• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Muzeju nakts norises Latvijā pulcē vairāk nekā 180 770 apmeklētāju!

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 13:52, 20.05.2024


Visvairāk reģistrēto apmeklētāju - 13 525 - pulcējis Rotko muzejs Daugavpilī.Piedāvājot daudzveidīgas norises, vairāk nekā 230 kultūrvietas un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas organizācijas 18.maijā, Eiropas Muzeju naktī, bez maksas uzņēma apmeklētājus. Divdesmitā gadadiena, kopš Latvijas muzeji un citas iestādes piedalās starptautiskajā muzeju nakts akcijā, iezīmējas ar nemainīgi noturīgu interesi apmeklēt un izzināt plašo un daudzveidīgo piedāvājumu.

Valsts akreditāciju guvušie muzeji nakts norisēs sagaidījuši 180 769 apmeklētājus, tomēr kopējie visu Muzeju nakts dalībnieku un līdz ar to arī apmeklējuma rādītāji ir vismaz divtik lielāki, jo šogad Muzeju naktī īpaši plaši bija pārstāvēti citi sabiedriskās dzīves veidotāji - muižas, izstāžu zāles, bibliotēkas, valsts pārvaldes iestādes, uzņēmumi u.c. Tādējādi fiksētais apmeklējumu skaits attiecas vien uz muzejiem, tajā neietilpst citu institūciju viesi, kuru nebija mazums - daudz interesentu apmeklēja Valsts prezidenta pili, Saeimas namu, Ministru kabineta ēku u.c.

Visplašāk apmeklētas Rīgā un tās apkaimē esošajos akreditētajos muzejos organizētās norises, tās izbaudīja 65 141 cilvēks, Kurzemē - 39 843 cilvēki, Zemgalē - 15 462, Vidzemē - 27 813 apmeklētāji, savukārt Latgalē - 32 510 cilvēki. Visvairāk reģistrēto apmeklētāju - 13 525 - pulcējis Rotko muzejs Daugavpilī, tam seko Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar 12 820 ieinteresētajiem viesiem, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (12 250) un Valmieras muzejs (12 126).

"Man ir ārkārtīgi liels prieks, ka Muzeju naktī cilvēki patiesi ir ieinteresēti apskatīt, ko piedāvā Latvijā esošās atmiņas institūcijas. Varam lepoties ar dažādu un bagātu muzeju skaitu ne vien galvaspilsētā, bet arī reģionos. Vēlos novēlēt, lai Muzeju nakts patīkamā pieredze iedvesmo atgriezties muzejos arī ikdienā!" uzsver kultūras ministre Agnese Logina.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Apburošā dziedātāja Ģertrūde Rūta uzņēma hitu ar «‎vintage» Lada auto (+VIDEO)

"Dziesmas laikā tik tiešām arī paspēju iziet cauri attiecību līkločiem".

Kultūra Opra Vinfrija tika ievietota slimnīcā. Kas notika?

Televīzijas vadītājai bija problēmas ar vēderu, un ārstiem viņa bija jāpieliek pie sistēmas. Šī iemesla dēļ viņa nevarēja piedalīties grāmatu kluba pārraidē.

Kultūra Kevins Speisijs atzina, ka atrodas uz bankrota sliekšņa

Pēc apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos viena no Holivudas veiksmīgākajiem aktieriem karjera piedzīvoja lejupslīdi.

Lasiet arī

Ekonomika Kravu pārvadājumi samazinājās visos transporta veidos

Ostās saņēma 2,2 milj. t kravu, to apjoms samazinājās par 42,7 %.

Sabiedrība Kļuvis zināms, kurš darbs ir pieprasītākais

Uz 10 pieprasītākajām vakancēm 2024.gada 1. ceturksnī kopumā pieteicās vairāk nekā 3500 darba meklētāju, liecina darba portāla CVMarket.lv jaunākā statistika.

Kriminālziņas Mēneša laikā no iedzīvotājiem mēģināts izkrāpt teju 3 miljonus eiro!

Finanšu krāpnieku galvenā ēsma šobrīd - ienākumu deklarācijas un hipotekāro kredītņēmēju atbalsts.

Veselība Turpinās gripas izplatība

No monitoringa sākuma (2023.gada 40. nedēļa) saņemta informācija par 19 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu.