Internetā publiskotie video liecina, ka protesti notikuši arī vairākās Ķīnas universitātēs, tai skaitā Pekinas Cinhua universitātē un Pekinas Universitātē.
Šanhajā protestētāji cita starpā skandēja "Nost ar Komunistisko partiju! Nost ar Sji Dzjiņpinu!", liecina internetā publiskotie video.
Šādas prasības Ķīnā neizskan bieži, jo tieša valdības un prezidenta kritika var novest pie bargiem sodiem.
Protestus izprovocēja ugunsgrēks dzīvojamajā namā Siņdzjanas Uiguru autonomā reģiona administratīvajā centrā Urumči. Ugunsgrēkā dzīvību zaudēja desmit cilvēki. Daudzi protestētāji šajā nelaimē vaino Covid-19 ierobežojumus.
Vairāki cilvēki sociālajos medijos ziņoja, ka Covid-19 ierobežojumi traucējuši glābšanas darbus un vairāki cilvēki nav varējuši pamest degošo ēku, jo durvis bijušas aizslēgtas. Savukārt citi cilvēki pametuši savus dzīvokļus pārāk vēlu vai vispār nav atstājuši, baidoties pārkāpt karantīnas režīma ierobežojumus.
Liela daļa Siņdzjanas reģiona un Urumči dzīvo karantīnas režīma apstākļos jau ilgāk nekā 100 dienas.
Ķīnā pašreiz ir lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Svētdien varasiestādes Pekinā ziņoja par vairāk nekā 39 000 jaunu gadījumu.
Plašie ierobežojumi kustības brīvībai pašreiz ir spēkā vairākās Ķīnas pilsētās ar vairāk nekā miljonu iedzīvotāju, tai skaitā Pekinā, Guandžou un Čuncjinā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri