• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aicina priecīgi sagaidīt pavasari Kauguros (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 15:28, 13.02.2024


Meteņi ir seni latviešu svētki.


Izskanēs arī muzikāla programma.

Pavadot ziemu un gaidot pavasari, ar dziesmām, dejām un jautrām norisēm visai ģimenei Jūrmalā tiks svinēti pavasara gaidīšanas svētki. Jūrmalnieki un pilsētas viesi 17. februārī aicināti baudīt kultūras un izklaides programmu Kauguros.

Pavasara gaidīšanas svētki norisināsies sestdien, 17. februārī, no plkst. 12.30 līdz 15.00 pie Kauguru Kultūras nama. Ģimenes ar bērniem varēs darboties radošajās darbnīcās, piedalīties spēlēs un atrakcijās visai ģimenei, būs arī karsta tēja un gardi pīrādziņi.

Uz brīvdabas skatuves koncertā uzstāsies Arnis Veisbārdis, piedāvājot koncertprogrammu “Viedais fonogrāfs”. Izskanēs arī muzikāla programma Normunda Rutuļa akustiskā trio izpildījumā.

Pavasara gadskārtas – Meteņu – tradīcijas svētkos ierādīs tradīciju kopa “Skance”, tautasdeju soļus izdejos deju kolektīvs “Sidrabi” no Rīgas un jūrmalnieki – tautas deju kolektīvi “Vēlreiz” un “Kaugurs”.

Meteņu tradīcijas

Meteņi, tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas kļūst garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Latviešiem tie ir seni ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētki, kuros nozīmīgi ir auglības rituāli, lai veicinātu labas ražas gadu. Meteņos, kas tiek saukti arī par Vastlāvi, Lastavāgu, Miesmeti, Miezmežu dienu, sendienās ļaudis gājuši ķekatās, braukuši ciemos un mielojušies pirms lielā gavēņa.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī