• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas skolotāji aicināti uz bezmaksas apmācībām laikmetīgajā mākslā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 09:09, 10.02.2024


Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir sistemātiski strādājis pie izglītības programmu veidošanas bērnu un jauniešu auditorijai.


Pedagogu vadībā mākslas skolas audzēkņi veido iedvesmotus darbus.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) aicina skolotājus uz pieciem semināriem, kuros būs iespēja iepazīties ar LCCA izstrādāto piedāvājumu skolām. Semināri notiks martā - klātienē visā Latvijā.

Kopā ar projekta "Mākslinieks ir klātesošs - laikmetīgās mākslas rezidences skolās" māksliniekiem un radošo komandu skolotāji būs aicināti praktiski darboties, izmēģinot radošas metodes savu mācību stundu papildināšanai, kā arī iepazīties ar projekta laikā izstrādāto metodisko materiālu, kas tapa ciešā sadarbībā ar skolotājiem un radīts ar mērķi veicināt skolotāju izpratni par laikmetīgo mākslu, rosinot idejas par tās iekļaušanu mācību stundās, sasaistot ar "Skola2030" standartu. Tāpat seminārā būs iespēja uzzināt par skolu iespējām pieteikties LCCA programmas "Latvijas skolas soma" darbnīcām.

Projekta koordinatore Lība Bērziņa pauž gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar skolotājiem projekta laikā: "Metodiskā materiāla izveidē piedalījās 32 skolotāji, kuri darbojās ar pilnu atdevi. Tas bija kārtējais pierādījums tam, ka sabiedrība vēlas uzzināt vairāk par laikmetīgo mākslu, trūkst tikai apkopota informācija. Izveidotais materiāls būs saistošs ikvienam interesentam, kas vēlas iepazīt laikmetīgo mākslu tuvāk."

Projekts "Mākslinieks ir klātesošs - laikmetīgās mākslas rezidences skolās" uzsākts 2022.gada novembrī ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas sniegto atbalstu, izmantojot EEZ grantus, kopā ar Norvēģijas mākslinieku kolektīvu TENTHAUS. Tā laikā īstenotas sešas mākslinieku rezidences skolās Latvijā, semināri māksliniekiem un skolotājiem, laikmetīgās mākslas nometne un skolēnu un mākslinieku kopradītu darbu izstāde festivālā "Survival Kit 14" Vidzemes tirgū. Vairāk par projektu: www.artistispresent.lv

Apmeklēt seminārus īpaši aicināti skolotāji, skolu darbinieki, kultūrizglītības interesenti, kuri savā mācību saturā izmanto vai vēlas ieviest laikmetīgo mākslu un neformālās izglītības metodes. Dalība pasākumos ir bez maksas, pateicoties EEZ grantiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot pieteikuma anketu.

Semināru norises plāns:

-6.martā Rīgā 15.00-18.00, LCCA izstādē "Starp mums viss labi", Dzirnavu ielā 60a - 21

-7.martā Valmierā 15.00-17.00, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā

-11.martā Liepājā 15.00-17.00, Liepājas Liedaga vidusskolā

-14.martā Aglonā 15.00-17.00, Aglonas vidusskolā

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir nevalstiska organizācija, kas kopš 2000.gada veicina laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un ārpus tās, kritiski un radoši domājot par norisēm mūsdienu sabiedrībā. Kopš 2013.gada Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir sistemātiski strādājis pie izglītības programmu veidošanas bērnu un jauniešu auditorijai savās izstādēs un starptautiskajā laikmetīgās mākslas festivālā "Survival Kit".

Projekts "Mākslinieks ir klātesošs - laikmetīgās mākslas rezidences skolās" saņem dotācijas 228 713 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros." Projekta mērķis ir veicināt Latvijas bērnu un jauniešu iesaisti laikmetīgās mākslas procesos. Vairāk informācijas par projektu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra «ArtDocFest» tiks prezentētas filmas par Juri Podnieku un kapračiem (+VIDEO)

Latviešu dokumentālisti izvirza garīgi smagas tēmas.

Kultūra Ventspilī skatāma brīnišķīga Lancmaņa gleznu retrospekcija (+VIDEO)

82 gadus vecais meistars joprojām rada maģiskas gleznas.

Kultūra Bauska svinēs izcilā novadnieka Plūdoņa 150. jubileju (+VIDEO)

Līdzīgi Mēmeles straumei tautas atmiņā un likteņgaitās plūst dzejnieka dotie nemirstīgie ceļavārdi mūsu vēstures griežos.

Kultūra Miris mākslinieks Arturs Kiršfelds

21.februārī miris mākslinieks Arturs Kiršfelds, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Vāc parakstus par iespēju skolēniem sliktas atzīmes labot vairākkārt

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iespēju skolēniem sliktas atzīmes labot vairākkārt.

Kriminālziņas ECT noraida divas prasības pret Latviju par aizliegumu strādāt par skolotāju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi divas prasības pret Latviju, kuru iesniedzēji uzskata, ka absolūtais aizliegums viņiem strādāt par skolotājiem iepriekšējās sodāmības dēļ esot bijis nesamērīgs.

Sabiedrība 1. Ventspils pamatskola savu simtgadi svinēs renovētā ēkā (+VIDEO)

Kopā ar pamatu pastiprināšanu skolā veikti arī papildus remontdarbi.

Sabiedrība Pētījums: Latvijas skolēni ir vieni no skeptiskākajiem attiecībā uz dažādību

Kopumā Latvijas skolēni ir vieni no skeptiskākajiem attiecībā uz dažādību - gan imigrantu tiesībām, gan etniskajām grupām un to tiesībām, gan dzimumu līdztiesību, liecina starptautiskā pilsoniskās izglītības pētījuma "ICCS 2022" pirmie rezultāti.