• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dabas mākslas rezidencē «Savvaļā» uzstāsies ukraiņu dzejniece (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 07:39, 03.07.2024


Vieta ar gandrīz utopisku vīziju būt vienmēr atvērtai radošajiem cilvēkiem.


Šādas vietas ir labvēlīgas meditācijai.

"Savvaļa" ir brīvdabas mākslas telpa Vidzemes mežu vidū, netālu no Drustiem un Jaunpiebalgas. To veido mākslas izstādes meža takās, mūzikas un dzejas pasākumi dabai pietuvinātās situācijās, kā arī daudzveidīgas radošu cilvēku rezidences.

Svētdien, 7.jūlijā, plkst.18.00 "Savvaļā" notiks ukraiņu dzejnieces Ļubas Jakimčukas, mūziķes Latvītes Cirses un tulkotājas Māras Poļakovas literāri skanisks priekšnesums "Donbasa aprikozes "Savvaļā", kuru papildinās mūziķa un dzejnieka Aleksandra Barona uzstāšanās.

Ukraiņu dzejniece Ļuba Jakimčuka ieradīsies Latvijā, lai tiktos ar lasītājiem - dzejas un ukraiņu literatūras interesentiem. Notikumā piedalīsies koklētāja Latvīte Cirse un šobrīd aktīvākā tulkotāja no ukraiņu valodas Māra Poļakova. Ļuba Jakimčuka un Latvīte Cirse veidos kopīgu literāri skanisku priekšnesumu, sapludinot ukraiņu valodu ar latviešu kokles skaņām.

"Savvaļa" savos pašos pamatos ir iecerēta kā satikšanās vieta dažādu disciplīnu radošajiem prātiem, sadursmes vieta dažādām mākslām, idejām, draudzībām, sarunām. Vieta ar gandrīz utopisku vīziju būt vienmēr atvērtai radošajiem cilvēkiem un katram sniegt iespēju patvērties savā klusumā dabas tuvumā apstākļu un komforta vienkāršībā, lai radītu, domātu, būt vienatnē vai tieši otrādi - satikt citus un nonākt līdz, iespējams, pavisam negaidītām domām un risinājumiem.

"Savvaļas skitu" mērķis ir veicināt starpdisciplinārās kultūras norisi, profesionālās starpžanru mākslas veidošanos un platformu eksperimentālai domai. Rezidēšana uz vietas ir arī "Savvaļas" izstādes būtībā - visi mākslinieki, kas veido savus darbus izstādei, uzturās "Savvaļā" un pavada šeit laiku, dažreiz atkārtoti, pirms veidot paliekošu darbu, kā arī vēlāk, strādājot pie savu darbu uzturēšanas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Mežaparkā 40 gadu jubileju svinēs slavenā latviešu grupa «Jumprava» (+VIDEO)

Albumā būs arī divi jaunumi - viens no tiem singls "Interneta dzīvnieks".

Kultūra Miljardiera Sorosa dēls Alekss precēsies ar Klintones palīgu Humu Abedinu

Alekss Soross un Huma Abedina pirms dažiem mēnešiem publiski apstiprināja savas attiecības. Viņi pavadīja laiku Itālijā, aprakstot sevi kā laimīgākos, kādi jebkad bijuši.

Kultūra Deju pasniedzēja Sandra Rozenblate attīsta balfolka stilu (+VIDEO)

Grupas JŌRA mūzikas klips «Atvadu valsis» sasniedza klausītājus.

Kultūra 55 gadus vecais Vils Smits gatavojas atkal kļūt par tēvu

Oskara balvas ieguvējs Vils Smits un viņa sieva Džada Pinketa Smita joprojām ir oficiāli precējušies, lai gan pirms dažiem gadiem viņi pārtrauca romantiskās attiecības. Abi ir paziņojuši, ka šobrīd atrodas "dziedināšanas procesā".

Lasiet arī

Kultūra Latvijas ekspozīcija Venēcijā izmaksās 90 000 eiro (+VIDEO)

Arhitektūras biennāle ir viena no nozīmīgākajām arhitektūras izstādēm Eiropā un pasaulē, tā notiek reizi katros 2 gados.

Ekonomika Briškens mainīs Dzelzceļa savstarpējās izmantojamības noteikumus (+VIDEO)

Kravu pārvadājumu rādītāji Latvijā pastāvīgi samazinās.

Sports Parīzes olimpisko spēļu turnīrā strādās divi Latvijas basketbola tiesneši

Šī gada Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīrā strādās Latvijas basketbola tiesneši Gatis Saliņš un Mārtiņš Kozlovskis, sociālajos tīklos vēsta tiesnešu kolēģija.

Sabiedrība Šovasar Rīgā veiks līdz šim lielākos ielu remontdarbus

Šovasar Rīgā tiks veikti līdz šim lielākie ielu remontdarbi, šodien preses konferencē žurnālistiem solīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).