Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons un Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena svētdien lems, vai ir vērts turpināt pēcbreksita sarunas.
Pārejas periods pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES beidzas 31.decembrī, un palicis ļoti maz laika, lai panāktu vienošanos par turpmākajām attiecībām, jo abām pusēm vēl vajadzēs to ratificēt.
Ja vienošanās netiks noslēgta un ratificēta līdz 31.decembrim, ES un Lielbritānijas starpā stāsies spēkā muitas tarifi un cietīs uzņēmumi abās pusēs, bet sevišķi Lielbritānijā.
Apvienotā Karaliste izstājās no ES 31.janvārī.
Sarunās joprojām pastāv vērā ņemamas domstarpības jautājumos par zvejniecību, godīgu konkurenci un vienošanās izpildes pārvaldību.
"Vienotā tirgus aizsardzība ir sarkanā līnija Eiropas Savienībai. Mūsu piedāvājums Apvienotajai Karalistei respektē Lielbritānijas suverenitāti," sacīja avots ES.
Tikmēr Londonā premjerministra Džonsona preses pārstāvis paziņoja, ka ES piedāvājums, kāds tas ir pašreiz, ir nepieņemams.
"Premjerministrs neatstās nevienu akmeni neapvērstu šajā procesā, bet viņš izteicies skaidri: jebkuram līgumam jābūt godīgam un jārespektē pamata nostāja, ka Lielbritānija būs suverēna valsts," ziņoja cits avots.
Džonsons ir izteicies, ka "ļoti, ļoti iespējams", ka sarunas cietīs neveiksmi, un arī ES amatpersonas paudušas pesimistisku nostāju, taču ES delegācijas vadītājs Mišels Barnjē un viņa britu kolēģis Deivids Frosts sestdien turpināja sarunas līdz vēlam vakaram.