• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Austrālija pazemina terorisma draudu līmeni

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 11:02, 28.11.2022

Austrālijas izlūkdienests ASIO pirmo reizi kopš 2014.gada pazeminājis terorisma draudu līmeni līdz "iespējamam", pirmdien paziņoja aģentūras ģenerāldirektors Maiks Bērdžess.Pēc viņa teiktā, lēmums tika pieņemts "pēc rūpīgas izskatīšanas un apspriešanās".

Bērdžess sacīja, ka tad, kad ekstrēmistu grupējums "Islāma valsts" izveidoja savu kalifātu Tuvajos Austrumos, ievērojams skaits austrāliešu tika savaldzināti ar propagandu un nepatiesiem naratīviem, un tas lika ASIO paaugstināt terorisma draudu līmeni līdz "ticamam," piebilstot, ka 2014.gada lēmums bija "traģiski pamatots".

Bērdžess sacīja, ka kopš 2014.gada Austrālijā notikuši 11 terorakti un atklāti un izjaukti 21 plāni.

Tomēr šogad nav nenotikuši nekādi uzbrukumi.

Iekšlietu ministre Klēra O'Nīla pavēstīja, ka šajā laika posmā pēc 79 pretterorisma operācijām apsūdzības izvirzītas 153 cilvēkiem.

Bērdžess uzsvēra, ka draudu līmeņa pazemināšana "nenozīmē, ka draudi ir pazuduši. Tālu no tā. "Iespējams" nenozīmē "niecīgs"".

O'Nīla brīdināja par "jaunām tendencēm, kas parādās cīņā pret terorismu", tajā skaitā "galējā nacionālisma un labējā spārna terora uzplaukumu", kā arī "pieaugošo ātrumu, ar kādu cilvēki radikalizējas un pēc tam pāriet uz vardarbību".

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.