• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas cirka jaunajā arēnā notiek Eiropas līmeņa šovs (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 10:29, 26.03.2024


Atklāšanas sezonas programmā iekļauta arī vēsturisko plakātu un fotogrāfiju izstāde.


Rīgas cirks.

Ar skatītāju tribīnēm aprīkotajā Rīgas cirka arēnā uzņemta pirmā viesizrāde – pasaulē aktuālās muzikālās veloakrobātu apvienības La Bande à Tyrex tāda paša nosaukuma iestudējums.

Arēnas atklāšanas notikumi turpināsies līdz 1. aprīlim, kad cirkā būs skatāma pasaulslavenā Austrālijas akrobātu izrāde “Humans 2.0”. Atklāšanas programmā iekļautas ne tikai cirka viesizrādes, bet arī dažādi notikumi starptautiskajiem cirka un citu jomu profesionāļiem.

Pateicoties arēnas atjaunošanas un tehniskās aprīkošanas darbiem, Rīgas cirks ir kļuvis par vienu no cirka izrādēm piemērotākajām ēkām Ziemeļeiropā. Šobrīd cirka arēna ir aprīkota ar transformējamām skatītāju tribīnēm, kas pilna apļa izkārtojumā ļauj uzņemt līdz 700 skatītājiem, uzstādītas gaismu, skaņas un akustisko aizkaru sistēmas un cits aprīkojums, kas nepieciešams kvalitatīvai izrāžu norisei. Arēnas aprīkošanas projekts īstenots, pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumam, kā arī Kultūras ministrijas piesaistītajam finansējumam.

“Rīgas cirka starptautiskā atklāšana iezīmē cirku kā Latvijas un starptautiskajai publikai atvērtu, pieejamu, mākslinieciski augstvērtīgu kultūras notikumu vietu Eiropā. Šī ir vieta, kur baudīt laikmetīgo cirka mākslu un estētisko arēnas rekonstrukciju. Vēlos novēlēt, lai turpmāko gadu laikā izdodas īstenot arī pārējos ieplānotos darbus – teritorijas labiekārtošanu, cirka skolas izbūvi un fasādes atjaunošanu,” norāda kultūras ministre Agnese Logina.

Rīgas cirka direktore Māra Pāvula stāsta par jau paveikto cirka nozares attīstībā: “Pēdējo gadu laikā ir izdarīts ļoti daudz. Nodibināta cirka skola, uzņemtas brīnišķīgas izrādes, aizsākts darbs pie cirka arhīva kārtošanas, izdota grāmata par cirka vēsturi, aizvadīti neskaitāmi starptautiski projekti, tapušas vietējo mākslinieku izrādes un, protams, daudz darīts ēkas atjaunošanā un attīstībā. Taču nākotnē vēl ir tāls ceļš ejams, lai mums būtu arī telpas treniņiem un izrāžu veidošanai. Īpaši ceram uz cirka skolas attīstību augstākās izglītības līmenī, lai cirks kādu dienu kļūtu par Latvijas eksportētāko mākslas žanru.”

Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers ieskicē atklāšanas sezonas spilgtākos notikumus: “Plānojot programmu, vienmēr domājam par to, lai skatītājs sajustu cirka brīnumu – lai būtu baudāma skaņa, ērtas tribīnes un iespēja piedzīvot ko nebijušu. Šosezon būs izrādes gan bērnu un ģimeņu auditorijai, gan dažādi eksperimentālāki iestudējumi. Pateicoties sadarbībai ar Francijas institūtu, sezonas galvenais uzsvars tiek likts uz laikmetīgā cirka dzimteni Franciju – kā ikgadējā cirka festivālā “Re Rīga!”, kas šogad notiks no 13. līdz 17. augustam, tā arī rudenī būs skatāmas vairākas cirka izrādes no Francijas. Savukārt gada nogalē plānojam turpināt Ziemassvētku eglītes tradīciju un ģimeņu auditoriju aicināt uz cirka-teātra izrādi, ko veidosim sadarbībā ar teātra trupu Kvadrifrons.”

Atklāšanas sezonas programmā iekļauta arī vēsturisko plakātu un fotogrāfiju izstāde “Jautrības metamorfozes” – priekšmetisks, tekstuāls un fotogrāfisks ceļojums no vairāk nekā 100 gadus tālas cirka vēstures līdz nesenākai pagātneim, ziņoja vietne km.gov.lv.

Pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam, tika veikta “Rīgas cirks” vēsturiskās ēkas, kas atzīta par Valsts nozīmes arhitektūras pieminekli, aprīkošana, lai VSIA “Rīgas cirks” varētu pilnvērtīgi atjaunot ēkas vēsturisko funkciju – cirka izrāžu izrādīšanu. Projekta kopējās izmaksas: EUR 1 871 455,70, no kā ERAF līdzfinansējums – EUR 1 243 789,00.

Arhitektu biroja NRJA (No Rules Just Architecture) izstrādātais cirka ēkas rekonstrukcijas projekts nākotnē paredz vēl arī citus darbus, kas ietver teritorijas labiekārtošanu un cirka skolas ēkas izbūvi, kā arī galējos Rīgas cirka fasādes (Merķeļa ielā 4) atjaunošanas darbus – tostarp vēsturisko kāpņu atjaunošanas darbus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī