• Nils,
  • Viktors
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas skolotāji aicināti uz bezmaksas apmācībām laikmetīgajā mākslā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 09:09, 10.02.2024


Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir sistemātiski strādājis pie izglītības programmu veidošanas bērnu un jauniešu auditorijai.


Pedagogu vadībā mākslas skolas audzēkņi veido iedvesmotus darbus.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) aicina skolotājus uz pieciem semināriem, kuros būs iespēja iepazīties ar LCCA izstrādāto piedāvājumu skolām. Semināri notiks martā - klātienē visā Latvijā.

Kopā ar projekta "Mākslinieks ir klātesošs - laikmetīgās mākslas rezidences skolās" māksliniekiem un radošo komandu skolotāji būs aicināti praktiski darboties, izmēģinot radošas metodes savu mācību stundu papildināšanai, kā arī iepazīties ar projekta laikā izstrādāto metodisko materiālu, kas tapa ciešā sadarbībā ar skolotājiem un radīts ar mērķi veicināt skolotāju izpratni par laikmetīgo mākslu, rosinot idejas par tās iekļaušanu mācību stundās, sasaistot ar "Skola2030" standartu. Tāpat seminārā būs iespēja uzzināt par skolu iespējām pieteikties LCCA programmas "Latvijas skolas soma" darbnīcām.

Projekta koordinatore Lība Bērziņa pauž gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar skolotājiem projekta laikā: "Metodiskā materiāla izveidē piedalījās 32 skolotāji, kuri darbojās ar pilnu atdevi. Tas bija kārtējais pierādījums tam, ka sabiedrība vēlas uzzināt vairāk par laikmetīgo mākslu, trūkst tikai apkopota informācija. Izveidotais materiāls būs saistošs ikvienam interesentam, kas vēlas iepazīt laikmetīgo mākslu tuvāk."

Projekts "Mākslinieks ir klātesošs - laikmetīgās mākslas rezidences skolās" uzsākts 2022.gada novembrī ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas sniegto atbalstu, izmantojot EEZ grantus, kopā ar Norvēģijas mākslinieku kolektīvu TENTHAUS. Tā laikā īstenotas sešas mākslinieku rezidences skolās Latvijā, semināri māksliniekiem un skolotājiem, laikmetīgās mākslas nometne un skolēnu un mākslinieku kopradītu darbu izstāde festivālā "Survival Kit 14" Vidzemes tirgū. Vairāk par projektu: www.artistispresent.lv

Apmeklēt seminārus īpaši aicināti skolotāji, skolu darbinieki, kultūrizglītības interesenti, kuri savā mācību saturā izmanto vai vēlas ieviest laikmetīgo mākslu un neformālās izglītības metodes. Dalība pasākumos ir bez maksas, pateicoties EEZ grantiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot pieteikuma anketu.

Semināru norises plāns:

-6.martā Rīgā 15.00-18.00, LCCA izstādē "Starp mums viss labi", Dzirnavu ielā 60a - 21

-7.martā Valmierā 15.00-17.00, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā

-11.martā Liepājā 15.00-17.00, Liepājas Liedaga vidusskolā

-14.martā Aglonā 15.00-17.00, Aglonas vidusskolā

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir nevalstiska organizācija, kas kopš 2000.gada veicina laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un ārpus tās, kritiski un radoši domājot par norisēm mūsdienu sabiedrībā. Kopš 2013.gada Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir sistemātiski strādājis pie izglītības programmu veidošanas bērnu un jauniešu auditorijai savās izstādēs un starptautiskajā laikmetīgās mākslas festivālā "Survival Kit".

Projekts "Mākslinieks ir klātesošs - laikmetīgās mākslas rezidences skolās" saņem dotācijas 228 713 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros." Projekta mērķis ir veicināt Latvijas bērnu un jauniešu iesaisti laikmetīgās mākslas procesos. Vairāk informācijas par projektu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Siliņa patīkami pārsteigta par Lāces spēju izprast un sadzirdēt

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) ir patīkami pārsteigta par kultūras ministra amata kandidātes Agneses Lāces (P) spēju izprast un sadzirdēt kultūras nozares aktuālās vajadzības.

Kultūra Negadījums noticis ar dziedātāju Svetlanu Lobodu (+VIDEO)

Dziedātāja Svetlana Loboda guvusi savainojumu videoklipa filmēšanas laikā, rezultātā salaužot roku.

Kultūra Uzvaras parkā Rīgā notiks ielīgošanas pasākums

Šodien Rīgā, Uzvaras parkā, no plkst.17.30 līdz plkst.20 Rīgas folkloras kopas aicinās uz ielīgošanas pasākumu "Jāņa sēta", aģentūru LETA informēja galvaspilsētas pašvaldībā.

Kultūra Krievijā nodokļu dienests izrakstīja rēķinu nelaiķei Anastasijai Zavorotņukai

Krievu aktrise Anastasija Zavorotņuka, kas bija pazīstama ar savu lomu filmā “Mana mīļā aukle”, piecus gadus cīnījās ar smadzeņu vēzi. Pēc diagnozes noteikšanas viņa pārtrauca filmēties un pazuda no sabiedrības redzesloka.

Lasiet arī

Sabiedrība Kalvāns: Iespējami drīzāk vajadzīga skaidrība par skolu tīkla reformu

Skolu tīkla reforma ir pārāk ilgi novilkta garumā, un skaidrība šajos jautājumos vajadzīga iespējami drīzāk, pretējā gadījumā pašvaldības nav ieinteresētas pieņemt lēmumus, bet tā vietā vienkārši nogaida, lai redzētu, kas būs tālāk, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pauda Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidents, Siguldas valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Pasaule Latviešu diasporas skolu atbalstam sadalīs 104 580 eiro

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latviešu valodas aģentūra (LVA) ir izsludinājusi konkursu, kurā sadalīs 104 580 eiro atbalstu latviešu diasporas skolām Eiropā, aģentūru LETA informēja ELA pārstāve Kristīne Tjarve.

Sabiedrība Pamatskolu šajā mācību gadā varēs absolvēt bez atzīmes krievu valodā

Noslēgumam tuvojas darbs pie grozījumiem, kas šogad ļaus 9.klases skolēniem pabeigt pamatskolu bez atzīmes krievu valodā vai krievu literatūrā, raidījumā "Krustpunktā" atklāja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Priekules bērni vēlas pilī saglabāt unikālo skolu (+VIDEO)

Kā alternatīvu bērni tiek aicināti ceļot 20 km, lai mācītos.