• Egīls,
  • Nauris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rundāles pils apmeklējums maksās par četriem eiro vairāk

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 21:42, 09.01.2024


Paredzēts, ka Rundāles pils pamatekspozīcijas apmeklējums pieaugušajiem maksās par četriem eiro vairāk, proti, biļetes cena palielināsies no astoņiem eiro līdz 12 eiro.


Foto: LETA

Pieaugs Rundāles pils muzeja apmeklējuma biļetes cenas, paredz Kultūras ministrijas (KM) sagatavotais noteikumu projekts, ko otrdien apstiprināja valdībā.

KM norāda, ka līdz ar Covid-19 izraisīto krīzi muzeja ekonomiskajai izaugsmei bija raksturīga augšupejoša tendence. 2019.gadā muzeja apmeklējumu skaits sasniedza 275 449.

Savukārt Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes dēļ un vēlāk saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā tūrisma apmeklējumu skaits dramatiski saruka.

2020.gadā muzeja apmeklētāju skaits bija 103 138, kas ir samazinājums par apmēram 63%, 2021.gadā - 85 734, 2022.gadā - 36 999, kas ir par 50% mazāk nekā 2019.gadā.

KM skaidro, lai arī apmeklējumu skaits 2023.gadā pamazām pieauga, statistikas dati liecina, ka netiks sasniegts 2019.gada līmenis. Salīdzinoši līdz 2019.gada augustam apmeklējumu skaits bija 200 547, turpretī 2023.gada septiņos mēnešos tas ir 138 359, kas ir samazinājums par 31%.

Pēc KM norādītā, salīdzinot 2023.gada pirmos astoņus mēnešus ar šādu pašu 2022.gada periodu, redzams, ka līdz 2023.gada beigām pieaugums varētu būt 7% līdz 10% robežās.

Aptaujāto tūristu skaits sadalījumā pa valstīm 2023.gadā tāpat kā 2022.gadā parāda, ka visvairāk tūristu ieradās no Latvijas, Lietuvas un Vācijas. Analizējot apmeklējumus, iezīmējusies tendence dominēt individuālajam apmeklējumam. Arī 2023.gadā no janvāra līdz maijam individuālo tūristu bijis divas reizes vairāk kā grupu tūristi.

KM norāda, ka sākotnēji apstiprinātie 2023.gada plānotie budžeta ieņēmumi no muzeja maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem ir 2 miljoni eiro, tomēr reālie muzeja ieņēmumi 2023.gadā nepārsniegs 1,3 miljonus eiro. KM secina, ka pašu ieņēmumu plāns netiek pilnībā izpildīts, jo Covid-19 pandēmijas dēļ nav atjaunojies tūrisms no Tālajiem Austrumiem, Krievijas karadarbības dēļ ir slēgts Krievijas tūrisma tirgus un augstā inflācija ir mainījusi ieceļojošā tūrisma paradumus arī no Rietumeiropas.

Paredzēts, ka Rundāles pils pamatekspozīcijas apmeklējums pieaugušajiem maksās par četriem eiro vairāk, proti, biļetes cena palielināsies no astoņiem eiro līdz 12 eiro. Pilna laika studenti sešu eiro vietā maksās 8,50 eiro, skolēni 2,50 eiro vietā maksās 3,50 eiro.

Rundāles pils pamatekspozīcijas apmeklējums skolēniem grupā, ko veido vairāk nekā desmit cilvēki, par vienu biļeti maksās nevis eiro, bet gan divus eiro. Ģimenes biļete, kas paredzēta vienam pieaugušajam un diviem līdz četriem skolēniem, maksās nevis līdzšinējos 12 eiro, bet gan 15 eiro. Ģimenes biļete, kas paredzēta diviem pieaugušajiem un diviem līdz četriem skolēniem, maksās nevis 16 eiro, bet gan 25 eiro.

Paredzēts, ka apmeklējuma maksu neiekasēs no bērniem līdz septiņu gadu vecumam, no pedagogiem, kas pavada pirmsskolas vecuma bērnu grupu vai skolēnu grupu. Tāpat par Rundāles pils muzeja apmeklējumu neiekasēs naudu no bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, dienas aprūpes centra, krīzes centra un speciālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kā arī bērniem, kas ievietoti sociālās rehabilitācijas centrā.

Rundāles pils apmeklējuma maksu neiekasēs arī no personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti, uzrādot invaliditātes apliecību, un no vienas personas, kas pavada personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti.

Apmeklējuma maksu neiekasēs no ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu un kurai ir noteikta I vai II invaliditātes grupa, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību vai dokumentu, kas apliecina personas invaliditāti, un dokumentus, kas noteikti normatīvajos aktos par Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas īstenošanas kārtību.

Par Rundāles pils muzeja apmeklējumu nebūs jāmaksā arī sekojošiem individuālajiem apmeklētājiem, proti, izglītības iestāžu izglītojamiem un studējošajiem, kas apgūst vai studē restaurāciju, arhitektūru, būvniecību, interjera dizainu, dārzkopību, tūrismu, kultūras vēsturi, vizuālo un lietišķo mākslu, muzeoloģiju, izglītības vai studiju procesa laikā, Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentiem, Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu un profesionālās vidējās mākslas izglītības iestāžu izglītojamiem.

Biļetes cena nebūs jāmaksā arī Latvijas muzeju darbiniekiem, Baltijas jūras reģiona piļu un muzeju asociācijas biedriem, Starptautiskās muzeju padomes biedriem un Starptautiskās ievērojamu vietu un pieminekļu padomes biedriem, Rundāles pils muzeja Goda kartes īpašniekiem un vienai pavadošai personai, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā, grupu vadītājam, muzeja popularitāti veicinošu vizīšu organizatoriem un personām, kas piedalās muzeja rīkotā talkā vai muzeja teritorijas sakopšanā.

Savukārt biļeti ar 50% atlaidi varēs iegādāties daudzbērnu ģimenes, uzrādot dokumentus, kas noteikti normatīvajos aktos par Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas īstenošanas kārtību, un dokumentus, kas apliecina daudzbērnu ģimenes statusu vai bērnu skaitu, tai skaitā arī individuālam apmeklējumam. Tāpat šāda atlaide tiks piemērota jaunlaulātajiem un viņu viesiem laulību reģistrācijas dienā, veicot laulību reģistrāciju Rundāles pilī.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Latviešu mākslinieki iedzīvināja dekadentu vācu drāmu «Ugunsseja» (+VIDEO)

"Šī izrāde ir par izmisumu", - pauž jaunais režisors.

Kultūra Grupa «Crazy Dolls» uzraksta otro sēriju latviešu mūzikas superhitam (+VIDEO)

«Prieks, ka to joprojām dzied kāzās, spēlē ballītēs, radio, izpilda pat kori un tamlīdzīgi», - mūziķi saka.

Kultūra Prestiži godalgotais festivāls «Rīgas Ritmi» sola karstu džeza vasaru (+VIDEO)

"Viesmīlīgs, elegants, silts un atbilstošs šīs pilsētas un tās cilvēku tēlam".

Kultūra Pirmizrādi Latvijā piedzīvos režisora Sīmaņa filma «Marijas klusums»

Kinoteātros visā Latvijā no ceturtdienas sāks demonstrēt jauno filmu studijā "Mistrus Media" veidoto režisora Dāvja Sīmaņa filmu "Marijas klusums", kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja 74.Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā un saņēmusi Ekumēniskās žūrijas balvu, aģentūru LETA informēja producents Gints Grūbe.

Lasiet arī

Kultūra Muzeju nozares attīstībai valsts atbalstā sadala 200 000 eiro

Muzeju nozares attīstības programmā Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) sadalījis 200 000 eiro, aģentūru LETA informēja VKKF pārstāve Ilona Skuja.

Kriminālziņas Naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums

Naktī Latvijas Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums, apstiprināja muzeja vadītāja Solvita Vība.

Kultūra No Anatomijas muzeja kolekcijas veidos jaunus mākslas darbus

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejā šopavasar rezidē māksliniece Laimdota Malle, pētot muzeja kolekciju un veidojot jaunus mākslas darbus, kurus muzejā paredzēts izstādīt šī gada nogalē, informēja RSU pārstāvji.

Interesanti fakti Advokāts turpina tiesāties ar Okupācijas muzeju par piecu eiro atmaksu

Rīgas apgabaltiesa 17.septembrī plkst.10 plāno sākt skatīt advokāta Renāra Brieža prasību pret Okupācijas muzeju par ekspozīcijas saturu un piecu eiro atmaksu, ko viņš iztērējis par ieejas biļeti, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.