• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Popularitāti gūst Baltijas valstu kopīgi ražotās filmas (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 15:30, 28.11.2023


"Mūsu savstarpējā sadarbība ar Lietuvu un Igauniju ir ļoti nozīmīga – esam finansiāli līdzvērtīgi partneri un mums ir arī daudz kopīga vēsturē un pasaules redzējumā".


Latvijas producents Roberts Vinovskis ar balvu Tallinas festivāla noslēguma ceremonijā

Tallinā noslēdzies Ziemeļeiropas vērienīgākais filmu nozares notikums – Tallinas starptautiskais kinofestivāls “Melnās Naktis”. Programmā REBELS WITH A CAUSE par labāko tika atzīta režisora Toma Vengra spēlfilma “Pieci ar pusi mīlas stāsti kādā dzīvoklī”, Lietuvas, Latvijas un Īrijas kopražojums.

"Priecājos, ka tepat kaimiņos, Tallinā, notiekošais festivāls, kurš vienīgais Ziemeļeiropā var lepoties ar piederību A kategorijai, tātad pasaules festivālu elitei, par uzvarētāju vienā no konkursa programmām atzinis Toma Vengra filmu,” komentē Dita Rietuma, Nacionālā Kino centra vadītāja. “Jāatzīmē, ka Amerikas un Lietuvas režisora niansētais stils un arī humora izjūta spilgti iezīmējās jau viņa iepriekšējā darbā, arī Latvijā izrādītajā filmā "Dzimtene". Savukārt Lietuvas un Latvijas pieredzējušie filmu veidotāji vēlreiz apliecina lielisku un starptautiski konkurētspējīgu radošo partnerību, izveidojot mūsdienīgu, ironisku stāstu, ko nākamā gada sākumā redzēs arī Latvijas skatītāji.”

"Pieci ar pusi mīlas stāsti kādā dzīvoklī" ir aizkustinoša, lieliski nofilmēta un izcili izspēlēta filma, kas uz skatītāju atstāj neizdzēšamu iespaidu.

Balvu no žūrijas priekšēdētāja rokām festivāla noslēguma ceremonijā saņēma Studijas Lokomotīve producents Roberts Vinovskis.

“Pie filmas "Pieci ar pusi mīlas stāsti kādā dzīvoklī" strādājām kopā ar Lietuvas "Studio Uljana Kim", ar ko sadarbojamies jau vairāk nekā desmit gadus – šī filma ir jau devītais mūsu kopdarbs,” stāsta producents. “2013. gadā filma "Spēlmanis" kļuva par pirmo Latvijas/Lietuvas kopražojumu un īstu veiksmes stāstu. Tāpat kopā strādājām, veidojot pirmo visu trīs Baltijas valstu kopražojumu "Lomu spēles" (2016), kas arī kļuva par starptautiski augstu novērtētu filmu. Mūsu savstarpējā sadarbība ar Lietuvu un Igauniju ir ļoti nozīmīga – esam finansiāli līdzvērtīgi partneri un mums ir arī daudz kopīga vēsturē un pasaules redzējumā. Rezultātā, strādājot kopā un veiksmīgi apvienojot resursus, varam veidot spēcīgas un arī starptautiskai publikai interesantas filmas.”


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Kultūra Londonā šovakar tiks pasniegtas Britu kinoakadēmijas balvas

Londonā šovakar tiks pasniegtas Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvas, kas tiek uzskatītas par labu indikatoru gaidāmajām ASV Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvām.

Kultūra «Pastkarte no Romas» kļuva par Latvijas filmu rekordisti (+VIDEO)

Radošā komanda joprojām aktīvi iesaistās filmas tūrē.

Kultūra Latvija ir plaši pārstāvēta prestižajā Berlīnes kinofestivālā (+VIDEO)

Filmu tirgū izplatītājiem būs iespēja iegādāties mūsu valstī ražoto produkciju.

Kultūra Nosauktas pērn skatītākās filmas Latvijas kinoteātros

Pērn kinoteātrus Latvijā apmeklējuši 2 miljoni skaitītāju, pakāpeniski tuvojoties tādam apmeklētāju skaitam, kāds bija pirms noteiktajiem Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem.