Šodien notiks pirmais pārgājiens pa Ziepniekkalna mežu un Medema purvu, aģentūru LETA informēja Ziepniekkalna apkaimes biedrības vadītāja Signe Ušacka.
Pārgājiens plānots arī septembrī.
Pārgājienus rīko Ziepniekkalna apkaimes biedrība sadarbībā ar bioloģijas zinātņu doktori un Latvijas Universitātes asociēto profesori Ilutu Dauškani.
Savukārt jūlijā plānotas foto orientēšanās sacensības, kurās varēs piedalīties un par balvām cīnīties gan ģimeņu, gan draugu komandas bez vecuma ierobežojuma.
Ziepniekkalns ir viena no platības un iedzīvotāju skaita ziņā lielākajām un tajā pašā laikā arī zaļākajām Rīgas apkaimēm. Pēdējos padomju gados blīvi sabūvētie daudzdzīvokļu māju puduri ir radījuši diezgan noturīgu stereotipu, ka Ziepniekkalns "tāds garlaicīgs Pārdaugavas guļamrajons vien ir". Taču tas esot maldīgs priekšstats.
Dažādu laiku apbūve, sākot no 19.gadsimta, apkaimē ievilkusi ļoti atšķirīgus vaibstus. Līdz ar pagājušā gada nogalē sākto Dienvidu tilta 4. kārtas būvniecību daļa Ziepniekkalna atkal strauji mainās. Tas ir pamudinājis vietējos iedzīvotājus vērīgāk sekot norisēm apkaimē un vairāk izzināt esošās vērtības, lai tās iespēju robežās nezaudētu un saglabātu.
Medema purvs ir viena no senākajām kūdras ieguves teritorijām Latvijā, kur dabas resursu rūpnieciskā ieguve būtiski ietekmējusi vietējo iedzīvotāju dzīvesveidu un veidojusi apkārtējo vidi.
Mūsdienās šajā apvidū sastopami dažādi purva biotopi. Kūdras izstrāde Medema purvā tika pārtraukta pirms aptuveni 30 gadiem. Daļā kūdras lauku pa šo laiku pakāpeniski atjaunojies purva augājs. Te attīstās dabiskā purva veģetācija, veidojot unikālu vidi dažādām dzīvo organismu sugām. Bijušajos frēzkūdras ieguves laukos saauguši pārsvarā virši un parastās priedes.