• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rotko muzejs Daugavpilī aicina jauniešus (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 09:07, 25.04.2024


"Iesaistīties, iekļauties un būt noderīgiem kultūras procesos".


Šī ir saturīga brīvā laika pavadīšanas iespēja, iepazīstot mākslu, gūstot pieredzi muzeja darbā un iesaistoties kultūras satura veidošanā.

Lai sekmētu jauniešu izpratni par laikmetīgo mākslu un kultūras procesiem, Rotko muzejs šajā nācis klajā ar iniciatīvu par Jauniešu klubu.

“Ideja par Jauniešu kluba izveidi Rotko muzejā īstenībā ir jau kādu laiku. Bet, droši vien, tāds stimuls bija Britu Padomes konkurss “Mēs savai kopienai”, kurā mēs arī veiksmīgi ieguvām finansējumu, lai īstenotu pirmās jauniešu kluba aktivitātes,” stāsta Rotko muzeja Krājuma departamenta vadītāja Zane Melāne.

Līdz šim jaunieši varēja izmantot muzeja piedāvātās iespējas kultūrizglītojošās programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Savukārt Rotko muzeja Jauniešu kluba mērķis ir veidot aktīvu un radošu jauniešu kodolu, kas iesaistīsies muzeja aktivitātēs, veiks brīvprātīgo darbu, kļūs par izstāžu mediatoriem un realizēs savas radošās ieceres.

“Protams, mums ir svarīgi arī sākumā, īstenojot Jauniešu kluba aktivitātes, stāstīt jauniešiem par to, kas ir laikmetīgā māksla, jo ļoti svarīgi tiešām ir veikt šo izglītojošo darbu sabiedrībā, lai varētu skaidrot laikmetīgās mākslas procesus un norises. Mēs piedāvāsim arī radošās darbnīcas ar jaunajiem māksliniekiem un radošo darbnīcu ar mākslas terapeiti. Jauniešu kluba dalībniekiem būs iespēja arī aizbraukt uz Rīgu un iepazīties ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Jauniešu kluba aktīvistiem,” papildina Zane Melāne.

Pirmajā tikšanās reizē, interesi par Rotko muzeja Jauniešu klubu izrādīja 22 jaunieši no Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada.

“Man ir draudzene no Saules skolas, kura ir saistīta ar mākslas sfēru, un viņa mani uzaicināja un es domāju, ka būs kaut kāda jauna, interesanta pieredze, tāpēc es atnācu,” savu motivāciju atsaukties Rotko muzeja aicinājumam atklāj Daugavpils Universitātes studente Marta.

Savukārt MIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” studente Iveta uzsver: “Es gribu no sākuma paskatīties, jo, protams, negribas tērēt laiku. Bet man liekas, ka būs kaut kas interesants un es gribētu piedalīties arī tālāk.”

Kopumā jaunieši atzina, ka šī ir saturīga brīvā laika pavadīšanas iespēja, iepazīstot mākslu, gūstot pieredzi muzeja darbā un iesaistoties kultūras satura veidošanā.

Arī Rotko muzeja vadītājs Māris Čačka atzina, ka Jauniešu klubs ir vērtīgs pienesums ne tikai muzejam, bet arī pašiem jauniešiem: “Būtībā katrs reģionā un pilsētā dzīvojošais jaunietis, kurš ir gatavs iesaistīties jebkurā no mūsu muzeja rīkotajām aktivitātēm – tā ir pievienotā vērtība viņiem pašiem un tā ir jauna pieredze, sava veida prakse, kā iesaistīties, iekļauties un būt noderīgiem kultūras procesos. Tā ir arī reāla fiziska palīdzība mums, realizējot savus projektus, kuri ir vērsti arī uz jauniešu auditoriju.”

Rotko muzeja Jauniešu klubs ir paredzēts vismaz 15 gadus veciem jauniešiem, kurus interesē māksla, dizains un aktuālās norises starptautiskas nozīmes kultūrvietā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Apburošā dziedātāja Ģertrūde Rūta uzņēma hitu ar «‎vintage» Lada auto (+VIDEO)

"Dziesmas laikā tik tiešām arī paspēju iziet cauri attiecību līkločiem".

Kultūra Opra Vinfrija tika ievietota slimnīcā. Kas notika?

Televīzijas vadītājai bija problēmas ar vēderu, un ārstiem viņa bija jāpieliek pie sistēmas. Šī iemesla dēļ viņa nevarēja piedalīties grāmatu kluba pārraidē.

Kultūra Kevins Speisijs atzina, ka atrodas uz bankrota sliekšņa

Pēc apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos viena no Holivudas veiksmīgākajiem aktieriem karjera piedzīvoja lejupslīdi.

Kultūra Nākamnedēļ atvadīsies no mūžībā aizgājušā rakstnieka Bela

Rīgas Latviešu Biedrības nama Līgo zālē otrdien, 18.jūnijā, no plkst.13 līdz 15 varēs atvadīties no šonedēļ mūžībā aizgājušā rakstnieka Alberta Bela, aģentūru LETA informēja rakstnieka meita Ieva Prunte.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī tiks atjaunota Svētā Pētera katoļu baznīca (+VIDEO)

Apbūves komplekss ir unikāls objekts pilsētas vēsturiskajā daļā.

Sabiedrība Kā Daugavpils palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Daugavpilī ir vairāk nekā 9 tūkstoši cilvēku ar invaliditāti.

Sabiedrība Daugavpils domes priekšsēdētāja Elksniņa ienākumi palielinājušies 2,5 reizes

Daugavpils domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa ienākumi pērn palielinājušies 2,5 reizes, sasniedzot 67 531 eiro, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija, kas publicēta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā.

Sabiedrība Nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedzis 90% no mēneša normas

Kopš lietus sākuma vēlā otrdienas vakarā līdz plkst.8 trešdienas rītā nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza 31,5 milimetrus jeb 90% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.