• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā noritēs viens no kormūzikas konkursa «Eiropas Grand Prix» posmiem

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 19:33, 28.11.2023


Jūrmalā organizētais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss izcīnījis iespēju rīkot Eiropas "Grand Prix" koru konkursu.


Foto: LETA

Latvija turpmāk būs viena no sešām konkursa dalībvalstīm un konkursa posmiem, savukārt pasākuma fināla konkurss, kurā uzstājas tikai iepriekšējā gada Eiropas "Grand Prix" koru konkursu uzvarētāji, Jūrmalā notiks 2028.gadā.

Eiropas "Grand Prix" koru konkurss kopš 1988.gada ir ikgadējs kormūzikas konkurss, kurā par "Grand Prix" titulu sacenšas kori no visas pasaules.

Posma uzvarētājs nākamajā gadā tiekas ar pārējo posmu uzvarētājiem un tādējādi, savā starpā sacenšoties, tiek noskaidrots labākais koris. Konkursa posmi notiek Tolosā Spānijā, Areco Itālijā, Debrecenā Ungārijā, Mariborā Slovēnijā, Varnā Bulgārijā un Jūrmalā. Lai arī šis ir Eiropā notiekošs konkurss, tomēr tas ir kļuvis par nozīmīgu nozares notikumu, pulcējot labākos amatieru korus no visiem kontinentiem.

Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu svētku virsdiriģents Jānis Ozols atzīmē, ka būt uzņemtiem šajā asociācijā ir liels pagodinājums un liels sasniegums, jo kļūt par Eiropas "Grand Prix" koru konkursa posmu bija komandas mērķis jau no pirmsākumiem.

Vienīgais koris no Latvijas, kuram līdz šim izdevies izcīnīt prestižo Eiropas "Grand Prix" ir jauniešu koris "Kamēr...". Turklāt korim tas izdevies trīs reizes: 2004., 2013. un 2019.gadā.

Kora "Kamēr" kādreizējais vadītājs un Dziesmu svētku virsdiriģents Māris Sirmais uzsvēra, ka šis konkurss ir pats nozīmīgākais koru mūzikas notikums visā pasaulē. Viņa ieskatā, tik augstu māksliniecisko vispārējo līmeni, pārdzīvojumu un kolektīvu sniegumu, kādu šajos konkursos var piedzīvot gan dalībnieki, gan klausītāji, nav iespējams piedzīvot nekur citur.

"Tā ir fantastiska iespēja mums, koru lielvalstij, piedzīvot šos iespaidus, lai mācītos, attīstītos, pilnveidotos. Šis ir arī būtiski mūsu komponistiem, lai tiktu radīti jauni skaņdarbi koriem. Manuprāt, šis ir notikums numur viens, kas patiešām pulcē labākos pasaules kolektīvus un mūzikas speciālistus," pauž Sirmais.

Starptautiskā Baltijas jūras koru konkurss ir ikgadējs starptautisks kormūzikas konkurss, kas kopš 2016. gada notiek Jūrmalā. Katru gadu septembra otrajā pusē Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē pulcējas vairāki simti amatieru koru dziedātāji un kormūzikas atbalstītāji no dažādām pasaules valstīm.

Konkursa dalībnieki sacenšas gan obligātās, gan brīvās izvēles programmas pusfināla kategorijās, kā arī "Grand Prix" finālā. Konkursantu sniegumu vērtē starptautiska un profesionāla žūrija. 7.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss notiks 2024. gada no 20.septembra līdz 22.septembrim.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra «ArtDocFest» tiks prezentētas filmas par Juri Podnieku un kapračiem (+VIDEO)

Latviešu dokumentālisti izvirza garīgi smagas tēmas.

Kultūra Ventspilī skatāma brīnišķīga Lancmaņa gleznu retrospekcija (+VIDEO)

82 gadus vecais meistars joprojām rada maģiskas gleznas.

Kultūra Bauska svinēs izcilā novadnieka Plūdoņa 150. jubileju (+VIDEO)

Līdzīgi Mēmeles straumei tautas atmiņā un likteņgaitās plūst dzejnieka dotie nemirstīgie ceļavārdi mūsu vēstures griežos.

Kultūra Miris mākslinieks Arturs Kiršfelds

21.februārī miris mākslinieks Arturs Kiršfelds, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienībā.

Lasiet arī

Kultūra EP: Mūzikas straumēšanā jānodrošina taisnīga samaksa

Eiropas Parlaments (EP) trešdien, 17.jancvārī, aicināja izstrādāt Eiropas Savienības (ES) noteikumus, lai nodrošinātu, ka mūzikas straumēšanas tirgus ir taisnīgs un līdzsvarots, kā arī veicinātu mūzikas kultūras daudzveidību.

Kultūra Varenā latgalieša Jāņa Ivanova burvīgās mūzikas atgriešanās (+VIDEO)

Lai to padarītu par izglītojošu un aizraujošu piedzīvojumu, pasaulslavenu skaņražu mūziku un dzīvesstāstus papildina īpaši multimediāli elementi.

Kultūra Nosaukti «Lielās mūzikas balvas 2012» nominanti

"Lielo mūzikas balvu" par mūža ieguldījumu saņems komponists Vilnis Šmīdbergs un pianists Arnis Zandmanis.