "Vagner" sastāvā cīnījies Ukrainā, bet novembrī dezertējis, jo "Vagner" pagarinājis līgumu ar viņu pret viņa gribu.

Kopš ierašanās Norvēģijā Medvedevu nopratinājušas Norvēģijas varasiestādes.

Policijas pārstāvis AFP apstiprināja, ka Medvedevs ticis aizturēts saskaņā ar imigrācijas likumu, un tiek apsvērts, vai aizturēšanu vajadzētu pagarināt.

Policija neatklāja, kādēļ tieši Medvedevs aizturēts un atteicās sniegts plašākus komentārus.

Medvedeva advokāts Norvēģijā AFP apgalvo, ka Medvedevs aizturēts, jo atteicies ievērot policijas noteiktos ierobežojumus.

"Protams, īstenoti daudzi drošības pasākumi, un viņam ir grūti tos ievērot. Viņš ne par ko nav apsūdzēts," sacīja advokāts.

Joprojām nav atbildēti daudzi jautājumi par Medvedeva pagātni un bēgšanas apstākļiem, un vairāki eksperti apšauba, vai viņš būtu spējis šķērsot stingri apsargāto robežu bez palīdzības.

Medvedevs apgalvo, ka skrējis pāri aizsalušajai Pasvīkelvas robežupei, kamēr viņam pakaļ dzinušies Krievijas robežsargi ar suņiem un šāvuši uz viņu. AFP nav izdevies gūt neatkarīgu apstiprinājuma viņa stāstītajam.

"Vagner" nav noliedzis, ka Medvedevs bijis algotņu bandas sastāvā.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.