• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Adriāna Vīgnere - Eduarda Smiļģa mazmeita, gleznas izstādīja Bulduros (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 10:13, 10.05.2024


Cilvēku ciešanas radīja māksliniecisku formu.


Ar mīļotā vectēva portretu.

Adriānas Vīgneres izstāde "Humānās konstrukcijas" ir laikmetīgā formā gleznots stāsts par domām un sajūtām mūsdienu laiktelpā, kur apziņa, ka cilvēciskās esības radītais vienā brīdī var kļūt vien par ilūziju visu apdraudošā ļaunuma realitātē, liek būvēt un stiprināt garīgās konstrukcijas. Tās ietver visu humāno - ticību, cerību, mīlestību, dodot spēju rast prieku un mierinājumu ikdienas darbu krāsainībā, no visa liekā atbrīvotu skatienu atveldzējot dzidri zilajās debesīs.

Izstādē apskatāmas deviņu gadu laikā tapušu, dažādu lielumu regulāru un autortehnikā veidotu neregulāru - mākoņveidīgu formu gleznas, savienojot laikmetīgu izteiksmi ar klasisko eļļas glezniecību, kurā izmantots arī dabīgais zilais pigments - lazurīts.

Izstāžu nama dārzā skatāmas divas instalācijas - pandēmijas un karu upuriem veltītā instalācija "Gandrīz hermētiskas skumjas" - nepiepildītie sapņi un nenodzīvotās dzīves, kuras pārrāvusi pandēmija un cilvēciskā ļaunuma izraisītie nežēlīgie kari Sīrijā, Ukrainā, Gazā un citviet pasaulē, kļuvuši par asaru sapņiem mūžības koku dārzā. "Karot vajag ar sirdi, nevis ar ieročiem! "(Jānis Poruks). Instalācija "Sapņu mākoņa konstrukcija" tiks speciāli veidota Muzeju nakts pasākuma ietvaros 18.maija vakarā kopā ar skatītājiem.

Vīgneres kundze ir slavenā teātra režisora Eduarda Smiļģa mazmeita. Adriāna Vīgnere: “Vectēvam, arī man, vismīļākā bija zilā krāsa, īpaši ultramarīns, tādēļ gleznojot izmantoju pēc Renesanses vecmeistaru receptēm no zilā lazurīta pusdārgakmeņa iegūtu dabīgo ultramarīnu.”

Adriāna Vīgnere (1986) ir gleznotāja, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot bakalaura un maģistra grādus glezniecībā (2010, 2012) un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (2006). Izstādēs piedalās kopš 2004.gada, sarīkojusi vairākas personālizstādes Latvijā un ārvalstīs. Viņas gleznas atrodas Jūrmalas muzeja kolekcijā, Lučano Benetona kolekcijā Itālijā, Tomasa Hinkers kolekcijā Vācijā un privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Austrijā, Luksemburgā, Francijā, Itālijā, Portugālē, Beļģijā, Dānijā, Lielbritānijā, ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā un citviet. 2016.gadā ieguvusi 2. vietu Baltijas jauno gleznotāju konkursā "Young Painter Prize", Lietuvā un citus apbalvojumus. Dzīvo un strādā Rīgā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra «Gaismas pils» piedāvā unikālu skaņas izstādi (+VIDEO)

Stāsts atklāsies gan caur fiziskiem atskaņotājiem un klausāmiem ierakstiem, gan īpaši veidotām ainavām.

Kultūra Nākammēnes Daugavpilī būs dziesmu svētki, aicināti visi (+VIDEO)

"Dabas ritma noteiktais gadskārtu cikls palīdz atgriezties pie ciešākām attiecībām ar dabu.

Kultūra Vāc parakstus par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu Latvijas sportam

Sabiedrības iniciatīvu platformā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu Latvijas sportam.

Kultūra Vakarā pieminēs izcilo latviešu mūziķi Juri Kulakovu (+VIDEO)

"Mūzikas skolā mani negribēja uzņemt", - tā atcerējās mākslinieks.

Lasiet arī