• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā viesosies Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 21:34, 04.12.2023


Latvijā 6.decembrī un 7.decembrī viesosies Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministra vietnieks Eiropas integrācijas jautājumos Tarass Ševčenko un 20 Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija, kuras dalībnieku vidū būs žurnālisti, viedokļu līderi, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora pārstāvji.


Foto: LETA

Valsts administrācijas skolā Rīgā 6.decembrī no plkst.9 līdz 13.30 norisināsies starptautisks forums "Ukrainas integrācija Eiropas Savienībā (ES): māksla un kultūra vieno". Pasākumu atklās Latvijas kultūras ministre Agnese Logina (P).

Forumā Latvijas speciālisti iepazīstinās ar Latvijas valsts pārvaldes struktūru, inovācijām un kultūras politiku, kā arī notiks divas paneļdiskusijas ar Latvijas un Ukrainas pušu pārstāvju līdzdalību - "Eiropas kultūras vide: Latvijas pieredze" un "Kultūras vides atjaunošana Ukrainā".

Ukrainas nevalstiskās organizācijas "Nacionālais interešu aizstāvības tīkls "Ants"" eksperte Natālija Forsjuka atzīmē, ka Ukrainas kultūras nozare, ņemot vērā kara ietekmēto finanšu situāciju, cieš būtisku līdzekļu trūkumu, kamēr kultūras mantojums tiek iznīcināts ar Krievijas raķetēm un prasa ilgtspējīgus risinājumus nacionālās identitātes saglabāšanai.

"ES finansētais projekta "Atjaunot Ukrainu kopā" mērķis ir atbalstīt uz datiem balstītus lēmumus un politikas veidošanu kultūras jomā. Piedaloties Latvijas ekspertiem ES integrācijā, projekts vēlas iesaistīt ieinteresētās puses politikas veidošanas procesā un mācīties no Latvijas iespaidīgās pieredzes gan nacionālā, gan reģionālajā dimensijā," norāda Forsjuka.

LAPAS direktore Inese Vaivare uzsver, ka kultūra ir valsts attīstības stūrakmens un demokrātijas balsts. Ukrainas atjaunošanai ir svarīgas investīcijas, bet tikpat svarīgs ir ieguldījums cilvēkos un Eiropas vērtību nostiprināšanā.

Ševčenko tiksies ar kultūras ministri Loginu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri Ingu Bērziņu (JV) un mediju, kultūras un akadēmiskās vides pārstāvjiem, kā arī viesosies Žaņa Lipkes memoriālā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Delegācijas pārstāvji vizītes laikā viesosies Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatorā, Rīgas cirkā. Vēlāk speciālisti dosies uz Kuldīgu, lai tiktos ar Kuldīgas kultūras pārstāvjiem, viesotos Adatu fabrikā, kā arī apmeklēs Aizputi, lai iepazītu tās aktīvo iedzīvotāju darbu.

Pasākums notiek Ukrainas nevalstiskās organizācijas "Ants" īstenotā ES finansēta projektā "Atjaunot Ukrainu kopā". Ukrainas delegācijas vizīti Latvijā organizē LAPAS.

LAPAS dibināta 2004.gadā. Tā apvieno 40 Latvijas nevalstiskās organizācijas, kas darbojas, ilgtspējas, attīstības sadarbības un globālās izglītības jomā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Pasaule Zelenskis nosaka sankcijas Latvijas pilsoņiem

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sestdien parakstījis rīkojumus par jaunām sankcijām pret 185 personām un uzņēmumiem, kas kaitē Ukrainas interesēm.

Ekonomika Putnkopības nozare iebilst pret nekontrolētu produkcijas importu no Ukrainas

Latvijas putnkopības nozare iebilst pret nekontrolētu produkcijas importu no Ukrainas, pavēstīja Latvijas Apvienotās putnkopības nozares asociācijas (LAPNA) pārstāvji.

Sabiedrība Rinkēvičs: nekad nevajag krist pesimismā

Eiropadomes lēmumi par iestāšanās sarunu sākšanu ar Ukrainu un Moldovu apliecina, ka nekad nevajag krist pesimismā, tviterī vērtē Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Pasaule ES vienojas sākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu un Moldovu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ceturtdien samitā Briselē vienojušies sākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu un Moldovu, paziņojis Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.