• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Podoļaks secina: Krimas tatāru masveida mobilizācija ir etniskais genocīds

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
BB.LV 04:47, 26.09.2022

Krimas tatāru masveida mobilizācija Krievijas okupētajā Krimā ir etniskais genocīds, paziņojis Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.


Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

"Krimas tatāru masveida mobilizācija Krimā ir īsts genocīds pēc etniskās pazīmes un milzīga traģēdija visai tautai," tviterī ierakstījis Podoļaks.

Okupēto teritoriju iedzīvotāju piespiešana karot "nav nekas cits kā Maskavas mēģinājums veikt plašu teritorijas "tīrīšanu" nolūkā atbrīvoties no nelojālajiem iedzīvotājiem", uzsvēris Podoļaks.

Pēc sabiedriskās organizācijas "KrimSOS" datiem, apmēram 90% no mobilizācijas pavēstēm Krimā saņēmuši Krimas tatāri, lai gan viņi ir tikai 13-15 % no pussalas iedzīvotājiem.

"Tādi mobilizācijas mērogi var novest pie Krimas tatāru tautas slēpta genocīda," norādījis "KrimSOS" analītiķis Jevgeņijs Jarošenko.

Savukārt Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska pārstāve Krimas jautājumos Tamila Taševa Ukrainas televīzijā sacīja, ka okupācijas iestāžu pārstāvji ierodas apdzīvotajās vietās, kur galvenokārt dzīvo Krimas tatāri, izsniedz viņiem pavēstes un aizved uz kara komisariātiem.

"Par daļēju mobilizāciju nav runas, jo viņi nejautā - vai esi bijis kādā uzskaitē, vai tev bijušas kādas slimības. Viņi aizved absolūti visus," sacīja Taševa.

Pēc viņas teiktā, mobilizēti arī vairāk nekā 60 gadus veci vīrieši.

Taševa pavēstīja, ka daudzi Krimas tatāri veselām ģimenēm aizbrauc no Krimas. Ir tādi, kas dodas uz Kazahstānu un Uzbekistānu, jo šajās valstīs var iebraukt ar Krievijas iekšzemes pasēm.

Jau ziņots, ka 21. septembrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsludināja tā dēvēto daļējo mobilizāciju bruņotajos spēkos. Mobilizētos paredzēts nosūtīt karot uz Ukrainu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Pāvests: Putins nav jāsauc vārdā, viss tāpat ir skaidrs

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā ASV jezuītu žurnālam "America" sacīja, ka, viņam nosodot Krievijas karu pret Ukrainu, Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārds nav jāpiemin, jo visi jau tāpat zina viņa nostāju šajā jautājumā.

Pasaule Zelenskis: Krievijas vadība atriebjas Ukrainai

Krievijas vadība atriebjas Ukrainai par atteikšanos pieņemt tās kārtību, pirmdienas vakarā videouzrunā pavēstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Pasaule Ziemeļkoreja veido pasaulē spēcīgākos kodolieročus

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns plāno izveidot "pasaulē visspēcīgākos" kodolspēkus, ziņoja Ziemeļkorejas valsts ziņu aģentūra KCNA.

Pasaule Pakistānas talibi lauž pamieru

Radikālo islāmistu Pakistānas talibu organizācija "Tehreek-e-Taliban Pakistan" (TTP) pirmdien lauzusi jūnijā noslēgto pamiera vienošanos ar valdību un devusi rīkojumu kaujiniekiem veikt uzbrukumus visā valstī.

Lasiet arī

Sabiedrība Turpinās iztiesāt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu
Rīga, 30.nov., LETA. Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu pretēji Eiropas noteiktajām sankcijām, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Sabiedrība Notiks Jaunsardzes 30 gadu jubilejas svinības
Rīga, 30.nov., LETA. Par godu Jaunsardzes kustības pastāvēšanas 30. gadadienai, trešdien Jaunsardzes centrs rīko jubilejas svinīgo pasākumu, aģentūru LETA informēja centrs.
Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).