• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Liepāja ir unikāla un atšķirīga pilsēta» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 10:14, 23.02.2024


Tāpēc jūras krastā negaidīs līdz vasarai, lai svinētu savu dienu.


Karosta ir viens no lielākajiem Liepājas rajoniem.

Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā pulksten 16 kultūras namā "Wiktorija" notiks sarunu šovs "Es esmu Liepāja", kurā ar saviem pieredzes stāstiem, redzējumu un sajūtām par šo pilsētu dalīsies 13 liepājnieki. Tie ir dažādu profesiju cilvēki, kuri šo vietu - vienu vai citu iemeslu dēļ - izvēlējušies par savām mājām.

Tās būs neierastas un vienlaikus ļoti cilvēcīgas svinības, kurās aicināts ikviens, lai svinētu savu piederību šai vietai - satiekoties, daloties savos un sadzirdot citu vērojumus, secinājumus, sajūtas, domas un redzējumu par jubilāri.

Kas Liepāju atšķir no citām vietām pasaulē, kādi ir tās nerakstītie likumi un tikumi, kur meklējama tās unikalitāte un kāds ir šīs pilsētas raksturs; kas iespējams tikai Liepājā un kur rodama vēja piedzimšanas adrese - uz šiem un daudziem citiem jautājumiem savos stāstījumos dalīsies liepājnieki: psiholoģe Andželika Kāle, žurnāliste Nora Driķe, keramiķe Iveta Matesa, kinorežisors un mūziķis Aigars Grauba, traumatologs Jānis Vozņesenskis, vides eksperte Diāna Stendziniece, zobārstniecības saimnieks Mārtiņš Ozoliņš, gide Inguna Eņģele, pavārs Nauris Hauka, aktrise Agnese Jēkabsone, basketbola treneris Artūrs Visockis - Rubenis, dzejniece Biruta Ermansone un pedagoģe, dziesminiece Zanda Štrausa. Sarunas vadīs režisore Maija Kalniņa.

"Liepāja ir unikāla un atšķirīga pilsēta pasaules pilsētu zvaigznājā, par to, šķiet, nešaubās neviens. Tieši tādi ir arī liepājnieki. Atšķirīgi. Nepiejaucējami. Taču, kur rodama šī īpašā sajūta un kas to veido?! Mūsuprāt, atklātas sarunas un dalīšanās savos vērojumos, pieredzē un vienlaikus - cilvēcīga kopā būšana dzimšanas dienā -ir lielisks veids, kā nosvinēt piederību Liepājai un sev pašiem", par izvēli sarīkot šādu dzimšanas dienu - stāsta notikuma rīkotāji.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Daugavpilī publikai tiks izrādīti divi Marka Rotko oriģināldarbi (+VIDEO)

Slavenais mākslinieks dzimis Latgalē un strādājis Amerikā.

Kultūra Nākamnedēļ tiks atklāts Kurzemes lielākais mūzikas festivāls (+VIDEO)

Tiks atskaņoti skaņdarbi, kas tiks telpiskoti ap klausītājiem izvietotā 8 skaļruņu akustiskā sistēmā.

Kultūra Latvija nevēlamo personu sarakstā iekļāvusi ukraiņu mūziķi

Latvija nevēlamo personu sarakstā iekļāvusi prokrievisko ukraiņu mūziķi Mihailo Mihailoviču Rešetņaku, kurš pazīstams ar skatuves vārdu "Misha Marvin", paziņojusi premjerministre un ārlietu ministra pienākumu izpildītāja Evika Siliņa (JV).

Kultūra VEF pilī operu iestudēs un galveno lomu atveidos Sonora Vaice (+VIDEO)

Monoopera "Valentīna" aicina skatītājus piedzīvot mīlestības un pārmaiņu pilno laikmetu.

Lasiet arī

Sabiedrība Sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru no Liepājas līdz Bernātiem

No pirmdienas, 15.aprīļa, sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru gar valsts galveno autoceļu Liepāja-Lietuvas robeža (A11) posmā no Liepājas administratīvās robežas līdz Bernātiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Liepājas apkārtnē tiks ierīkots veloceliņš 17 km garumā (+VIDEO)

Iepirkuma uzvarētājs piedāvāja zemāko līgumcenu – 1 891 743,64 eiro.

Ekonomika Liepājas ostā plāno izbūvēt enerģijas kompleksu ar termināli ūdeņraža ražotnei

Liepājas ostā plānots izbūvēt atjaunojamās enerģijas kompleksu ar termināli ūdeņraža ražotnei, informē Liepājas speciālā ekonomiskā zona (SEZ).

Sabiedrība NATO plāno ieguldīt ap 160 miljonus eiro militārās ostas attīstībā Liepājā

NATO pieņemts lēmums par vairāk nekā 160 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu militārās ostas attīstībai Liepājā Karostas teritorijā, tviterī raksta aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).