• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Vācijā bosam pseidoreferenduma novērošana Ukrainā maksā amatu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 13:16, 27.09.2022

Vācijas enerģētikas kompānijas "Energie Waldeck-Frankenberg GmbH" (EWF) saimnieciskais vadītājs Štefans Šallers ir zaudējis amatu par to, ka pēc Krievijas uzaicinājuma bija ieradies kā "novērotājs" uz vienu no pseidoreferendumiem, kurus Krievija rīko okupētajās Ukrainas teritorijās, pirmdien ziņoja Polijas radio.Lēmumu par Šallera atcelšanu pieņēma uzņēmuma uzraudzības padome.

Šallers atzinās, ka bija aizbraucis uz Ukrainu pēc "privātas ierosmes". Viņš uzsvēra, ka izmantojis savas tiesības uz atvaļinājumu, lai iegūtu "pilnīgu ainu" par situāciju Zaporižjas apgabalā.

Bija paredzēts, ka Šallers paziņotu Krievijas medijiem par to, ka šis tā sauktais referendums bijis "lieliski organizēts" un tajā "starojis optimisms" no vietējo iedzīvotāju puses.

Hesenes federālās zemes radiostacija "Hessischer Rundfunk" konstatēja, ka Šallers arī fotografējies propagandas fotouzņēmumos, kas pazemo ukraiņu cieņu un kam ir mērķis leģitimēt Kremļa agresīvo politiku.

"EWF vadītājs iegāja fāzē, kurā uzstāja uz argumentiem, kas nodara nelabojamu kaitējumu mūsu tēlam. Viņa uzvedība ir nesavienojama ar kompānijas, kura nodrošina ar enerģiju vairāk nekā 90 000 mājsaimniecību, filozofiju," paziņoja EWF uzraudzības padomes priekšsēdētājs Jirgens van der Horsts.

Krievija no 23. līdz 27.septembrim rīko pseidoreferendumus okupētajās Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritorijās par to pievienošanu Krievijai.

Ukrainas Ministrija pagaidām okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos ir aicinājusi tiesībsargājošās iestādes izmeklēt tā saukto ārvalstu novērotāju iebraukšanas un darbības leģitimitāti šajos pseidoreferendumos.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Pāvests: Putins nav jāsauc vārdā, viss tāpat ir skaidrs

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā ASV jezuītu žurnālam "America" sacīja, ka, viņam nosodot Krievijas karu pret Ukrainu, Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārds nav jāpiemin, jo visi jau tāpat zina viņa nostāju šajā jautājumā.

Pasaule Zelenskis: Krievijas vadība atriebjas Ukrainai

Krievijas vadība atriebjas Ukrainai par atteikšanos pieņemt tās kārtību, pirmdienas vakarā videouzrunā pavēstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Pasaule Ziemeļkoreja veido pasaulē spēcīgākos kodolieročus

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns plāno izveidot "pasaulē visspēcīgākos" kodolspēkus, ziņoja Ziemeļkorejas valsts ziņu aģentūra KCNA.

Pasaule Pakistānas talibi lauž pamieru

Radikālo islāmistu Pakistānas talibu organizācija "Tehreek-e-Taliban Pakistan" (TTP) pirmdien lauzusi jūnijā noslēgto pamiera vienošanos ar valdību un devusi rīkojumu kaujiniekiem veikt uzbrukumus visā valstī.

Lasiet arī

Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).
Sabiedrība Melnās kafijas vakarā godinās Latvijas Neatkarības karā kritušos Kara skolas kadetus
Rīga, 30.nov., LETA. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS), aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) un Nacionālo bruņoto spēku komandiera Leonīda Kalniņa dalību trešdien plkst.18 notiks Melnās kafijas vakars, godinot Latvijas Neatkarības karā kritušos Latvijas Kara skolas kadetus, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.
Sabiedrība Rumbulas memoriālā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu
Rīga, 30.nov., LETA. Rumbulas memoriālā šodien plkst.12 notiks piemiņas brīdis, kas veltīts Rīgas ebreju geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienai, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas pārstāve Gita Umanovska.