• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Radošais duets Reinis un Raumanis piedāvā latviešu mūzikas programmu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 14:36, 01.06.2024


Mūsdienu komponisti ir atspoguļojuši laika garu.


Aigars Raumanis un Aigars Reinis.

2024.gada 7.jūnijā plkst.19.00 ērģelnieks Aigars Reinis un saksofonists Aigars Raumanis ar skaistu koncertu atzīmēs dueta 10 gadu jubileju. Koncertprogrammā tikai šim ansamblim veltīti skaņdarbi, kā arī būtiska ir koncerta norises vieta - Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca, kurā 2014.gada aprīlī - Lieldienu dievkalpojumā abi mūziķi pirmo reizi kopā muzicēja.

Koncertā iekļauti pēdējos piecos gados radīti darbi, kuri atspoguļo gan abu instrumentu iespējas, komponistu individuālo un emocionālo skatījumu, arī atsaucoties uz notikumiem pasaulē. Kristapa Pētersona mūzika saksofonam un ērģelēm tapusi Covid pandēmijas ēnā, bet Madaras Pētersones "Laika liecība" iemūžinājusi izmisumu un neziņu, kas sākās ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Savukārt 2022.gadā Andris Vecumnieks veltījis opusu Mārtiņa Brauna piemiņai, un pārdomās par mūžīgo gaismu un mikrotonālo pasauli Gundega Šmite rakstījusi "Lux Aeterna". Artura Maskata poētiskais opuss "Putns zilajās debesīs" Raumaņa un Reiņa interpretācijā iekļauts Dzintras Gekas filmā "Juris Jurjāns. Septiņas dienas ar gleznošanu, runāšanu, klusēšanu", kura kinoteātros skatāma no 5.maija. Leo Lobreva emocionālais "Indicum", kā arī pārējie skaņdarbi šajā koncertprogrammā pirmatskaņoti uz Rīgas Doma grandiozajām ērģelēm, bet šajā koncertā tie izskanēs jaunā skanējumā - Rīgās vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģeļu krāsās. Koncertā duetam pievienosies azartiskais sitaminstrumentu virtuozs Ernests Mediņš, lai kopā atskaņotu Platona Buravicka "Debespulksteni", par kura plašu izmantojumu un publicitāti komponists ieguvis AKKA/LAA Autortiesību bezgalības balvu.

Saksofonista Aigara Raumaņa un ērģelnieka Aigara Reiņa redzes lokā ierasti ir daudzveidīgas koncertprogrammas - no Filipa Glāsa un latīņamerikas komponistu mūzikas līdz džeza mūzikas klasiķiem un improvizācijām. Duetam interešu lokā allaž ir latviešu mūzika, tās pirmatskaņojumi un cieša sadarbība ar Latvijas komponistiem - gan ar koncertprogrammā iekļautajiem skaņražiem, gan ar jaunākās paaudzes komponistiem Edgaru Cīruli, Renātu Cvečkovski, Kārli Rērihu, kā arī pasaulē pirmā koncerta saksofonam, ērģelēm un kamerorķestrim autori Renāti Stivriņu. Vasaras noslēgumā un šī gada oktobrī gaidāmi džeza saksofonista Toma Rudzinska un Indras Rišes jaundarbu pirmatskaņojumi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Leģionārs, kapteinis, krāpnieks: ko Eduards Pāvuls spēlēja dzīvē (+VIDEO)

Jubilejas kolekcija paplašina sabiedrībai pastāvīgi pieejamo Latvijas kinovēstures krājumu portālā filmas.lv.

Kultūra Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies Jūrmalas festivāls

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Kultūra Karla Bruni apsūdzēta izmeklēšanā par Sarkozī kampaņas finansējumu no Lībijas

Bijusī Francijas pirmā lēdija Karla Bruni-Sarkozī otrdien tika apsūdzēta saistībā ar izmeklēšanu par viņas vīra Nikolā Sarkozī 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansējumu, kas bijis saņemts no Lībijas, pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

Kultūra Sofija Rotaru reaģēja uz Krievijas veikto Kijevas apšaudi

8. jūlijā ienaidnieks uzbruka vairākām Ukrainas pilsētām, un šajos uzbrukumos gāja bojā vairāk nekā 30 cilvēku, tai skaitā tika ievainoti bērni, kuri ārstējās slimnīcā "Ohmatdet".

Lasiet arī

Kultūra Mūziķis Armands Rutkovskis: «Man ir ļoti daudz dziesmu idejas» (+VIDEO)

"Reizēm mēs cenšamies savas sajūtas maskēt ar rūpīgi izvēlētiem vārdiem", pauž autors.

Kultūra Rojā notiks Latvijas pūtēju orķestru svētki

Rojas brīvdabas estrādē 20.jūlijā plkst.19 notiks Latvijas pūtēju orķestru svētki "Jūra krāc un taures pūš", pulcējot uz vienas skatuves Kurzemes, Vidzemes un Zemgales pūtēju orķestrus.