• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izbaudiet Rīgas jūgendstilu slavenu latviešu gleznotāju sabiedrībā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 16:04, 23.04.2024


Klusā Alberta ielā atrodas unikāla kolekcija.


Rīgas iedzīvotāju dzīves apstākļi 20. gadsimta sākumā.

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" svin piecpadsmit gadu jubileju. Muzeja darbības laikā izveidots plašs un daudzveidīgs krājums, pulcēts liels apmeklētāju skaits un veidotas neskaitāmas izstādes un sarīkojumi. Līdz 30.jūnijam atzīmējot jubileju, muzejs aicina uz izstādi "Rozentāls. Purvītis. Valters", kurā eksponēti izcilo jūgendstila laika mākslinieku darbi no Kukšu muižas privātkolekcijas.

Šogad aprit piecpadsmit gadi kopš muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" dibināšanas 2009.gada 23.aprīlī. Muzeja krājums no dažiem priekšmetiem izaudzis par unikālu jūgendstila kolekciju ar vairāk nekā 9000 tūkstošiem eksponātu. Muzejs guvis starptautisku atzinību, darbojas vairākās starptautiskās profesionālās organizācijās (ICOM, RANN) un ir pieminēts dažādos ārvalstu ceļvežos un tīmekļa vietnēs. Organizēti gan Latvijas, gan arī starptautiska mēroga sarīkojumi Eiropā, Amerikā un Āzijā. Līdz dzimšanas dienas mēnesim muzejā viesojušies 425 627 apmeklētāji no visas pasaules.

Muzejs izsaka visdziļāko pateicību visiem, kas muzejam dāvinājuši vērtīgas ģimenes relikvijas, dalījušies ar atmiņu stāstiem, rīkojuši izstādes, muzicējuši un ar savu talantu atbalstījuši muzeja izaugsmi.

Savu jubileju Muzejs atzīmē ar jaunu izstādi no Kukšu muižas privātkolekcijas. Rīdzinieki un pilsētas viesi muzejā varēs apskatīt jūgendstila laika lielmeistaru - Jaņa Rozentāla, Vilhelma Purvīša un Johana Valtera darbus. No maija tiks sākts profesora Jāņa Krastiņa lekciju cikls par Eiropas jūgendstilu, pirmā lekcija notiks jau 16.maijā un iepazīstinās ar Briseles jūgendstilu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Dzintaru koncertzāles direktors: Daudzi tūristi baidās braukt uz Latviju

Daudzi tūristi pašlaik baidās braukt uz Latviju, jo valsts atrodas tuvu dramatiskajiem notikumiem Ukrainā, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Kultūra Dabas muzejā būs skatāma kaktusu izstāde

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 29.maija līdz 2.jūnijam būs aplūkojama izstāde "Kaktusi un citi sukulenti 2024", kas tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.

Kultūra Dziedātāja Patrisha: «Mūsu iekšējais «Es» tiecas pēc brīvības» (+VIDEO)

Māksliniece aicina atcerēties, ka pēc grūtiem mirkļiem ir iespējams atkal izkāpt saules gaismā.

Lasiet arī