• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ir idejas rudens brīvdienām: ko ceļojumi māca bērniem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 14:14, 21.09.2023


Tālie ceļojumi bērniem iemāca stresa noturību un patstāvību, stāsta tūrisma profesionālis.


Sūtot bērnus ceļā, jāuzticas zinošiem grupu vadītājiem.

Mācību gada pirmās nedēļas jau paskrējušas nemanot – var ieplānot arī rudens brīvlaika nedēļu. Kas ģimenei jādara?

Ja vien izvēlēts ceļošanai ar bērniem draudzīgs galamērķis, kopīgi īstenota ceļojuma plānošana, ņemot vērā katra mazā ģimenes locekļa intereses un fiziskās spējas, ceļojums noteikti radīs prieku un paliekošas atmiņas, ceļot kopā ar bērniem iedrošina eksperts Vitālijs Puķīts.

“Ceļojumi ar bērniem ir unikāla iespēja viņus iedvesmot, mācīt un radīt neaizmirstamus mirkļus, kas būs ar viņiem kopā uz visu mūžu! Tā ir ne tikai izklaide un kopā būšana, bet arī svarīgs izglītības process, jo labāk vienreiz redzēt nekā 100 reizes dzirdēt. Ceļošana kopš bērnības paplašina jaunā cilvēka redzesloku, rada izpratni par ģeogrāfiju, vēsturi, mākslu un kultūru. Ceļojumā bērni nostiprina svešvalodas zināšanas un ir priecīgi, ja skolā mācīto var pielietot kādā kafejnīcā un citviet. Atkarībā no ģimenes iespējām un vēlmēm, vienlīdz interesants var izdoties ceļojums gan ar autobusu, gan lidmašīnu.

Ar autobusu vienā braucienā var, piemēram, pagūt apskatīt Parīzi, Berlīni un Amsterdamu, izbraukāt Šveici vai Čehiju. Savukārt aviotūrē nokļūšanai galamērķī ir nepieciešams īsāks laiks, bet uz vietas var pagūt apskatīt vairāk – kā Ziemeļitālijā ainaviskos Garda, Madžori un Komo ezerus, atpūsties saulainajā Algarvē, Portugālē vai citviet. Arī es ceļoju kopā ar saviem diviem bērniem, kas ir ne tikai lielisks piedzīvojums, bet esmu pārliecināts, ka tādējādi arī bērniem tiek radīta svarīga un noderīga pieredze, kas var atstāt lielu iespaidu uz viņu attīstību un nākotni,” stāsta Vitālijs Puķīts.

Izglītība un kultūras daudzveidība

Ceļošana ļauj bērniem iepazīt dažādas kultūras, vēsturi, valodas un vietējo iedzīvotāju paražas. Tā paplašina bērnu redzesloku un palīdz labāk izprast apkārtējo pasauli.

Mācība praksē

Ceļošana sniedz unikālu iespēju pētīt reālās situācijas un parādības reālā vidē, ne tikai no mācību grāmatām. Tas palīdz nostiprināt zināšanas un attīstīt novērošanas un analīzes prasmes.

Sociālo prasmju attīstība

Ceļojumā bērni mijiedarbojas ar dažādiem cilvēkiem, vai tie būtu ceļotāji no citām valstīm vai vietējie iedzīvotāji. Tas attīsta saskarsmes, pielāgošanās un cieņas iemaņas pret dažādību. Bieži vien dažādās situācijās nepieciešama pacietība.

Patstāvības attīstība

Ceļošana prasa lēmumu pieņemšanu, plānošanu un organizēšanu. Bērni mācās būt atbildīgi par savām lietām, ģimenes budžetu un dienas kārtību.

Atbalsts ģimenes saitēm

Ceļojumi sniedz unikālu iespēju vairāk laika pavadīt ģimenes lokā, stiprinot ģimenes attiecības un veidojot kopīgas atmiņas.

Neaizmirstamu brīžu radīšana

Ceļojumi paliek atmiņā uz ilgu laiku un atstāj spilgtus iespaidus. Bērni savus ceļojumus atcerēsies ar smaidu un iedvesmu.

Aizraušanās un interešu veicināšana

Ceļošana var iedvesmot bērnus jauniem vaļaspriekiem – to ceļojuma laikā var veicināt mākslas, dabas, mūzikas, kulinārijas un daudz kā cita izpēte.

Stresa un baiļu pārvarēšana

Ceļošana palīdz bērniem pārvarēt bailes no jaunām vietām un situācijām, kā arī attīsta spēju pielāgoties dažādiem apstākļiem.

Atklāšanas prieks

Bērni pasauli redz ar atvērtām acīm un ar interesi atklāj sev jaunas vietas, lietas un parādības. Tas palīdz saglabāt bērnišķīgu apbrīnu un prieku.

Iedvesma nākotnei

Ceļojumi var rosināt bērnus uz pārdomām par nākotnes profesiju, mācībām vai pat dot ieguldījumu viņu sapņu īstenošanā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Londonā šovakar tiks pasniegtas Britu kinoakadēmijas balvas

Londonā šovakar tiks pasniegtas Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvas, kas tiek uzskatītas par labu indikatoru gaidāmajām ASV Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvām.

Kultūra «Pastkarte no Romas» kļuva par Latvijas filmu rekordisti (+VIDEO)

Radošā komanda joprojām aktīvi iesaistās filmas tūrē.

Kultūra Latvija ir plaši pārstāvēta prestižajā Berlīnes kinofestivālā (+VIDEO)

Filmu tirgū izplatītājiem būs iespēja iegādāties mūsu valstī ražoto produkciju.

Kultūra Latvijas reģionos īstenota laikmetīgās mūzikas un cirka sintēze (+VIDEO)

Kopumā piedalījās ap 180 jauniešu, kuri apgūst mūziku vai kustību mākslu.

Lasiet arī

Pasaule Francijas lauksaimnieki atsāk protestus

Francijas lauksaimnieki trešdien atsākuši protestus dažas dienas pirms nacionālās lauksaimniecības izstādes, līdz kuras sākumam viņi cer sagaidīt no valdības savu prasību izpildi.

Veselība Turpinās gripas izplatība

No monitoringa sākuma (2023.gada 40. nedēļa) saņemta informācija par 19 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu.

Sabiedrība Deputāti sanāks uz sēdi, lai pieminētu Krievijas kara Ukrainā otro gadadienu

Sēdē uzrunas teiks mūsu valsts augstākās amatpersonas, kā arī Ukrainas parlamenta Augstākās Radas priekšsēdētājs Ruslans Stefančuks.

Ekonomika Daugavas HES pērn saražots par 39% vairāk elektroenerģijas nekā 2022.gadā

Daugavas hidroelektrostacijās (HES) 2023.gadā saražots par 39% vairāk elektroenerģijas nekā 2022.gadā, informē "Latvenergo" koncerna pārstāvji.